Archivace obsahu harddisků v textové podobě

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Archivace úplného obsahu disku v textové podobě. Mám Hodně zálohových disků a nich obrovská kvanta složek a souborů. Nevíte někdo o aplikaci, která by dokázala celý obsah disku uložit ve stromové podobě do textu? Abych nemusel brát fyzicky disk, ale jen si mohl otevřít jeho obsah v textovém editoru a mohl tak snáze najít, kde mám co uloženo.

Ano mohu si to, jako text kopírovat do textového editoru z Total Commander. Tam ale chybí možnost vykopírovat názvy složek i souborů naráz. To nejdříve vykopíruji názvy složek a potom je jednotlivě otvírám a kopíruji názvy souborů v nich obsažených. A to je sec sakra zdlouhavý a tedy nepohodlný proces.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Já si dělám textový seznam v Comanderu, včetně podsložek a mám tak vše co potřebuji vědět. Potřebný počet úrovní podsložek se dá nastavit. Je tam napsán název disku i v závorce název složky s počtem podsložek, jednotlivé složky atd. (Na ukázce je jedna složka filmů).
Kopírování složek v Total Comander.jpg
Kopírování složek v Total Comander.jpg (92.83 KiB) Zobrazeno 856 x
Počet úrovní ve složce.jpg
Počet úrovní ve složce.jpg (18.24 KiB) Zobrazeno 856 x
Ukázka.jpg
Ukázka.jpg (157.62 KiB) Zobrazeno 856 x
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za pro mne užitečný návod.
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Když už používáte total commander, doporučuji plugin Catalog - slouží přesně k tomu co potřebujete:
https://www.ghisler.com/plugins.htm
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Saxel děkuji mnohokrát.
Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 49
Registrován: 02.01.2023, 22:51
Bydliště: Valach v utajení na Hané
Kontaktovat uživatele:

https://www.rlvision.com/snap2html/about.php

Toto je podle mě lepší než používat TotalCommander - VŘELE DOPORUČUJU:

Snap 2 HTML

Snap2HTML pořídí „snímek“ struktur složek na vašem pevném disku a uloží je jako soubory HTML. Co je na Snap2HTML jedinečné, je to, že soubor HTML používá moderní techniky, aby vypadal spíše jako „skutečná“ aplikace, podobná Průzkumníkovi Windows, zobrazující stromové zobrazení se složkami, na které můžete kliknout a zobrazit soubory v nich obsažené ( viz příklad výstupu ). K dispozici je také vestavěné vyhledávání souborů. Přesto je vše obsaženo v jediném souboru HTML, který můžete snadno ukládat nebo distribuovat.

Funkce:
Vytvořte seznamy složek a uložte je jako HTML
Jeden HTML soubor obsahuje vše
Výpisy s průzkumníkem souborů „vzhled a dojem“
Vestavěná funkce vyhledávání
Exportujte výpisy souborů jako prostý text, JSON nebo CSV
Propojte výpisy se skutečnými soubory
Tříditelné sloupce s názvem souboru, datem a velikostí
Podpora Unicode
Automatizace pomocí příkazového řádku
Přenosný
Volný software s otevřeným zdrojovým kódem
Stáhněte si Snap2HTML zdarma

Příklad výstupu
kliknutím to vyzkoušejte!
Příklad výpisu složek HTML výstupu pomocí Snap2HTML

Exportované výpisy souborů lze použít mnoha způsoby. Zde je několik příkladů, které jsem považoval za užitečné, ale pravděpodobně si můžete přijít na své vlastní nápady!
Udržujte seznamy souborů jako doplněk k zálohám (všimněte si však, že tento program vaše soubory nezálohuje! Vytváří pouze seznam souborů a adresářů).

Uchovávejte si seznam souborů na externích pevných discích a dalších počítačích pro případ, že byste potřebovali něco vyhledat a nemáte k tomu právě přístup.

Uložte výpis souborů z historických nebo nostalgických důvodů nebo pro dokumentaci.

Když pomáháte svým přátelům s jejich problémy s počítačem, můžete je požádat, aby poslali snímek jejich složek, abyste mohli lépe porozumět jejich problému.

Umístěte na svou domovskou stránku a propojte soubory, aby návštěvníci mohli procházet soubory na serveru.

DOWNLOAD: https://www.rlvision.com/downloads.php?dl=snap_2_html
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů