DVD 16:9

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
patrik

Zdravím,
mám exportované video ts soubory připravené pro dvd (bub,info,vob...). Když je vypálím na dvd, tak se mi v pc přehrávají normálně 16:9, ale ve stolních dvd přehrávačích se roztáhnou to nějakého 4:3 a ořezají se okraje... Nevíte někdo co s tím? Předem děkuji za odpověď :-)
Steve.j

Zkus vykutit nastavení formátu TV přímo v televizi, nebo v DVD přehrávači.
patrik

Mno pravě ono to dělá, když je tam režim Pan&scan, ale koukal jsem na ruzna dvd v 16:9 a tam se to udělalo oramovanim (cerne pruhy nahore a dole na TV 4:3)...
Steve.j

Jo no, taky mám TV 4:3 a taky mám v režimu Pan Scan černé pruhy nahoře a dole u standardních DVD. U svých DVD ne. Nevím, zkus dát režim Letter Box, jestli ho máš. V tomhle režimu mi už mi to jede normál 16:9 s pruhy nahoře a dole.
patrik

Asi už jsem přišel čím to je... Musí se tam vložit WSS signál (wide screen signal), který pak orámuje video v příslušné TV... Akorád nevím jak ho zapnout v Avid liquid... Ví někdo?
Steve.j

Taky nevim, ja v Liquidu začinam. Nemas na nej češtinu? v. 7.1. Dik
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Zkus se na to mrknout v IfoEditu (VTS_01.IFO), co tam bude vypsáno za poměr (a případně změnit a na RWčku otestovat v přehrávači).
patrik

Mart: JJ, diky moc, přes infoedit to jde :-)
Steve.j: češtinu u sebe mam nainstalovanou, ale instalacni CD nemam :-(, ale ja v tom taky začinal v Aj, si zvykneš...


Naposledy oživil Anonymous v 26.12.2020, 09:46
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host