Problémy s renderingom v Sony Vegas pro 13

vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Dobrý deň.
Spracovávaním videa sa zaoberám už niekoľko rokov a pracoval som v Pinnacle, ktorý ma hlavne v jeho nových verziách nenormálne vytáčal hlavne svojou nestabilnosťou. Preto som nejako spontánne po viacerých pokusoch prešiel na Sony Vegas pro 13, ktorý používam už cca 2 roky. Úžasný program, neviem si ho vynachváliť a odporúčal som ho už viacerým známym. Nikdy som s ním nemal žiadny problém (už nikdy žiadne pinnacle), avšak stalo sa mi teraz niečo čudné a neviem si s tým vôbec poradiť. Jednoducho mi odmieta zrenderovať môj film (jeho dĺžka - 84 minút), na ktorom som ozaj dlho makal. Používam rovnaké mnou prednastavené šablony na rendering (fullHD mp4 a avchd pre bluray disk) ako obyčajne a Vegas ako by sa zbláznil. Vždy urobí 80 až 90 % práce a potom sa zastaví na nejakom obrázku a koniec. Čas beží ďalej, dôjde až na nulu, ale rendering je zastavený. Vôbec nechápem, čo sa deje. Skúsil som to už asi 8 krát a stále rovnako, pričom sa vždy zastaví na inom mieste. Vstupné súbory sú trošku iné, ako bežne používam, pretože vo videu sú prevažne fotografie a videosúbory sú zo zrkadlovky, čo som ešte v takejto kombinácii v minulosti nemal, avšak si myslím, že by s tým nemal byť problém. Ak zrenderujem len nejaký kúsok, tak bez problémov. Ak niekto vie, prosím poraďte, lebo už neviem, ako ďalej...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Možná hloupá rada. Máte na disku kam renderujete dostatek místa pro jeho finální umístění? Mně se kdysi stalo něco podobného a po dlouhém laborování jsem zjistil, že cílový disk je skoro plný. Nebo může být málo místa na disku se složkou pro mezi ukládání Temporare File.

Samozřejmě je možné, že chyba je jinde. v tom případě se omlouvám.

P.S. Ani já nedám na Vegas Pro dopustit. :-)
vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Veľmi pekne ďakujem Romulusovi za skorú odpoveď. Veľmi zaujímavé. Na disku ako takom, kam renderujem je určite dostatok miesta, ale na medzi ukladanie, ako píšete "Temporare File" to neviem, lebo priznám sa, že ani neviem presne o čo ide. A keďže som sa s týmto ešte nestretol, tak mi to logicky ani nenapadlo. Musím na tom polaborovať. Každopádne logiku to má. Ak pri prepočítavaní nemá dostatok pamäti, tak sa to zastaví. Škoda len, že to nevyhodí žiadnu hlášku...
Ešte raz ďakujem. Budem skúšať.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

[attachment 1175 Prerender.png]

Možná že Vás vedu špatným směrem a za to se omlouvám předem. Dole máte cestu pro Prerender files folder a pod tím, kolik místa je na disku volného místa.
Přílohy
Prerender.png
Prerender.png (38.17 KiB) Zobrazeno 1739 x
vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Romulus veľmi pekne ďakujem za interes. Včera som bojoval s kamarátom pochádzajúcim z brandže IT, avšak konkrétne videu sa nevenuje. Hovoril, že s adresárom Temporare Files by to mohlo mať súvis. Vymazal, čo sa dá, aj sa vyjadril, že som to mal dosť preplnené. Potom pustil ešte nejaký soft na prečistenie, ktorý na tom makal cca 2 hod.. Pozrel som aj tú pamäť "project properties". Ukazuje niečo nad 500 GB, takže toto je úplne v pohode. Dnes ráno pri odchode do práce som spustil rendering a bol som hrozne zvedavý, či je to OK, alebo nie, preto som sa išiel o 11-tej pozrieť, avšak žiaľ nepomohlo. Rendering sa zastavil pri 70%. Sklamanie. Čo sa dá robiť, bude treba na tom pracovať ďalej.
Napriek tomu veľká vďaka za ochotu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To je mi líto velmi líto. A nemáte někde ve vytvořeném projektu nějakou chybu? Přiznávám, že netuším, jakého druhu by mohla být. A co hledat někde na fórech o Vegas Pro v angličtině. Třeba by se tam něco našlo. Anebo rovnou podporu prodejce Vegasu. A teď mě napadá, co zkusit nainstalovat trial verze 14, udělat si kopii projektu a tam dát renderování. Jestli to není chyba ve Vegas 13.
vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

