Nezávislý pohyb dvou masek průhlednosti

Odpovědět
PHatPH
Příspěvky: 1
Registrován: 24.04.2023, 17:30
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

potřebuji ve Fusion pohybovat dvěma maskami průhlednosti přes jedno popředí. Nejdřív ve stejném směru, což by se dalo udělat sloučením masek do jednoho objektu, ale pak v různých (opačných) směrech.

Zkoušel jsem použít dva uzly (nody) Merge, pro každý jeden obdelník a u každého ve Spline určit trajektorii, potom jeden node MultiMerge, ale výsledek je vždy stejný. Nedaří se mi začít oběma maskami pohybovat tak, aby se současně odkrývaly dvě místa.

Děkuji za tip.
jizapo
Příspěvky: 58
Registrován: 25.01.2021, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Váš dotaz jsem objevil až dnes. Vzhledem k nemoci jsem se zde téměř nevyskytoval.
Pokud jsem dobře pochopil , tak v tom nevidím vůbec problém. Jednoduše na počátek si umístěte masky pomocí Centr v inspektoru do počátečních míst a aktivujte Keyframe u Centr. Přejděte na konečný frame a posuňte Centr do výsledného umístění a aktivujte opět Keyframe.
Obě masky sloučíte v Merge jako pozadí a popředí. Zde můžete zvolit jak se budou masky chovat při jejich překryvu změnou položky Operátor v Inspektoru. Výstup Merge připojíte do vstupu Mask v Merge ve kterém slučujete odkrývané pozadí a popředí.
Následně průběh pohybu masek můžete upravit ve Spline, aby byl pohyb plynulý.
Maska-1.jpg
Maska-1.jpg (106.03 KiB) Zobrazeno 178 x
Maska-2.jpg
Maska-2.jpg (105.23 KiB) Zobrazeno 178 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů