Knihovna efektů

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Avid Studio obsahuje nesčetně přechodových efektů.Některé jsou vyloženě kýčovité,některé absolutně nepoužitelné protože se nelíbí.
Zkusil jsem vytvořit kolekci a do ní jsem naházel několik přechodů,které používám.
Konečně nemusím otvírat kartu přechodů,otevřu si kolekci,vytáhnu myšlený přechod a je to.
Už aby vylepšili ten titulkovač a bude to dost dobrý soft na home videa.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tento postup nedoporučuji pokud nemáte připravenu zálohu systému,nezkušeným uživatelům
a na vlastní úvahu.Případné crash situace Vám nejsem schopen pomoci řešit!!!


Lze to udělat taky jinak,ale to je spíš pro uživatele Pinnacle.Ti nemají možnost vytváření knihoven.
Postup:
Otevřete si HFX Editor a to buď z Pinnacle nebo si ho najděte v Content.
Vpravo dole budete mít jednotlivé knihovny(složky s přechody)
Klikněte pravým myšem na tu nařazenou složku, je to ta s označením FX a klikněte na roletku ve které se objeví New Folder.Vytvoří se Vám nová složka,tu si nějak pojmenujte a pak už jenom pomocí funkce COPY/PASTE vkládejte jednotlivé přechody do Vaší složky.
Popřípadě použijte přetahování myšem je to rychlejší.

Bohužel tato složka se v seznamu v Pinnacle ani v Avidu neobjeví,musíte vložit nějaký HFX efekt a ten editovat a tím otevřete HFX Editor.Pak jenom kliknete na Vaši složku a přetažením do náhledového okna jej vložte místo toho původního.Vraťte se zpět do PS a je to.
Protože jsem to zkoušel v PS 12 ve Win 7 občas mi to spadlo,nezapomínejte ukládat projekt pod různými názvy ať o nic nepřijdete.

Je to sice škrabání se rýčem za uchem,ale zkuste,třeba to bude lepší než se neustále prohrabávat hromadou efektů.


PS.Tak se mi tam ta složka objevila,ale při pokusu ji otevřít mi to spadlo.Doporučuji mít zálohovaný systém než začnete laborovat.
Předpokládám,že v PS 14 nebo 15 se to bude chovat korektněji,to si musíte vyzkoušet.Já jsem
si PS 12 nainstalil jenom kvůli TV tuneru s compozite vstupem.PS 12 je poslední PS,které takový tuner podporuje,lépe řečeno tento typ a já kvůli jedné VHS kazetě nebudu shánět jiný.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host