V projektu by chyba nemala byť, lebo s tých nespočetných pokusov sa mi jeden krát podarilo zrenderovať na komplet. A ako som spomínal vždy to skončí na inom mieste. S tým kamarátom sme robili "údržbu" skôr v systéme windows, nezamerali sme priamo na vegas. Našiel jedno fórum v angličtine, kde je debata okrem iného aj o nepotrebných súboroch, ktoré si vegas plní v určitej zložke a dávajú tam aj návod čo s tým. Nižšie prikladám link na toto forum. Ja som už aj pozeral v konkrétnej zložke vo vegas, ako mi to tam vyzerá, avšak ešte som to neskúsil premazať. Spomínajú tam, že môžu nastať nejaké problémy, tak sa snažím sa rozhodovať opatrne. Oni tam ale spomínajú, že tam niekto mal aj cez tisíc rôznych súborov. Ja ich tam mám cca 350, čo zasa nie je také strašné číslo. V podstate ide o záležitosť, ktorú ste spomínal Vy ešte v prvej reakcii na môj dotaz, teda isté templorere súbory. Musím to prelúskať (myslím tú debatu v angličtine) dokonale a potom to skúsim. Ak nepomôže, napadlo mi, že vegas odinštalujem a znova ho nainštalujem. A rozmýšľal som aj nad vegas 14, ako spomínate.

link: https://www.vegascreativesoftware.info/ ... s--104216/
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Klidně můžete 14 nainstalovat souběžně Vaší verzí 13. Nic zlého se tak nestane. Jen je pak třeba si udělat kopii souboru projektu, protože při prvním pokusu uložit projekt v novější verzi, se objeví hláška, že po tomto úkonu již nepůjde projekt otevřít v předchozích verzích Vegas.
vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Super, vďaka. To je veľmi cenná informácia. Ja najskôr vyskúšam nejaké návody podľa tej debaty v angličtine a pokiaľ to nebude fungovať, tak skúsim odinštalovať a opäť nainštalovať 13 tku. Ak to nepomôže, tak skúsim tú 14 tku.
vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Tak len pre zaujímavosť, lebo mám pocit, že som sa dostal do bodu, z ktorého je ťažké sa dostať von. Vyčerpal som totiž už zrejme všetky možnosti. Skúsil som vegas 13 nainštalovať v inom počítači, či nemám problém ja v PC. Rovnaký výsledok, rendering nedokončil. Skúsil som nainštalovať Trial Vegas 14, rovnako rendering nedokončil. K tomuto musím v krátkosti poznamenať, že som v poslednom čase prešiel na iné zariadenia, čo sa týka tvorby videa. Pracoval som pred tým s kamerou Sony, presné označenie asi nie je podstatné a s kamerou Gopro. Nikdy som nemal žiadny problém s renderingom. Toto je v podstate prvé pomerne dlhé video (86 minút), kde zdrojové súbory pochádzajú zo zrkadlovky Canon 70D. Skúšal som aj zdrojové súbory z kompaktu Panasonic Lumix DMC-FZ2000, ktorý vlastním len pár mesiacov, takže som ešte v štádiu skúšania. No a z tohto zariadenia rovnako rendering, pokiaľ ide o dĺžku videa cca 1,5 hodiny, nejde urobiť. Vždy sa to okolo 50 až 58 minúty videa zasekne a ďalej sa nepohne. Ako uvádzam rovnako na mojom počítači aj na inom počítači. Na 13-tke a tiež na 14-tke. Samozrejme som oslovil Erpeu.cz, kde som poslal vzorky zdrojových súborov z projektu. Neviem si ale dosť dobre predstaviť čo budú s tým robiť, keďže pri krátkom videu rendering beží úplne normálne. Snáď im tam zanesiem celý počítač... Alebo čo...
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů