Pohyb po obrázku/fotce

Odpovědět
BobaX
Příspěvky: 7
Registrován: 05.12.2020, 19:49
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
zkouším se učit v DaVinci (předtím a zatím Vegas). Sedím na Youtube a absorbuji nové učivo :D .
Nemohu nikde najít tutorial na pohyb po fotografii. První pohyb udělám, ale potřebuji jich udělat 6.
Nevím, kde si udělat nějakou značku, abych ten pohyb definoval.
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Zkuste se poptat třeba tady.

https://www.facebook.com/groups/163603677657587

A tady uzavřená skupina na platformě Discord:

https://discord.gg/Auae5xWf
jizapo
Příspěvky: 60
Registrován: 25.01.2021, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Asi by jsi měl blíže specifikovat tvoji otázku: "Nemohu nikde najít tutorial na pohyb po fotografii"
BobaX
Příspěvky: 7
Registrován: 05.12.2020, 19:49
Kontaktovat uživatele:

Představ si fotku/ obrázek, který má 6 subjektů. Provedu zoom na subjekt č.1 a pak sjedu na subjekt 2, 3.... a na závěr si provedu zoom na celkovou velikost fotky/obrázku.
Momentálně nemám nainstalovaný Vegas, takže nemohu provést praktickou ukázku.
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Je nasnadě, že to půjde pravděpodobně udělat v Inspector a tam Transform, kde je možné hýbat s obrazem a zadávat klíčové snímky. Já osobně, když něco nedokážu vytvořit v DR, mám nainstalovaný i Vegas. Tam si potřebnou část vytvořím, vyrenderuji a vložím do projektu v DR. Jednoduché účinné.

Na Discordu Vám mohou pomoci. Jsou tam chlapíci, kteří DR silně ovládají. Já je poprosil o vstupenku, kterou jsem Vám tam včera zveřejnil. Tam i já chodím hojně pro rady a většinou rozřešení dostanu. Ochotně pomohou, když znají řešení.
BobaX
Příspěvky: 7
Registrován: 05.12.2020, 19:49
Kontaktovat uživatele:

Díky za reakci.
Podařilo se mi to udělat v DaVinci prostřednictvím Zoomu.
jizapo
Příspěvky: 60
Registrován: 25.01.2021, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Pokud jsem porozuměl, tak dávám k dispozici dva možné postupy. Předpoklad je, že fotka je na timeline nahraná tak, aby doba klipu z této fotky trvala po celou dobu přesunů. Pak si najeď Playheadem na počátek timeline v modulu Edit. Otevři si Inspektor a v něm nabídku Transform.
1) V řádce Zomm si klikni na Keyframe - kosočtvereček zčervená. Totéž proveď v řádku Position. Pak si na tomto framu uprav Zoom, aby byl velký právě pro tvůj objekt a přemísti jej na objekt pomocí Position.
2) Potom se Playhedem posuň na timeline do místa, kde budeš chtít ukončit prohlížení prvého objektu. Zde opět Klikni na oba Keyframy.
3) Playhead posuň o jeden (nebo více) framů vpravo. Pomocí Position přesuň pohled na další subjekt. Lze to i myší přímo v obrázku. A můžeš event. upravit Zoom.
No a body 1 - 3 můžeš opakovat pro všechny subjekty.
Ale vřele doporučuji nejprve si statickou fotku natáhnout na požadovaný čas prohlížení jednoho subjektu a aniž bys cokoliv dělal, tak si ji vyrederovat jako klip a až potom pracovat přímo s tím klipem. DR nemá příliš v oblibě statické objekty. Zpracování mu trvá déle a někdy se i kousne. Je to podivné, ale stává se to. Přerendrovat do Quick Time codek DNxHR HQX nebo HQ. A pak pracuj s tímto klipem, dej si jej na timele tolikrát, kolik je objektů na fotce.

Druhý postup by byl pomocí Fusion, Ale to je trochu komplikovanější.
jizapo
Příspěvky: 60
Registrován: 25.01.2021, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Více napsaného najdeš zde: https://www.jizapo.info/Rady.html
BobaX
Příspěvky: 7
Registrován: 05.12.2020, 19:49
Kontaktovat uživatele:

Díky moc. Jste super kluci :)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů