jak z pc na dvd

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Zamčeno
karbi02
Příspěvky: 2
Registrován: 19.09.2009, 10:41
Kontaktovat uživatele:

ahoj všem,
jsem naprostý laik, tak prosím o trošku zdrženlivosti. Do současné doby jsem skladoval kazety z kamery do šuflete a konečně jsem se dokopal k tomu, že udělám nějaká DVD. Tak trošku jsem pročetl toto forum, ale nějak nemám jasno. Z kamery to dostanu do PC předpokládám v plné kvalitě DV. (Nebo MPEG)? Někdo tady říkal že v plné kvalitě jen když se to bude nahrávat zpět na pásek. Tak nevím. Po editaci a úpravě videa přijde export. Chci to dostat na placku DVD. Mám to renderovat do formátu AVI nebo MPEG? Při formátu MPEG jaký nastavení - formát apod. Ještě jednou se omlouvám za tak lamerský dotaz. Pomůže někdo prosím?
Tomas

Tak to je opravdu spoustu otázek najednou, které tvoří základ zpracování videa na PC. Doporučuji koupit nějakou literaturu, nebo najít nějaké stránky se základy. Ale tedy v krátkosti. Není zřejmé jaká je to kamera, ale dá se předpokládat, že tedy DV ve standartním rozlišení a ne HDV. Z kamery se video předese do PC pomocí kabelu a karty s názvem FireWire (nebo taky i-Link....). Přenese se ve formátu 1:1, tedy výsledný video (zachycený stream) bude mít naprosto shodnou kvalitu, jako byla původně uložená v kameře. Video bude v DV kodeku a kontejneru AVI. Pak můžeš editovat jak je libo. Po všech úpravách videa (střih, titulky, přechody, efekty......) máš před sebou další krok. Jednak můžeš rovnou exportovat (renderovat) pro účely výstupu zpět na pásku, tedy zálohu v stále stejné kvalitě tzn., že se přepočtou pouze změněné části videa a grafika (např. titulky) a jinak video putuje zpět prostřednictvím kamery na pásku opět 1:1. Další možností je rendering do nějakého jiného distribučního formátu. Nejvyužívanější je MPEG2, což je zjednodušeně řečeno soubor pro tvorbu DVD. Jinými slovy DVDvideo disk je vždy MPEG2. Aby bylo takto vytvořené video přehratelné na stolním DVD přehrávači, musí mít disk určitou strukturu a musí být v kontejneru VOB. K tomu aby se tohoto docílilo slouží tzv. authoring DVD. Je to poměrně složitá záležitost, ale v případě PS je pro začínajícího uživatele super věc to, že tento krok činíš přímo v programu. Jinými slovy tím, že ve studiu, vytvoříš menu s kapitolami atd, provádíš authoring. Pak dáš volbu vytvořit disk (tzn. zcela vynecháš krok renderingu - kódování do MPEG2) a PS se postará o zakodování do správného formátu a vytvoření struktury disku samo.
Je to jen ve zkratce, ale snad to pomůže.
karbi02
Příspěvky: 2
Registrován: 19.09.2009, 10:41
Kontaktovat uživatele:

TAk jo, zatím díky moc za reakci. Vyzkouším a kdyžtak se ještě ozvu.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů