Zkrácení videa při zachování data vytvoření

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Rowan

Rád bych probíral videozáznamy z akce ještě před importem do FCPX. Dám příklad mám 2 hod záznamu v cca 60ti souborech. Některá videa jsou zbytečná a tak bych je smazal rovnou, což jde probrat klidně ve finderu s prohlídkou v Quicktime. Ale mám třeba video, které je 10min a pořebuji z toho pouze 2 min (zbytečeně zabírá místo na disku). Pokud jej zkrátím v Quicktime tak mi to uloží jako nový soubor a ztratím informace o čase vytvoření, což bych nerad.
Dá se nějak jednoduše probírat nahraná videa a pouze je ouříznout ještě před samotným střihem?

Používám MAC OSX.

Děkuji za rady
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím nyní jsem zkoušel program "Mync" ten se nahraje dohromady s Ediusem 8 a v tom to jde pokrátit a uložit.Na údaje jsem se
ale nedíval zda zůstanou zachovány.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem zkontroloval ještě údaje a změní se kromě vlastního nastavení ještě datumy a to již při importu a pak při exportu pokud to je vytvořeno v jiný den.Myslím si,že nejlepší metoda zůstane pokrátit to v časové ose.
Rowan

Tak to mi asi situaci neřeší ne? Nějak jsem z toho nepochopil co vlastně doporučujete. Jde mi prostě jen o zkrácení videa se zachováním data vytvoření.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Skvělý program na krácení videoklipů bez nutnosti přepočtu a změny data vzniku, je Solveig MM Video Splitter
[attachment 1202 SolveigMMVS6.png]
Přílohy
Solveig MMVS6.png
Solveig MMVS6.png (85.38 KiB) Zobrazeno 1233 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Pravděpodobně ne musel by jste sám odzkoušet zda by Vám to vyhovovalo.


Naposledy oživil Anonymous v 13.01.2021, 11:48
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host