Nefunkční menu disku v přehrávači DVD

Odpovědět
Zbynek

Prosím o radu u PS17 Ultimate (včetně patche 17.5 a 17.6).
U vytvořeného projektu mám problém (zřejmě) s menu na disku DVD. Používám menu s náhledy. V projektu při tvorbě menu ověřuji funkčnost přes takový ten virtuální ovladač, kde šipkami vybíráte jednotlivé kapitoly. Vše OK, smyčka 10s pro opakování náhledů kapitol, tlačítka s propojením do kapitol OK. Následně vytvořím "obrázek" DVD. Pokud si hotový projekt (VIDEO_TS) pustím na PC, např. v PowerDVD, opět vše funguje. Když pak následně vypálím obraz pomocí PS nebo Nera nebo něčeho dalšího, tak se to v normálním DVD přehrávači chová následovně:
Načte se disk, je vidět úvodní stránka menu, ale nefungují tlačítka a tam, kde by měla zafungovat ta smyčka, tak se rozběhne film... ovšem jen na pár vteřin.
Menu je vlastně jen 10s statického obrázku.
Omlouvám se za chaotický popis, ale jinak to asi nezvládnu. Měl někdo podobný problém? Díky za případnou nápovědu.
PS používám od verze 9, naposledy jsem měl docela stabilní v14, ale toto je nemilé překvápko...
Miroslav polner

Pozrite sa pri tvorbe menu či to začína presne od nuly, niekedy sa stane, že v linke máte na začiatku kúsok posunutý začiatok odkiaľ má menu začať, to treba ručne pri zväčšení posunúť smerom do ľava na úplný začiatok menu.
Zbynek

Film začíná od 0:00:00:00, menu mám v řádku nad a jeho začátek posouvat nelze (jde pouze změnit délka trvání). Ve starších PS bylo menu umístěno ve stejné "stopě". Nemá pak film jako takový začínat třeba až na pozici 0:00:10:00 (s)?
Zkusím to ještě znovu s jinou šablonou a pak se vracím k PS14.
Zbynek

Tak můj problém zřejmě způsoboval výběr komprese zvuku DD2k. Když jsem vytvořil disk jako MPA (MPEG1), tak to funguje dobře.
Kde je problém? Chybějící kodeky nebo něco jiného? Jaké kódování zvuku vlastně obecně používat?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na Tvoji otázku visí již 2 roky odpověď zde:
http://forum.strihvidea.cz/read.php?22, ... 2#msg-7202
Není mi známo, že by se něco v normě změnilo, pokud něco víte, napište.


Naposledy oživil Anonymous v 01.01.2021, 22:23
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host