prosba o radu při tvorbě prezentace fotek.

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
čočka

Ahoj, já se zabývám převážně fotografií a střihu videa nerozumím. Chtěl jsem udělat prezentaci fotek v PS 14 a potom vypálit na dvd. Líbí se mi možnost simulace hudby bez porušení autorských práv. Bohužel jsem nespokojen, protože po vypálení na dvd jsou fotky šíleným způsobem degradovány, neostré ...Poraďte ja a co nastavit aby byla kvalita stejná jako orginál a dalo se na to koukat.Děkuji. Mirek.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nepíšete jak jste vypálil DVD.Jako DVD pro stolní přehrávače,což znamená struktura DVD,která má na disku adresář VIDEO_TS a AUDIO.
Nebo jako videosoubor přehratelný v PC a některých typech stolních přehrávačů podle toho co umí přehrát (např:mpg,mov,avi,mts.m2ts)
Bohužel při exportu na klasické DVD dochází vždy k mírné degradaci obrazu,ale to je dáno softwarovou technologií.Potřeboval by jste hardwarový
enkodér videa,což není levná záležitost.

Protože nemám už PS 14 nainstalovánu,nechal jsem si PS 12 tak ukázky jsou z 12.
Napíšu Vám postup pro tvorbu klasického DVD.
1)formát projektu zvolte 1980x1020i, 25s/s 16:9 .
[attachment 147 setting.PNG]
2)V tomto formátu vložte i foto.
Tento krok není bezpodmínečně nutný,ale pro lepší práci.Nemusíte pak upravovat velikost obrázku na velikost snímku.
3)Proveďte si úpravy,poeditujte a nakonec přepněte na kartu export.Na ní si nastavte toto:
[attachment 148 setting_DVD.PNG]

Lepší výsledky dává nejprve export do souboru s vysokým rozlišením,ten vložit do PS a opět udělat export.Nastavení pro export do souboru:
[attachment 149 setting_file.PNG]

Obrázek pro porovnání,zleva doprava:originál foto,export přímo na DVD,export do souboru a následně na DVD.
[attachment 150 result.jpg]

V PS14 dosáhnete lepších výsledků než já v PS 12.Nejlepší výsledky budou z exportu do souboru nebo expot na BR disk.
V každém případě Vás čeká trochu laborování.
Přílohy
result.jpg
result.jpg (264.23 KiB) Zobrazeno 515 x
setting_file.PNG
setting_file.PNG (74.94 KiB) Zobrazeno 515 x
setting_DVD.PNG
setting_DVD.PNG (79.51 KiB) Zobrazeno 515 x
setting.PNG
setting.PNG (122.33 KiB) Zobrazeno 515 x
fiepin
Příspěvky: 61
Registrován: 01.08.2010, 15:02
Kontaktovat uživatele:

Dělám, prezentaci fotek v Pin 15, dle výše uvedeného návodu. Pokud nepoužívám přechody, vše je OK. Pokud dám mezi fotky přechod Alpha Magic, prezentace se po uložení do souboru a přehrání seká. Zkoušel jsem i v preferenci projektu nastavit i jiné formáty, ale marně. Je nějaká možnost zachovat kvalitu obrázků s použitím přechodů? Foťák Nikon D3100 rozlišení fotek 4608x3072.
Děkuji za odpověď
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro prezentaci na HDTV, PC monitoru nebo i projektoru bych před použitím v projektu dané fotky nejdříve překonvertoval na 1920 x 1080 či do podobného formátu, k tomuto se blížícímu. Toto je samozřejmě 16: 9 a fotky samotné mohou být 3:2 nebo 4:3. V každém případě vysoké rozlišení fotek dělá PS určité problémy. Žádný přístroj je nedokáže stejně přehrát ve vyšším bitrate, než full HD rozměr uvedený výše.
fiepin
Příspěvky: 61
Registrován: 01.08.2010, 15:02
Kontaktovat uživatele:

Ano, přkonvertování pomohlo, vše běží i když přechody se malilinko jako by zastvují.Horší je to, že jsem práci dal do souboru, znovu otevřel a ozvučil hudbou a znova exportoval do souboru. nyní se opět vše trhá i hudba. MPEG vrstva2,224kb/s 16 bit stereo 48kHz. Je tatop volba příčinou?
Děkuji za předchozí radu a i za odpověď na tento dotaz.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak to jsem z toho jelen. Dle mého úsudku by mělo :-( vše běžet jako po másle. Opravdu netuším, jak dále poradit. Bude to chtít experimentovat a zase experimentovat a modlit se, že se to při nějakém nastavení povede. Doufám, že Váš PC je dosti silný, aby tuto proceduru zvládal. Hodně štěstí.
Karla

MÁM PINNACLE STUDIO 11 .Ahoj mám problém s přechody. 2D přechody a Alpha Magic. Jdou mi dát mezi fotky ale neobraci se všechny. U Alpha Magic se neobraci skoro nic. Ostatni mi jdou i ty složité. Dá se udělat 1.30 h dvd. Mám posekaný zvuk v projektu to funguje a po exportu je to posekane . DÍK MOC MÁM NA TOM NATOČENÝCH 100HODIN A HODÍM TO Z OKNA
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrá rada je zde drahá. Netuším, na jakém počítači to děláte. Každopádně je třeba se postarat o instalaci všech posledních ovladačů základní desky, grafické karty a zvukové karty. PS 11 už je dost zastaralá a může dělat logicky nějakou paseku. Snad Vám dokáže někdo poradit ještě erudovaněji, než já. Hodně štěstí. :-)
Karla

Ahoj netušila jsem že mi někdo odpoví. Tak přechody už fungují. Zkouším něco změnit v nastavení preference projektu ....... ale zatím marně. Pořád mám posekanou hudbu. Když špatný soubor vrátím na jinem počítači do pinnaclu mohla by ta hudba fungovat NEBO TO JE BLBOST. Včera jsem v hospůdce poznala v hospodě pána a ma pinnacle 14. Zatím se mi neozval. Potřebovala bych vědět jake mam zvolit nastavení. zdroj videa, formát videa, preference projektu preference projektu a zvuku. DĚLÁM FOTKY HUDBU A PŘECHODY. TVOŘÍM SOUBOR NEBO DVD.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host