Předběžné prostříhání videa

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Petr Novák
Příspěvky: 4
Registrován: 23.03.2016, 18:45
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den, prosím o objasnění následujícího: mám řadu rodinných filmů uložených ve formátu DV, 720 x 576, 24,4 Mbps. Po otevření ve Studiu provedu předběžné vystříhání scén a projekt uložím opět do souboru DV, se stejnými parametry jako původní video. Dochází toto cestou k nějaké degradaci nebo zbytečnému přepočítávání videa, nebo bude zkrácený film ve stejné kvalitě ???

Děkuji za zprávu, zdraví Petr
Miroslav Polner

Dobrý deň, nenapísali ste či video exportujete, alebo ukladáte projekt. Pokiaľ pôvodné video iba striháte a ukladáte ako projekt, video zostáva pôvodné, čiže k žiadnej zmene kvality nedochádza, pokiaľ video exportujete, čo sa mi zdá zbytočné keď chcete s ním ďalej pracovať, tak tam záleží od toho ako máte nastavené parametre exportu,
Petr Novák
Příspěvky: 4
Registrován: 23.03.2016, 18:45
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den, video neukládám jako projekt ( to až budu dělat kompletně-s hudbou, titulky, komentář..) Nyní se chci pouze zbavit zbytečných záběrů a video ukládám do souboru. Parametry exportu jsou takové, že výsledný soubor má stejné rozlišení, datový tok i formát DV. U programu např. Virtual Dub se píše o úpravách bez rekomprese. Jde tedy o to, zda při editaci v Pinnaclu (pouze vystřihování scén) nedochází k jakési rekompresi, nebo se pracuje přímo s videem DV a to se také následně uloží??
Zatím moc díky, Zdraví Petr
Miroslav Polner

Pokiaľ máte export nastavený rovnako ako pôvodný materiál, tak by nemalo prísť k strate kvality.
Petr Novák
Příspěvky: 4
Registrován: 23.03.2016, 18:45
Kontaktovat uživatele:

Díky za názor,a přeju krásné svátky!
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Petře, mám pocit, že se škrábeš levou rukou za pravým uchem.
Petr Novák
Příspěvky: 4
Registrován: 23.03.2016, 18:45
Kontaktovat uživatele:

No, někdy jsem skutečně v roli průkopníka slepých uliček, přiznávám. Ale jak to zde myslíš?
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Proč něco vystřihnout a renderovat s tím, že to opět budu zpracovávat. Od toho máš editor, který to dělá hned v projektu 8-)
Si představ, že budu materiál z Gopro jednou prohlížet, abych jej prostříhal a potom to znovu prohlížel, když budu dělat finál.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů