RODE Wireless GO II - mikrofonní set

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Skoro rok jsem váhal s koupí Rode Wireless GO II. Nakonec jsem se rozhoupal a vůbec nelituji.
Jednoduchá obsluha, spolehlivost a vysoká kvalita nahrávek, to jsou benefity, které se vyplatí.
Navíc interní záznam WAV 24bit/48kHz do obou vysílačů je velikým plus. Zvuk je dostatečně dynamický
Dosah díky tomu vlastně neomezený. Jednokanálový zvuk se dá nahrávat interně ihned po zapnutí a zaznamenává se dokud
vysílač nevypneme nebo nedojde baterie, která zaručí až sedm hodin provozu. Případné využití obou vysílačů současně
může po spojení obou záznamů vytvořit i kvalitní stereo záznam. Tlačítku Mute bohužel v tomto případě
signál dočasně neutlumí. K přerušení nahrávání dojde jen úplným vypnutím.
V aplikaci pro počítače i mobily Rode Central, je možné přepnout mj. i na interní dočasný záznam (Backup),
kdy vysílače zaznamenávají zvuk jen, když se aktivuje nahrávání přes přijímač do nějakého záznamového zařízení,
nejčastěji kamera/fotokamera. Dá se ve zmíněné aplikaci i vypnout. Na stejném místě se dá zvuk utlumit.
PAD sníží citlivost mikrofonu o dalších 20dB, když se chystáme nahrávat opravdu silný signál z okolí.
V nepřetržitém nahrávání jsou vysálače nastavený na cca - 16dB, aby byl zaručen čistý signál bez šumu.
Dá se zesílit již v aplikaci do Loudness LUFS -12dB až -25dB. Čím vyšší číslo, tím větší útlum.
Rode LUFS.jpg
Rode LUFS.jpg (208.46 KiB) Zobrazeno 176 x
Úprava síly signálu je samozřejmě možná i později ve střižně.
Přibalená kožešinka přes mikrofonní všesměrovou kapsli, dokáže velmi až úplně omezit poryvy větru.
(Ve vichřici jsem jej nezkoušel, ale na elektro koloběžce na řídítkách ve větru ano.)

O přijímači se zde nemá smysl zmiňovat. Na YouTube je vysvětlen dosti podrobně.
Snad jen, že 3,5mm zdířka funguje i jako odposlech na sluchátka. Signál není ovšem nijak silný.
Se sluchátky Sony, Sennheiser a Koss, byl odposlech na podobné úrovni.

Závěrem. Jsem rád, že jsem si tento set pořídil. Vlastně škoda, že jsem tak dlouho váhal.
Výhodou toho je snad jen to, že se mezitím podařilo software a firmware dobře odladit.
Rode nespí a pokouší se svůj povedený produkt dále softwarově vylepšovat.

Nejsem nijak zainteresován do prodeje tohoto zařízení. Jen mně vyhovuje a může i dalším. Proto tento příspěvek.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů