PD 15 prolínačky + čas

Odpovědět
Kolbaba71
Příspěvky: 2
Registrován: 17.09.2017, 13:08
Kontaktovat uživatele:

Pořídil jsem si Power director 15 ultimate. Hledal jsem na iinternetu nějaký návody pro začátečníky, ale našel jsem jen střih 360 videa, jenž mě nezajímá
Potřeboval bych poradit se dvěmi věcmi.

1) Takový naprostý základ, ale zatím jsem nepřišel jak na to - jak vkládat mezi dva záběry prolínačku. Zkoušel jsem je přetahovat do časové osy, ale to program říká, že nejde - je tam přeškrtlé kolečko..
2) Chci udělat začátek filmu. Z černý obrazovky zesvětlením na fotku, pak prolnutí titulku do plné barevnosti, po chvíli titulek zmizí, a následně fotka přejde přes prolínačku do prvního záběru. Nepřišel jsem na to, jak nastavit delší/jiný čas než defaultních 5 sekund. Přijde mě dost nepraktický vkládat několik stejných fotek za sebou, abych získal delší čas, navíc blok pěti sekund se mě nelíbí - je příliš velký. V jiných editorech jsem poklikal na obrázek, objevilo se menu a tam jsem zadal délku trvání.

Natočený materiál mám 1920x1080 30fps v kodeku H264.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Tady je kompletní manuál je ale anglicky /píšou,že v češtině není žádný manuál/ takže dát do googlu přeložit.

http://download.cyberlink.com/ftpdload/ ... UG_ENU.pdf

Tady je jenom část přeloženého z toho anglického manuálu čeho se týkal dotaz.Je to podobné jako u všech střihových programů.

Přidávání přechodů mezi
Dva klipy
Můžete také přidat přechod mezi dvěma im
věku a videoklipů na videoklipu
nebo mezi dvěma zvukovými klipy na kterékoli z audio souvisejících (zvuk, hlas nebo m
usic)
stopy. Chcete-li přidat přechod mezi dvěma klipy, postupujte takto:
1.
Klikněte na
otevřít přechodovou místnost
.2.
Vyberte přechodový efekt a přetáhněte jej mezi dva klipy na skladbě.
3.
Chcete-li změnit dobu přechodu, klikněte na tlačítko
Doba trvání
nebo klepněte na tlačítko
a přetáhněte jeho počáteční / koncové body do klipů.
Kolbaba71
Příspěvky: 2
Registrován: 17.09.2017, 13:08
Kontaktovat uživatele:

Děkuju, tak jsem na to už přišel. Jak na prolínačky, tak i na titulky v obraze. Teď půjdu zkoumat specielní efekty.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím je již PowerDirector 16.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů