Test bitrate

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zde odpovídám na dotaz:

Potřeboval jsem vyrenderovat video z Canon EOS 7D na BD v max. bitrate, tj. 40Mbit/s. Foťák točí na 45Mbit/25p a já chtěl obraz z něho, co nejméně degradovat. Foťák ukládá videa v .MOV kontejneru. Nic takového se v PS ani zdaleka bitratem nepodobá originál výstupu z EOSu 7D a tak jsem zvolil BD AVC. Jaké překvapení mě čekalo po přepočtu v MediaInfo. PS 14 a 15 je nastaveno na bitrate 40000kbps/ progressive a vyleze z toho video a max. bitrate okolo 23000 kbps a navíc prokládaných!!! Kvalita v procentech je pouhých 63%. :-((

Zkusil jsem to i v AS. Tam byl výsledný bitrate se shodným nastavením na výstupu 31000kbps. Je to lepší, ale je to pořád málo, když je nastaveno 40000 kbps.

Ptám se, k čemu tam to nastavení je, když neodpovídá skutečnosti.


Pinnacle nechejme odpočívat v pokoji.Pro editaci videa současných videokamer se už nehodí.

Přejdu k Avidu.
Nevím co jste jak nastavoval, ale chybka bude pravděpodobně někde jinde.Pro testování vašeho problému jsem použil soubor od Vás z Canon XA-10
[attachment 137 Screen_avid.jpg]
Nastavení Avidu pro export jsem použil toto:
[attachment 138 Nastaven_Avid.jpg]
Ještě jsem udělal jedno,ke jsem změnil kodování z H264 na MPEG-2
Nakonec jsem zkusil nastavil export na BD disk takto:
[attachment 139 Nastaven_Avid_disc.jpg]
Trochu blbě jsem to printnul, ale všimněte si, že kvalita disku je 100%(vyčuhuje to dole pod nastavením)
Na závěr tu máte výpisy z MediaInfo v pořadí originál,export ful HD H264,export ful Hd MPEG-2,export na BD.
Vše je podle zadaných parametrů včetně bitrate.
[attachment 140 MediaInfo.jpg]
Přílohy
MediaInfo.jpg
MediaInfo.jpg (293.11 KiB) Zobrazeno 548 x
Nastavení_Avid_disc.jpg
Nastavení_Avid_disc.jpg (265.75 KiB) Zobrazeno 548 x
Nastavení_Avid.jpg
Nastavení_Avid.jpg (256.33 KiB) Zobrazeno 548 x
Screen_avid.jpg
Screen_avid.jpg (123.07 KiB) Zobrazeno 548 x
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Hmm, hmm. vypočtený bitrate z AS je u vás jak je vidět nad 40Mbit/s. Já ovšem nechával přepočítat v AS .MOV 45Mbit/25p a projekt byl navíc naexportován do AS z PS14. Bohužel jsem to video vypočítané v AS smazal, takže důkaz chybí. Mohu jsem v případě zájmu upnout klip z Canon EOS 7D. jen tak můžete být objektivní. Video z XA10, je úplně odlišné v bitrate i kontejneru.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nooo,tak to nevím jak proběhne export z PS 14 do Avidu.To už nemám možnost otestovat.Ale video z Canon EOs by se šiklo.
Prosím o uložení ke stažení,to by mně zajímalo.Myslel jsem,že najdu odkaz u recenze,jinak bych si už dávno napsal o video.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů