Strih videa ve formatu mp4? nebo AVCHD?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Dany

Díky moc za tvůj čas, myslel jsem že čím více GB, tím je video kvalitnější, z podrobností o videu je u jednoho Rychlost dat 15777 kbps, druhé 11834 kbps a třetí 25280 kbps. Všechny pak 25 snímku/s.......
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Na video, které má 25 snímků, bude ideální záloha v bitrate 15777kbps. Těch jedenáct je už pro mne na hraně a těch zhruba 25Mbit/s, je na zálohu zase zbytečně moc. To zabírá více místa a zbytečně, protože dle mých zkušeností je to od těch cca 16Mbit/s ve výsledné kvalitě projektu k nerozeznání.

[attachment 1000 4K-XAVCS-AVCHDdoAVCHD.jpg]

Jako důkaz o mých slovech vypovídá obrázek, i když je hlavně o 4K. ale princip a výsledek je shodný.

Poznámka: To co píšu výše, neplatí pro originál soubory z videokamery. Tam platí, vždy natáčet v nejvyšší možné kvalitě. Ta zůstane později v sestřihaném projektu zachována, i když půjdeme při renderování o tisíce kbps níže.

Já natáčím v maximu mé Sony CX730, tj. 28Mbit/s 50p a renderuji, jak jsem psal v minulém příspěvku od 14Mbit/s do 19Mbit/s. to podle délky projektu, který se musí vtěsnat na AVCHD DVD. Z výsledky jsem spokojen.
Přílohy
4K-XAVCS-AVCHD do AVCHD.jpg
4K-XAVCS-AVCHD do AVCHD.jpg (293.47 KiB) Zobrazeno 1092 x
Dany

Díky moc, zcela dostačující a jasná odpověď.... :)
Jirka_

AVCHD m2ts se dobře zpracovává v Cyberlinku PowerDirectoru 11 např. Technologie SVRT kóduje jen pozměněné části videa a celkové zpracování videa na pc i mém ntb je dost svižné a to se cení.Na druhou stranu PowerDirector je docela neohrabaný soft , kde se hrabe na Womble které jsem používal na mpg a občas i používám a klidně pro 1280*720/50p


Naposledy oživil Anonymous v 29.12.2020, 08:43
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host