Přehraje Vám Vegas tyto soubory?

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji všem za testy,nainstaloval jsem K-Lite codecpack 64bit 5.7.0 a oba soubory jdou normálně přehrát.Po odinstalaci opět nehrají.
Co z toho plyne?
Sony Vegas umí v čistém systému přehrát pouze to co zná,nebo je nějak standartní.Pro cokoliv jiného je třeba nainstalovat
buďto fltry ffdshow a ffmpeg4 nebo codecpack,který je obsahuje.Takže pokud někomu nepůjde něco ve Vegasu,musí najít
a nainstalovat kodeky s těmito filtry.
Což mě tedy vůbec netěší,protože laborování s kodekama jsem se chtěl vyhnout.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

K-Lite používám odjakživa a s kodeky jsem problémy nikdy neměl. Se standardními formáty si ale snad každý střihový program dokáže poradit bez nutnosti instalovat nějaké další kodeky.
Zdrojem vašich videí je kamera, nebo jsou to nějaké přepočítané soubory?
Řekl bych že je jedno v čem kdo stříhá, měl by si ale před koupí kamery ověřit zda mu jeho program pak video zpracuje. Pokud ne, pak je otázkou jestli má smysl takovou kameru pořizovat.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

I já používám K-Lite. Na doporučení na jejich stránkách 32 i 64bit verzi. Připouštím, že se někdy může vyskytnout s kodeky problém, to mě však nemůže odradit od jejich využívání. Co je špatné na tom, mít je v PC navíc, abych měl jistotu, že mi bude vše hrát. Kdyby nějaký konkrétní dělal problém, dá se přeci odinstalovat. Na to je balíček K-Lite odborník a já mu důvěřuji.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím s Vámi pánové,K-Lite jsem kdysi hodně používal.Jeví se mi tento kodecpack jako nejvhodnější.Ale pro Avid nebo
Edius jsem to nepotřeboval.Soubory,které jsem dal k otestování jsou oba z kamer.Jeden je z EVOLVE HD 1100,to je ten s názvem clip.
Ten druhý je z nějakého Panasonica,přesněji to nevím,dostal jsem ho k otestování proč nejede ve Vegasu.
Shrnul bych to jak píše Mart.Stáhnout soft v trialu,zkusit jestli to jede,jinak další.Pokud chce někdo zkoušet a laborovat s formáty musí
se obrnit trpělivostí a mít dost zkušeností aby je rozchodil.Pro mě tudy cesta nevede,Vegas by se měl používat primárně pro práci
s videosoubory z kamer.Nikoliv na laborování s formáty.
Nemám v plánu kritizovat Vegas,je daleko více používán než třeba Edius.Pokud mi někdy ujede výtka,omlouvám se dopředu,ve srovnání
s Ediusem mi třeba ovládácí prvky přijdou prťavé a špatně se uchopují popřípadě se dají přehlédnout.Ale to je také možno přičíst mému
stařeckému zraku:D.
Zároveň si Vám dovoluji oznámit,že jsem si ze studijních důvodů a na popud kolegy Romoluse nainstalil Vegas 11.0 verze 511.
To aby nás bylo víc :D.
Co mi způsobí čtyři střižny na PC ještě nevím,ale doufám,že se mi nerozsype systém jako když jsem měl Adobe Premiere.
Ta se s ostatním softem nesnesla a dělalo to bordel.
Kromě toho Premiere požaduje po startu připojení k internetu pro ověření licence a nechce se mi do toho to obcházet i když to jde.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Verze už je 521. Mě Vegas Pro 11 žádné problémy v systému nedělá a mám ho tam společně s PS 12, 14 a 15. AS 1.1.

Děkuji Steviemu, že mou prosbu vyslyšel a vítám ho tímto v klubu Sony Vegas. Určitě tu od Vás budou užitečné postřehy, které nám ostatním mohou pomoci ve zkrocení tohoto editoru. Snad nám bude dělat jenom radost a ubydou vrásky na čelech z AS a PS.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host