PS 18 UC - problémy s rendrováním

Odpovědět
Hanys Bezradný

Dobrý den,
mám trápení, s nímž si nevím rady a obracím se tedy o pomoc ke zkušeným či znalým...
Mám připravený projekt k exportu a když jej dám exportovat, tak mi to v jednom místě skončí a nahlásí tuto chybu:
"Při procesu exportu došlo k problému s časovou osou. Proces byl zrušen (OxE1000005)".
Poradíte, prosím, někdo co s tím?
děkuju tuze moc
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Rady máš tady, hlavně si to pořádně pročti. Obdobné najdeš i na jiných vláknech.
http://howto.corel.com/index.php/Pinnac ... ort_Errors
[attachment 1057 2015-06-21_190250.jpg]
Přílohy
2015-06-21_190250.jpg
2015-06-21_190250.jpg (119.13 KiB) Zobrazeno 2067 x
Hanys Bezradný

Díky moc za radu, odkazy jsem procházel, ale evidentně nedbale.
Zmíněné jsem udělal - posunoval s přechodem, měnil, zkracoval, mazal a vracel, přejmenovával, mazal v knihovně...
Nicméně chybu mi to hlásí stále :O(
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

................v té "chybě" (jako příklad) → (00: 00: 00: 36,22) ti to ukazuje (odkazuje) v které sekundě (obrázku, přechodu...) je chyba. Tak že tam máš konkrétní místo, v čem to (asi) zlobí. Může to být i nějaký "pazmetek" !!!. Roztáhni si timeline (časovou osu) v tom místě do maxima a prozkoumej jestli tam v tom místě není nějaký malý úsek - obrázek (stává se to při střihu...). Když tak to kritické místo celé smaž (+ - pár obrázků) a udělej to znova. Pokud toto ti nedělá problémy (toto zvládnout), vše jsi udělal a přesto to zlobí dál..........(?)........tak si posuň židli. Doufám, že máš legální Pinnnacle. Za "kopii" ti nikdo neručí...........
Hanys Bezradný

Pinákl je samozřejmě legální :o)

Chybu jsem našel bez problémů - v celém (cca 65 minutovém) sestřihu se jednalo o tři kritické místa.
Vždy jsem se pokoušel přechod posunout (natáhnout, zkrátit, atd...), bezvýsledně.
Poté - celé to místo jsem smazal a nahrál znovu - bezvýsledně vždy se to seklo na začátku klipu.
Dokonce jsem smazal a přejemnoval soubor z knihovny... opět bezvýsledně...

A pak jsem na to přišel - šlo vždy o video, kde jsem dal "zpětný chod"...

Nakonec jsme to vyřešil takto:
1. úsek jsem zkpíroval do nového projektu a vyrendroval jako nový soubor. Pak už to šlo...
2. úsek se mi nedařilo vyrendrovat znovu. Vždy se to seklo hned na začátku... a tak mi nezbylo, než to místo celé překpat....
3. úsek také nešel vyrendrovat a nechtělo se mi to překopávat, tak jsem zmíněné místo vyrenrdoval ve staré PS15, kde to šlo úplne v pohodě...

Toto slohové cvičení píšu spíše jako radu pro ostatní "hledající".
Nicméně, netušíte někdo čím to může být, že se mi nedaří vyrendrovat video, které je pozpátku?
děkuju
hodně zdaru všem
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Když se podíváš na Správce úloh → výkon, tak zjistíš, že slabší PC toho mají při přepočítávání videa na "zpětný chod" plné zuby. No a někdy prostě nestíhají. Někdy je pro to v PC slabá paměť RAM. Pro Pinnacle je hodinový projekt (myslím...) už za hranicí únosnosti. To je editor spíše pro domácí menší tvorbu, řekněme někde kolem 0.30 minut. Tam to většinou šlape v pohodě. Jistě, dokáže vyrenderovat i hodinové i delší video. Předpoklad je, že je výkonný PC, výkonná grafická karta, VELKÁ paměť (!). Ideální by bylo u takhle dlouhého videa minimum přechodů a zásahů... Dobré je i vypnout vše, co přímo nesouvisí s renderováním. Hlavně Internet a všechny antiviry v PC (!). Nejsou totiž potřeba a naopak některé (Avast...ale kdo ví i jiné...) mnohdy vyhodnotí nějaký vypočítávaný přechod (nebo zpětný chod) jako "hrozbu" a pád projektu je nasnadě (bylo dokázáno i zde na dizkuzním fóru a popsáno...). Ale těch možností pádu projektu jsou desítky... Já přešel na Adobe (A.P.E 12) žádné pády a je klid (!)
Hanys Bezradný

Mám AMD Vishera FX-8320, ASUS M5A97 R2.0, Asus R7250X-2GD5, 16 Gb ram,win 7 profi, takže předpokládám, že ve slabosti to nebude.
Vše nepotřebné mám vypnuto. Na netu připojen nejsem. Mám volných 900 Gb HDD. Při rendrování mi jede výkon na 65 až 80% a v "kritickém místě to nijak nevyskočí. Tato délka je zcela vyjímečná, většinou se pohybuju mezi 10-20 minutami.
Tož tak
Ale díky za snahu pomoci
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

..............podívej se tady. Není to špatný web, najdeš tam vše. Začni nahoře v rubrice Pinnacle 18 a pak si to rozklikávej. Jsou tam k tématům věcné diskuze i rady. Objeví se zde vše nové, co se ke Studiu Pinnacle nějak váže. Třeba i ty NÁPLASTI (opravy). Je to jen rada. Jak s ní naložíš, záleží na Tobě. Čao.....končím s diskuzí
http://translate.google.cz/translate?sl ... 2F&act=url
Hanys Bezradný

Díky moc, juknu na to.
Ať se daří


Naposledy oživil Anonymous v 26.01.2021, 19:58
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů