Render 4K videa do SONY XAVC

MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Romolus díky za ohodnocení,a těším se na recenzi.Ono už nějaké ohodnocení sice XF400 je na Videokamery.cz od pana Sedláka.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Bugr: Vaše AX100 umí také dozajista 60Mbps, stejně jako 100Mbps je možné nastavit v menu. Já osobně s ní vždy točil do 60Mbps, protože jsem pátral na internetu a nikde jsem nenašel, že by těch 100Mbps bylo lepší o tolik, aby stálo za to plýtvat místem na kartě. Navíc rád udělám nějakou tu fotku a to při 100Mbps bohužel, jak sám píšete nejde realizovat.

DVDFab a práce v něm je opravdu jednoduchá. Já vždy vyrenderuji 4K XAVC S video 60Mbps do stejného formátu, ale s vyšším bitrate, když to zkrátka ve Vegas jinak nejde, což je bohužel dost náročné na čas. U mě se renderuje minuta 4K videa cca 5 minut. Ideální je delší videa nechat přepočítat přes noc.

Pak jej přesunu do DVDFab přetažením, vyberu výstupní formát MP4 nebo MKV 4K, dám vysokou kvalitu, dva průchody a zvuk ponechat beze změn, jestli chcete jako já zachovat PCM. Potom dám spustit, zase nejlépe na noc, protože to také trvá dost dlouho. Můžu dát do fronty libovolný počet projektů. A potom už je hotovo.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pro Romolus, proč nevyzkoušíte render a to hardwarově když jak jste psal že máte Skylake INTELprocesor řady7
s vnitřní grafikou řady 530?Nevím jak Vegas ale EDIUS má od ver.6.5 možnost HW encodování přes tuto int. grafiku.Stačí v BIOS aktivovat vnitřní gr. procesoru a video 4k se renderuje něco málo pod reálný čas a né 5krát pomaleji.O renderu FHD nemluvě, to je prostě frčák.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Monys: Jedu stále na mnou oblíbených W7 Ultimate a ty nedovolí mít zapnutou grafickou kartu a Intel integrovanou grafiku zároveň. Jde to jen ve W10. Ty mám sice také v PC na jiném disku, ale nehodlám stále přenastavovat BIOS. Mám také vyzkoušeno, že renderování grafickým čipem je rychlejší, ale výsledná videa jsou větší a občas se objeví nějaká vada v obraze. To se přes CPU nestává. Proto u něj setrvávám, i když je renderování delší.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host