AMD RX590 vs NVidia RTX3060 renderování MP4 a MOV

Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nikdo učený z nebe nespadl a zeptat se, když nevím, není žádnou ostudou. Já mám také ve starším PC s Gygabite Z170 deskou sloty na M.2 disky. Jsou tam dva. Mám tam jedem M.2 Samsung 980 500GB, jako systémový s rychlostmi zápisu/čtení kolem 3000MB/s. Náběh systému a potažmo aplikací je tak svižnější. Kdybych chtěl obsadit i druhý, ubralo by to již SATA vstupy o dva porty.
V novém PC mám M.2 disky 3. Samsung 980Pro, jako systémový se čtením/zápisem kolem 7000MB/s. Nárůst svižnosti je oproti klasickým SSD diskům velmi znát. SSD Samsung jsem používal, jako systémový dříve s rychlostí čtení/zápisu zhruba kolem 400-500MB/s. To bylo oproti klasickým SATAIII diskům, které mají přibližně čtení/zápis 250/200MB/s také významný rozdíl v rychlosti nabíhání systému a aplikací.
Další M.2 Samsung 2TB využívám pro originál video data, ke zpracování v DR. Jeden 1TB na dočasné soubory DR: složku voIO. Pro celkovou svižnost a hladší tok dat. Záleží ale samozřejmě i na rychlosti ostatních komponent, především procesoru a RAM. Grafická karta do toho má také co mluvit.
Jak jsem napsal již v úvodu, určitě se vyplatí mít alespoň jeden M.2 disk pro systém a aplikace i ve starším PC. Když je PC plné harddisků a SATA je nedostatek, dá se pořídit PCIe řadič na M.2 do volného slotu pro grafickou kartu PCIe 4 nebo 3. Disk pak čte i zapisuje v plné rychlosti jeho možností. Já mám AXAGON PCEM2-N z Alza, za cca 200Kč.
Z mé zkušenosti stačí, jako systémový disk s rychlostmi kolem 3000MB/s. S mým systémovým M.2 ve verzi PRO s dvojnásobnou schopností vyčítat data, už rozdíl nejsem schopen rozpoznat.
Návštěvník

Děkuji za vysvětlení.Ještě se zeptám jako sys. disk SSD 500/GB na němž je W10 mám ještě DVR ST 18+EDIUS X 10 tak že bych jej po smazání (formátování) mohl použít na zálohování a na M2 bych přesunul W10 +sw DVR a EDIUS. U toho EDIUSU X nevím zda tím nevyčerpám ty 3 licence tudíž bych asi o něj přišel nebyla to totiž laciná záležitost ,přechody na vyšší verzi si nechal GV tvrdě zaplatit
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ohledně Edius 10 Vám nejsem schopen podat informace. Já bych starší systémový disk naklonoval 1:1 např. v Macrium Reflect (je Free) a spolehlivý. Zavedl potom nový M.2 do počítače, jako systémový. Starší po klonování odpojil a snadno zjistil, co Edius udělá. Zda bude v pohodě dál pracovat. Když tomu tak bude, můžete se starším SSD nakládat dle libosti.
Návštěvník

Díky ,na klonování a zálohování mám program kdysi zakoupený a dlouho nepoužívaný ACRONIS True image z r. 2016 píší že je optimalizován pro ver. W10 tAk ten bych použil.Ještě jednou díky.
Návštěvník

Zdravím, když jsme u těch nových PC přihřeji si také polívčičku.Po přečtení vašich příspěvků ohledně času na upgrade jsem se rozhodl jít jinou cestou.Přešel jsem z WIN na Mac.konkrétně stolní Mac Mini M1.8jádr. sSSD 512G/RAM16G.Předcházelo pár týdnů zkoumání na netu co to dovede při střihu 8/6/4k a volba padla na tento model.Nyní k výsledku testu renderu, po instalaci DVR STUDIA MAC ver 18 jsem šel točit do parku .Vzal jsem kameru BMPCC6K a natočil do 12bit RAW /6K /25 sn.video o délce 8.MIN.34sec.Po coloringu do REC 709 a přidání textu proběhl render do 4kDCI H265/25.sn.Ještě poznámka, surový filmeček se přehrával v reálném čase na timeline bez zadrhávání při vypnutém Proxy a zapnutém Fool .Render v reálném čase byl 8min 33sec.Tolik k této mašince .Další testy budou pokračovat.Samozřejmě EDIUSE nespustím ten je pro WIN INTEL.ten mám na starém PC
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nepochybuji o síle počítačů od Apple pro střih videa. Když má někdo ty prostředky k jeho pořízení, není co řešit. Je to určitě dobrá cesta k upgrade. Přeji s novou mašinkou mnoho radosti z hladce probíhající práce.
Návštěvník

Díky, ať se Vám taky daří.
Návštěvník

Děkuji, a ať se daří videotvorba také Vám.
Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 49
Registrován: 02.01.2023, 22:51
Bydliště: Valach v utajení na Hané
Kontaktovat uživatele:

Taky jsem teď skládal PC pro stream a pro zpracování videí v Davinci Resolve Studio (mám teď ver. 18.1.2), který jsem kupoval i s klávesnicí Blackmagic Design DaVinci Resolve Speed Editor (včetně licence na 17 a jde upgradovat na vyšší)

BLACKMAGIC DaVinci Resolve Speed Editor včetně licence DaVinci Resolve Studio 11.604,-Kč
Obrázek
Kompaktní SUPER klávesnice DaVinci Resolve Speed Editor pro maximálně ergonomické ovládání sekce Cut programu DaVinci Resolve. Pult je vybaven dedikovanými tlačítky pro běžné editační funkce a otočným ovladačem pro snadné procházení časové osy, a také rozhraním Bluetooth a interním akumulátorem pro plně bezdrátový provoz. K připojení k počítačům (a nabíjení) lze využít rozhraní
USB. Licence DaVinci Resolve Studio je v ceně. TAKŽE I SW MÁM VE FULL VERZI A LEGÁLNĚ A JEDNOU PROVŽDY

TouchPortal (s pluginem pro Davinci Resolve Studio provozovaný na darovaném LENOVO tabletu) Poznámka: pokud by to chtěl někdy provozvat, tak WIN10 musí mít přeplou klávesnici na US qwerty jinak s CZ klávesnici nemaká..
Obrázek
TouchPortal mimo jiné mám naprogramovaný i pro Streamlabs desktop

ČTECÍ ZAŘÍZENÍ https://telepromptermirror.com/telepromptersoftware.htm
Webkamera Elgato Facecam (sw Elgato Camera Hub) - opravdu suprová kamera!
k tomu používím boží sw SnapCam a full verzi Voicemod PRO (Voice changer - hlasový měnič 400,-Kč v akci)


POČÍTAČ PC s WIN10 PRO:
Procesor AMD Ryzen 9 5900X
**************************
Patice AMD AM4 / Základní frekvence 3.7GHz /
Turbo frekvence 4.8GHz / 12-jádrový / 24-vláknový /
6MB L2 cache / 64MB L3 cache / 7nm /
Architektura - Zen 3 (Vermeer) / TDP 105W

! POZOR - NEDOPORUČUJU A NEPOUŽÍVÁM PŘETAKTOVÁNÍ !
**************************
Chladič na procesor ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White
**************************
Teplovodivá pasta Thermal Grizzly Kryonaut (1g)
**************************
Grafická karta GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti WINDFORCE OC 8G
8 GB GDDR6 (14000 MHz ), NVIDIA GeForce,
Ampere (GA104, 1410 MHz), Boost 1680 MHz,
PCI Express x16 4.0, 256Bit, DisplayPort 1.4a a HDMI 2.1
**************************
SSD disk Crucial P5 Plus 1TB
**************************
WD Ultrastar DC HC550 18TB
Interní HDD / Kapacita 18000 GB / 7 200 otáček / Cache 512 MB
/ Specifikace AHCI / Formát Klasický - 3.5" Interní /
Rozhraní SATA III (6 Gbit/s) / Advanced Format, JBOD, NCQ,
RAID, RoHS / Kov /
a další SSD a HDD disky
**************************
Chladič pevného disku AXAGON CLR-M2L3 M.2 ALU Heatsink
**************************
Základní deska ASUS TUF GAMING B550-PLUS
**************************
4x Kingston FURY 128GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast Black
Operační paměť - 4x32GB, PC4-25600, CL16, napětí 1.2 V, pasivní chladič a XMP 2.0
**************************
Počítačový zdroj EVGA SuperNOVA 650 GA
**************************
Počítačová skříň GameMax Revolt
**************************
LCD monitor 27" Samsung C27F396
monitor • 27" úhlopříčka • VA panel, prohnutý • 1920 × 1080 px • poměr stran 16 : 9
• obnovovací frekvence 60 Hz • jas 250 cd/m² • odezva 4 ms • pozorovací úhly 178°
• kontrastní poměr 3 000 : 1 • technologie AMD FreeSync, FlickerFree • 1× HDMI,
1× VGA, výstup na sluchátka • VESA uchycení na zeď, možnost naklápění
• spotřeba energie 24 W
**************************
2x LCD monitor 27" Samsung U28E590 (oba bazarové a bezproblémové - za obe 5.000,-Kč)
LCD monitor 4K 3840 × 2160, TN, 16:9, 1 ms, FreeSync, 370 cd/m2, kontrast 1000:1,
DisplayPort,DisplayPort 1.2,HDMI 2.0, sluchátkový výstup, VESA
HDMI je ve verzi 2.0 - tj. zvládne i 60Hz při 4K (stačí si koupit pořádný kabel),
DisplayPort používám pro dosažení také 60Hz při 4K. PIP je skvělá funkce,
když náhodou potřebuji obě zařízení.
**************************
Klávesnice A4Tech G100, CZ (G100) černá
Klávesnice CONNECT IT Chocolate RNBW, bílá - CZ/SK
Klávesnice CONNECT IT Chocolate RNBW, černá - CZ/SK
Klávesnice CONNECT IT CKB-4041-CS, černá - CZ/SK
**************************
Herní myš A4tech Bloody V9 Core 2
**************************
Genius SW-HF 2.1 1205 Ver. II
**************************
Bluetooth C-Tech BTD-01, v 5.0, USB
**************************
Rozšiřující karta EVOLVEO 2x USB 3.2 Gen 1 PCIe, rozšiřující karta
5 Gb/s, Chipset VLI - VL805,
**************************
Herní sluchátka Xtrike Me GH-903
**************************
Externí zvuková karta Orico SKT3-BK
**************************

Spotřeba při maximálním výkonu 350-390W
Spotřeba v běžných app 170 až 200W
... měřeno přes Sonoff v reálném čase

Vše maká jak má a v podstatě neřeším žádné nějaké vážnější problémy. Nikdy jsem nic nestříhal a pro základní střih totálního začátečníka a používání střihu Davinci Resolve Studio mě stačily asi dva dny sledování videí na netu a tři dny hraní s ním... Pro stream jsem začal využívat Streamlabs Desktop a též v pohodě...

S HW a SW jsem fakt spokojen :-)
Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 49
Registrován: 02.01.2023, 22:51
Bydliště: Valach v utajení na Hané
Kontaktovat uživatele:

Ještě k předchozímu příspěvku dodám, že jsem vyměnil původní M.2 za ⤵️⤵️⤵️

💾💿📊⏱️📐🏋🏼 BENCHMARK - Kingston FURY Renegade SSD disk M.2 (PCIe4.0 4x NVMe) 2TB Heatsink - SUPER - CZ



⤵️⤵️⤵️ a postup výměny probíhal takto ⤵️⤵️⤵️

💾😋💿 KLONování M.2 NVMe 1TB na 2TB s AXAGON ADSA-M2C (dual M.2 NVMe SSD CLONE MASTER dock) CZ



⤵️⤵️⤵️ a velmi se mi osvědčila makro klávesnice z Aliexpress ⤵️⤵️⤵️

👀🎬 🎥 🎞️ DaVinci Resolve 18.6.5 ⌨ Romoral Macro Programming Keyboard 15 Buttons 3 Knobs ⌨ DIY * CZ

Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host