video 4K v MP4 - převod do HEVC

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Milda
Příspěvky: 6
Registrován: 01.05.2012, 16:01
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
rád bych se zde zeptal jestli někdo, kdo natáčí videa ve 4K a dělá po úpravách a střihu převod do HEVC. Hlavně by mě zajímaly podrobnosti typu jaký profil, jaký datový tok, jaký software používáte atd... Samozřejmě mě zajímá pro i proti jestli nechat video 4K v MP4 nebo raději uskutečnit nějaký ten převod do HEVC. Natáčím videa fotoaparátem Lumix G80, video ve 4K/25p má datový tok cca 85 - 105 Mb/s a tak si říkám jestli má cenu převod do HEVC, třeba s polovičním datovým tokem. Děkuji za jakoukoliv smysluplnou odpověď.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já osobně to zkoušel, ale konkrétně v Vegas Pro, je převod do HEVC tak náročný na čas, že jsem na to rezignoval. I skrze DVDFab to trvá dlouho. Při renderu 4K MP4, jsem nešel nikdy pod 50Mbps, tam už se obraz degraduje příliš. Osobně rád natáčím do 4K, ale následně sestřihaný projekt ukládám jako FHD 19Mbps AVC. Obraz zůstane detailnější, oproti v originál FHD natočeného materiálu a datový tok nezatíží úložný prostor nad míru.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pro Mildu.http://www.uschovna.cz/zasilka/WVDG5D2Z ... -KC4/První je ukázka 4K MPEG4 /převod do HEVC FHD a druhá je 4K HEVC/FHD HEVC kamera GH5 NLE Prem.pro cc18. Bohužel program si neumí poradit s10Bit záznamem převede jej na 8 Bit. Otevřte v Media info tam jsou data.
jozkopower
Příspěvky: 16
Registrován: 19.11.2017, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pre Romulus, procesor v priemernom PC je na prevod do H.265 slabý, treba využiť HW akceleráciu GPU, v tom prípade to na GTX 1080/1080Ti jede za menej ako reálny čas videa.

Pre Milda, na platforme Macintosh Final Cut Pro, na Windows Cyberlink Power Director 16 alebo čisto konverzný MediaEsspreso tiež od Cyberlink. Dátový tok sa používa 40-80 Mb/s. Pri prevode 4K/25p z Panasonicu G80 bude bohate stačit 40 Mb/s.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů