EDIUS PRO 9

Odpovědět
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Jednotlivé stopy na časové ose mohu uzamknout/odemknout kliknutím pravým tlačítkem na okno Track Sync Lock a zvolit Track Lock. Pak už nemohu na této stopě nic přidávat ani upravovat. To ovšem neznamená, že nemohu nic přidávat do Bin, nebo do ostatních odemčených stop.
Stává se, že některé formáty souborů prostě přidat do Bin nejdou a musí se provést konverze.
Na nic jiného jsem nepřišel, pokud neznám podrobnosti.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

To je to, co mne u Ediusu dost štve, že nenačte formáty .mkv ani .m2ts, které dost často používám. A nenačte je ani Edius Pro 10 i když se chlubí, že načte
téměř vše!
Pořídil jsem si na konverzi DVDFab Video Converter, je skvělý ale není zadara.
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
Důchodce má zase problém. Mám rozpracované tři projekty a nyní chci jeden dokončit a potřebuji upravit titulky . Nyní však když kliknu na titulek je zamčený a když chci přidal nový je na ose zamčený . To samé je i na ostatních projektech a také když chci vytvořit nový.
Nevím jestli jsem na něco kliknul ??? , nebo se to dám nastavit už nastavení nového projektu ??
Vřele děkuji za rady KaPo
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím

Vracím se k mému předešlému dotazu a uvádím, že ani nefunguje uzamknout/odemknout jednotlivou stopu kliknutím pravým tlačítkem na okno Track Sync Lock a zvolit Track Lock.
Děkuji
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
titulek jsem už našel vypadalo to , že je někde mimo obrazovku .
Nyní když kliknu na titulek tak se otevře přes celý projekt od začátku až do konce a tím pádem se otevře klip uprostřed a né tam kde ho chci mít . Nemůžu najít kde se to dá nastavit . Před tím to Eda nikdy nedělal ???
Díky za rady.
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Vyřešeno
Na ose jsem označil začátek a konec titulku a tam se titulek vsadil . Po opětovném u otevření ediusu už je vše zase normální a nemusím označovat začátek a konec.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Rád bych už poradil dříve, ale ani teď problému nerozumím. Zkoušel jsem nasimulovat ten problém, ale nepodařilo se. Základní délku titulků si přece nastavím předem v nastavení a potom se mě titulek vsadí tam, kde je kurzor na časové ose a do označené stopy.
Nastavení.jpg
Nastavení.jpg (44.88 KiB) Zobrazeno 1034 x
Délku si dodatečně mohu upravovat. Je to stejné jako u přechodů a obrázků.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host