Pinnacle Studio 17 - problém se zvukem

Miroslav Polner

Pinnacle má dosť problém so zvukom vo formáte mp3, skúste prekonvertovať zvuk na Wav a uvidíte či to bude lepšie, ďalej je lepšie používať zvukovú kartu, nie integrovanú na základnej doske PC, ale externú , tá majú zvyčajne lepšiu latenciu. Celkovo je Pinnacle program, kde tých chýb je viacej, pokiaľ chcete naozaj robiť bez rozčuľovania sa, tak prejdite napríklad na Sony vegas.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Od těchto "laciných" editačních (střihových) programů mnoho zázraků neočekávejte. Problémů s praskajícím zvukem bylo už popsáno dost (zadat a najít na Google...). Ohledně synchronu obrazu a zvuku bylo také už popsáno dosti. Taktéž je lépe se pohlédnout na Google.Tam jde o to, v jakém zvukovém formátu (!) se to stahuje, v jakém uložení.....dosti široká debata. Není to jen problém Pinnacle (!). Pokud se chcete tomu všemu vyhnout (opožďování zvuku), je dobré buďto nahrávat krátké sekvence, nebo si při editaci na časové ose oddělit (zakázat...) obraz od zvuku, hóóódně si natáhnout určitý kousek (cca10 - 15 min) aby byly jasně vidět "hory" na zvukové stopě. A tyto špičky frekvence odpovídají rázným zvuků ve videu. Když někdo v obraze kýchne, bouchne dveřma, teče vodopád, projede auto...dá se zvuková stopa k těmto bodům docela přesně (natáhnout) přizpůsobit. I přesně na ústa (!). Možností je vždycky více, jednoduché řešení asi nexistuje........
2ynosynos
Příspěvky: 5
Registrován: 28.04.2014, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Pro MEK.
Ten problém je už od Pinnacle 17.Opravný patch 17.3
Funguje pouze 17.2
Ten to nedělá.Konzultoval jsem to i v exac.
Bohužel mě nejdříve nevěřili ale po zaslání videoklipů potvrdili,že mám pravdu.
Na to jsem přišel hned co vysla opravna verze 17.3
Takže je to dost dlouho.
Někdy to udělá jindy ne,není to nějak logické.
Po instalaci Pinnacle 18 je ten samý problém.
Opět konzultace s exac.
Ta sama odpověď ze jim to dělá také.
Já to dělám následovně.
Mám nainstalované 17.2 tak i 18.
Video sestrihane v 18 ulozim.
Poté otevřu v 17.2 dám exportovat pouze zvuk klidně i několik zvukových stop.
Tento zvuk prozenu programem Formát Faktory do WAV.
Poté importuji do Pinnaccle 18.
Vše potom funguje.


Naposledy oživil Anonymous v 27.12.2020, 05:36
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host