fotografie v Pinnacle 18

Odpovědět
fiepin
Příspěvky: 61
Registrován: 01.08.2010, 15:02
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den, mám dotaz.
Na časové, ose mám film s rozlišením 1920 x 1080 50p 16:9. Za něj chci dát nějaké fotky, které jsou v 4:3 nebo 3:2. Mají tím pádem okraje. Pokud je zvětším, ustřihnu například na fotkách hlavy. Je nějaký jiný způsob jak fotografie vložit aby byly přes celé okno a nebo musí být i fotografie foceny 16:9
Děkuji za odpověď.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

fiepin 13. 03. 2016 15:08
........."Na časové, ose mám film s rozlišením 1920 x 1080 50p 16:9. Za něj chci dát nějaké fotky, které jsou v 4:3 nebo 3:2. Mají tím pádem okraje. Pokud je zvětším, ustřihnu například na fotkách hlavy. Je nějaký jiný způsob jak fotografie vložit aby byly přes celé okno a nebo musí být i fotografie foceny 16:9
Děkuji za odpověď."
..........když uvažuješ "selským způsobem", tak víš, že ze čtverce kruh neuděláš. Je to dané (!). Pokud nějaký formát (4:3 - 3:2) roztáhneš (jde to...), dojde k deformaci obrazu. Osoby budou tlusté. V opačném případě by byly "tenké". Tak že máš dvě možnosti. První - je obraz zvětšit v původním rozměru a oželet ořezání hlav, nebo druhá možnost - fotky budou v org. rozměru a budou tam po stranách černé pruhy. Deformace za účelem vyplnění formátu 16:9 nebude pěkná, není to OK.....
bbsenior
Příspěvky: 50
Registrován: 06.06.2014, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Nevím, zda to půjde, ale v Corelu udělám napřed úpravu ve fotoeditoru (ZONER),včetně ost. úprav a pak zpracování ve video programu.Navíc, Corel má úpravu fotek ve 2 možnostech-lze využít nastavení "podle nastavení projektu".
fiepin
Příspěvky: 61
Registrován: 01.08.2010, 15:02
Kontaktovat uživatele:

Přišel jsem na jiný fígl. Přesto děkuji za odpovědi. Fotku si ve fotogalerii otevřu, pak zvolím "střih", potom "proporce" , zvolím formát 16:9 a fotku si zvětším (tažením v rohu) v tomto formátu jak potřebuji. Nic se nedeformuje. Potom mohu vložit do Pinnacle.
bbsenior
Příspěvky: 50
Registrován: 06.06.2014, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Prakticky totéž, fotogalerie pracuje jako fotoeditor. Rada byla pravdivá. Zdravím, JK
fiepin
Příspěvky: 61
Registrován: 01.08.2010, 15:02
Kontaktovat uživatele:

Jo, jo, máte pravdu. Dík.
Artist
Příspěvky: 2
Registrován: 02.06.2013, 11:54
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, už dlhšiu dobu sa snažím prísť na to ako čo najrýchlejšie upraviť foto v pinnacle 19. Je to obdobné ako v 18.
Potrebujem hromadne pridať efekt a ten neviem ako dostať na všetky fotky vybrané.
Napr. musím skopírovať efekt a postupne ho priliepať medzi každú fotku.
Ďalej ale potrebujem hromadne pridať funkciu pobybu a priblíženia fotografií. Editovať 100 foto po jednej je pracné !!!
Nejde to nejako inak?
Miroslav Polner

Už sa to tu písalo, je to celkom jednoduché, na jednu fotku dáte efekt, kliknete pravým tlačítkom myši, tá musí byť na zafarbenom mieste signalizujúce kde je vložený efekt, ponuka Efekt a zvolíte kopírovať vše, následne označíte všetky fotografie podržaním ľavého tlačítka myši a na tie označené opäť pravým tlačítkom zvoliť ponuku vložiť a efekt sa vám aplikuje na všetky označené fotografie, to isté platí aj pri prechodoch.
Artist.

Ďakujem, vyskúšam. Uľahčí mi to veeeľa, roboty...


Naposledy oživil Anonymous v 26.01.2021, 19:58
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů