Pokročilé nastavení programu a projektu.

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Při mých prvních pokusech se mi stávalo,že moje nastavení dočasných souborů a prerender nezůstavalo a při novém startu projektu
se nastavilo default.To mě hodně sejřilo.Pokud jsem nastavil v menu Options,nabídka Preferences záložka General jinou než default cestu
a polaboracích zadal Default All vše se nastavilo zpět.Myslím tím toto v nastavení programu a v nastavení projektu.
[attachment 267 settings_program_project.jpg]

Vadilo i mi standartní nastavení barevného schématu Vegasu a chtěl jsem to změnit.
Ale než to pochopím hledal jsem cestu jak to nastavit aby se Vegas otevíral tak jak chci s mým nejčastěji používaným nastavením projektu
a samozřejmě prázdný.Nastavil jsem nejprve všechno pro program na Default All abych měl tovární nastavení.Pak jsem změnil cestu pro
dočasné soubory.
[attachment 268 my_preferences_options.JPG]
Pak jsem změnil nastavení projektu podle sebe,ale Vy máte možnost,aby se každý nový projekt otevíral s Vaším nastavením.
[attachment 269 MY_Projekt_properties_2.JPG]
Nepoužívat barevné schéma programu je možno takto:
[attachment 270 color_scheme_settings.jpg]
Pak třeba Váš Vegas bude vypadat takto podle nastavení Vašeho barevného schématu Windows: ( to je extrém hodící se do hodně tmavé místnosti)
[attachment 272 extrem_look.jpg]

Jakmile máte nastavený projekt,pojmenujejte jej a uložte příkazem Save as do vytvořené složky pro projekty.
V mém případě je to cesta E:\Vegas_11\projekt a název projektu je HD_25.veg

Upozorňuji,že na rozdíl od obrázků mám cesty pro Temporary files a Prerenderes files nastaveny jako E:\Vegas_11
Cestu ke složce projekt kterou vidíte, jsem uspěchal pro zobrazení do obrázku.Slouží jenom pro ukládání projektů nikoliv
dočasných a prerenderovaných souborů.
Přílohy
extrem_look.jpg
extrem_look.jpg (238.19 KiB) Zobrazeno 994 x
color_scheme_settings.jpg
color_scheme_settings.jpg (156.86 KiB) Zobrazeno 994 x
MY_Projekt_properties_2.JPG
MY_Projekt_properties_2.JPG (192.67 KiB) Zobrazeno 994 x
my_preferences_options.JPG
my_preferences_options.JPG (88.06 KiB) Zobrazeno 994 x
settings_program_project.jpg
settings_program_project.jpg (216.68 KiB) Zobrazeno 994 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

[size=large]Pokračování pokročilého nastavení:[/size]

V této části Vám ukážu jak upravit spouštění programu s upravenými parametry.K tomu je třeba,aby jste si vytvořili zástupce programu.
Například ve spouštěcí liště.Klikněte na něj a zadejte vlastnosti.Vyskočí Vám toto okno:
[attachment 273 vlastnosti_zstupce.JPG]
Parametry spouštění programu je možno zadat ručně do zvýrazněného okénka.
Já Vám popíšu snažší způsob.
Z okénka si zkopírujte text a otevřete v textovém programu.
Stačí poznámkový blok.
[attachment 274 zpisnk_default.JPG]
Do poznámkového bloku vepište přesně jak vidíte tyto parametry.Pokud nedodržíte syntaxi,tím myslím mezery nebo napíšete něco špatně
nic se neděje,upravujete zástupce spuštění programu.Program spuštěný tímto zástupcem se spustí beze změny,nebo vyhodí chybovou
hlášku,že něco nemůže spustit.Vysvětlení parametrů je v obrázku.
[attachment 275 zpisnk_vysvtlen_parametru.JPG]

Jakmile dopíšete v poznámkovém bloku,samozřejmě podle toho jak máte nastaveno Vy,zkopírujete tento text do řádku ve vlastnostech
zástupce programu.
[attachment 276 vlastnosti_zstupce_po_uprave.JPG]
Potvrdíte OK a hotovo.Můžete spouštět.

Pokud použijete v nastavení programu opět příkaz Default All,změní se jenom cesta k dočasným souborům.Nastavení spouštění a
cesta k prerenderu v nastavení projektu zůstane.Musíte proto tuto cestu k Temporary files zadat a uložit znova.

Hotovo,můžete reagovat,kritizovat.
Přílohy
vlastnosti_zástupce_po_uprave.JPG
vlastnosti_zástupce_po_uprave.JPG (42.17 KiB) Zobrazeno 994 x
zápisník_vysvětlení_parametru.JPG
zápisník_vysvětlení_parametru.JPG (149.44 KiB) Zobrazeno 994 x
zápisník_default.JPG
zápisník_default.JPG (24.74 KiB) Zobrazeno 994 x
vlastnosti_zástupce.JPG
vlastnosti_zástupce.JPG (43.32 KiB) Zobrazeno 994 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se za sem tam gramatické chyby.Strávil jsem nad tím dost času a už nemám náladu to opravovat.Ty nejvíc do očí bijící jsem
opravil,obrázky bych musel předělat.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano, změna nastavení u zástupce mi funguje podle popisu. Nicméně používat to nehodlám, avšak díky za tip.

Ostatní nastavení naštěstí znám, ale opakování je, jak známo matkou moudrosti.

Díky za snahu a vydanou energii Stevie.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Překládám a zkouším si to tak nějak na přeskáčku,používám to,tak jsem si to nenechal pro sebe.:D
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host