hudba do projektů

Vše co se týka pluginů a doplňků
Odpovědět
jets
Příspěvky: 10
Registrován: 25.05.2005, 07:23
Kontaktovat uživatele:

Hodně používám podbarvení hudbou a dochází mi inspirace, pokud máte nějaké typy na dobrou muziku do filmů tak dejte tip prosím. Já jsem třeba hodně používal muziku od Mike Oldfied, Enya, Def Leppard (album Retro Active), sound track Barbar Conan atd. Pokud máte jakékoliv tipy v jakémkoliv žánru budu vděčný. Pokud bude zájem o toto téma tak sem dám podrobný seznam muziky kterou používám...
lubud

Zkus třeba:
http://www.freeplaymusic.com/. Není to bůhví co, ale je to ke stažení zdarma...

Velmi dobrá edice pro profesionály je "de wolfe music" používaná v rozhlasových studiích. Čítá asi 250 CD speciálně vytvořených pro podkresy. Je toho na několik "střihačových životů"...

Pro amatéry je dobrá edice "Hama Videosound collection".
jets
Příspěvky: 10
Registrován: 25.05.2005, 07:23
Kontaktovat uživatele:

Muziku můžu mít prakticky jakoukoliv bez omezení - jenom bych bral nějaké konkrétní tipy...
lubud

Jets: Aha, blbě jsem to pochopil. Já nevím, jsou takové konkrétní tipy vůbec možné?
S každým novým projektem si pokaždé (asi jako Ty) lámu hlavu jakou hudbu tam dát - ta správná dělá, jak známo, strašně moc. Někdy ale sedím nad několikaminutovou sekvencí projektu "celý večer" a testuji na sobě, co ta-která hudba s filmem a hlavně se mnou coby divákem udělá. Zdánlivě jednodušší jsou cestovatelské projekty. Jezdím a točím dost po celém světě (zatím asi 55 zemí) a vždycky se snažím nakoupit nějaká typická místní hudební CD anebo pořídit si zvukový záznam z nějakého folklórního představení (kamerou nebo na minidisk). Ale i tak jsem občas v koncích - jak třeba vyjádřit emoce, které člověk cítí při prvním setkání s moai na Rapa Nui (Velikonočním ostrově), při východu slunce nad Machu Picchu anebo při jízdě na slonu thajskou džunglí? To se pak přehrabuji hodiny v "de wolfe music" a testuji a testuji...
Ale např. s lyžovačkami v Rakousku problém nemám, osvědčila se mi "panoramamusic", co vysílá rakouská televize vždy po ránu, když ukazují zimní střediska.
Já si myslím, že si musí v tomto každý poradit sám...
Gempééé

Nejlepší je pro tohle hudba ze smartsoundu bez zepěvu, je i pro to dělaná.
martas

To máš sice pravdu,ale po nekolika projektech si v koncich a opakovat porad to samy asi neni nejlepsi .... pravda je,ze mam nastahovano asi jen 40GB MP3 a je to od rokovy,pres techno,relax (Jre,Enigma...) az po klasiku a pak stejne pri kazdym projektu tapu a hledam a je to asi nejvetsi trabl .... kazdopadne v kazdym zanru se da najit skvela skladba pro danou scenu a myslim,ze to nemusi byt jen osvedceny Oldfield nebo podobny,kupodivu jsem objevil i skvelej song (orchestralku) v Heavy Metalu (myslim Rinning Wilde)
lubud

Když už jste pánové zase otevřeli toto téma (ostatně, je nekonečné...), dovolím si doplnit novější tipy. Zkuste popátrat po:

- Fontana Music Tank 001
- Groovers Music Library
- Westar Music Audition
- Machiavelli

Je to už v MP3 a jsou toho "stovky GB". Navíc, je to hudba dělaná profíky pro náš účel. Martas má pravdu, smartsound se po pár projektech jeví "profláknutý" - naví se mi zdá takový zvukově řídký...
šakal

Díky za inspiraci. Hudby je obrovská spotřeba . Zdroje pro projekty mám různé, od vlastních nosičů/ i na LP/ přes kamarády, kteří mají kontakty na rádia , i z Internetu. Začal jsem si na obaly archivních DVD psát použitou hudbu v projektu a taky fonty titulků. Ono jde použít nějakou muziku ve více projektech, ale je blbé, když se někdy při produkci potkají filmy, kdy jsou stejné skladby. Tak pro tvorbu a případně i pro skladbu programů při prezentaci se mi taková evidence použité muziky zdá být vhodná.


Naposledy oživil Anonymous v 14.01.2021, 18:15
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů