Aktualizace PS 16

Pavel 22
Příspěvky: 8
Registrován: 24.01.2013, 21:01
Kontaktovat uživatele:

Dobře ale jak došel na to poslední číslo 98 když tam je jen 16.0.1.A to datum na stránkách oficiálních stejně není.Tak to nechme tak .Přečetl jsem si tedy celou diskuzi musím zhodnotit mám PS 14 HD ted si pořídil Upgrade PS 16 Ultimate .Rozum mám hlava mě nebolí protože oba programy fungují jak májí(musí být nainstalován jen jeden).Investovat 1 724 kčs nebo 6 879 je rozdíl.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vyšla nová aktualizace pro Pinnacle Studio 16,Odkaz na stažení máte zde:
http://cdn.pinnaclesys.com/SupportFiles ... _Patch.exe

Tato verze updatuje na 16.1.0.115
[attachment 721 update_version.JPG]

Nejdůležitější kosmetickéB)- změny:
Opět se vrátilo logo Pinnacle do levého horního rohu a přibyla vysouvací lišta Navigation
ve které jsou položky tak jak jste byli zvyklí ve starších verzích pinnacle.Obrázek je bez
vysunuté lišty.
[attachment 722 navigation.JPG]
Jsou podle mne částečně opraveny titulky.Jejich kvalita je odvislá od formátu videa, takže
pro SD jsou relativně hrubší, pro HDV jsou jemnější a pro full HD jsou dost dobré.Nemohu posuzovat
jak dalece jsou shodné s dokonalými titulky v PS 15, na to mám update příliš krátce(asi 40 minut)

Byly opraveny chyby, které se vyskytovaly, z těch nejdůležitějších byla odstraněna chyba aktivace trialu
na full verzi a další.

Neodpustím si jedovatou poznámku:
Najít tento opravný patch na Corel.com je pro neznalého uživatele problém.Není na něj přímý odkaz.
Musíte se tím prohrabat jako slépka v hnoji a to mě sejří, možná zbytečně, ale sejří.
Odkaz přímo na stažení od Corelu máte zde, kdo si chcete přečíst co je opraveno, je to tam popsáno.
http://corel.force.com/pinnacle/article ... 000000L6BH
Datum vyjítí této opravy je 11.3.2013.

Další postřehy a poznatky z práce s aktualizovaným PS 16 dodám později.

Přikládám ukázku titulků:
Náhled:
[attachment 723 preview.JPG]
Full screen:
[attachment 724 preview_full.JPG]
Přílohy
preview_full.JPG
preview_full.JPG (176.63 KiB) Zobrazeno 1806 x
preview.JPG
preview.JPG (63.9 KiB) Zobrazeno 1806 x
navigation.JPG
navigation.JPG (52.28 KiB) Zobrazeno 1806 x
update_version.JPG
update_version.JPG (34.16 KiB) Zobrazeno 1806 x
Pavel37

Při střihu videa původně natočeném na 8mm film potřebuji občas vystřihnout přesvětlené políčko vzniklé nesprávným chodem kamery. V Pinnaclu 10 v tom nebyl problém. Nyní na Pinnacle 16 Plus se při označování vadného políčka mezi tak úzkou mezeru rozděleného klipu šipkou kurzoru nemohu trefit. Naopak místo červeného ohraničení úsek zčerná a nejde pak odstranit a nežádoucí přesvětlené místo na stopě zůstává. Můžete mi, prosím, poradit, jestli to má řešení?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Roztáhněte si více časovou osu přes pravé tlačítko myši. Pak by to neměl být problém. :-)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Pro: steviezah 15. 03. 2013 22:50
Čekám, čekám, že se někdo ozve, jak se mu osvědčila nová (druhá) aktualizace (verze 16.1.0.115) Pinnacle 16. A stále nic. Jak zde píše "steviezah", snad jsou lepší titulky (?!), ale mne by zajímalo nejvíc, jak je to se stabilitou a s renderováním. Pro časté pády a "ukončování projektu...", dříve zde řešené problémy (!!!) při renderování jsem tuto verzi přes různé pomocné varianty (a že jsem nebyl sám) zamítl, vymazal a vrátil se k dřívější verzi Pinnacle 15 HD. S tou jsem v pohodě, její nectnost (MPEG-4 AVCHD H.264) se dá obejít.
Krabicovou verzi Pinnacle 16 mám odloženou doma, ale už se bojím ji znova nainstalovat. A tak čekám na odezvu, jak se poslední "Patch 16.1.0.115" projeví. Věřím, že ti co mají na Pinnacle 16 samostatný HDD a procesor i7, 16 GB RAM, Win 7 (8) 64bit - problémy asi neměli a mít nebudou. Spíše bych bral rady a zkušenosti s novým "Patchem" od těch, co zrovna výkonnými PC nevládnou. Jsem si asi v rozporu, ale možná to jde. V minimálních požadavcích (jsem v normě) na Pinnacle 16 super výkon nepožadují... Tak čekám, kdo se ozve, jak poslední verze pokročila a zda se to otočilo k lepšímu.
Miroslav Polner

Skúšam Pinnacle 16 na notebooku Acer Aspire E1-531G so samostatnou grafikou. Zatiaľ testujem postupne renderovanie do všetkých formátov a ako sa to chová napíšem po všetkých exportoch,ako súborov tak aj exportov DVD a BD. Titulkovač sa mi nezdá, že urobili veľké zmeny,nezobrazuje všetky fonty ktoré by som potreboval! Dobrá vec je navigátor,urýchluje to robotu petože netreba prepínať medzi filmom a knižnicou. Program sa javí svižnejší ale ako som spomínal čo sa týka stability a ďalších vecí ,skúšam a budem určite informovať.Naištaloval som aj balíky efektov NewBlueFx ktoré používam v Ediusu6,5 a idú bez problémov.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vzhledem k tomu, že mám relativně vyšolichaný systém a PC budou moje poznatky spíše zavádějící.
Moje PC: AMD Athlon II X4 630, 64 bit, 2,8 GHz(čtyřjádro), 6 GB RAM, GTX 1 GB RAM DDR 5
2 x 500 GB HDD.Takže žádný rychlík nebo dělo.Nemohu potvrdit poznatky o padání PS a jiné nectnosti
které zde popisujete.
Na druhou stranu je otázkou jak kdo s tímto softem pracuje, ale jak už jsem zde psal, stále je rozšířen nešvar
natláskat všechno bez rozdílu do timeliny a pak se v tom hrabat jak slépka v hnoji.
Určitě také pomůže nastavení náhledu, ale to si musí každý nastavit pole toho jak mu PC stíhá, já mám render
nastavený na 40% nebo jej někdy vypínám,záleží na tom co edituji.
Hodně používám vkládání do timeline po částech, vytvořím si kousek filmu podle potřeby, na něm se vyřádím
co se týká editace a pak celý vytvořený kousek vložím jako film.
Popisuju to trochu těžkopádně, nejlépe by to vystihl výraz vložení sekvence.Možná pomohou obrázky:
Tohle je část připraveného filmíku:
[attachment 725 filmek_volny.JPG]
Tentýž filmík, ale naimportovaný jako projekt do timeline:
[attachment 726 filmek_volny_as_project.JPG]
Přílohy
filmek_volny_as_project.JPG
filmek_volny_as_project.JPG (97.89 KiB) Zobrazeno 1806 x
filmek_volny.JPG
filmek_volny.JPG (127.69 KiB) Zobrazeno 1806 x
Ploučnice Hanka

Mně také ! (tu)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem si početl. Moc radosti jsem z toho neměl
http://translate.google.cz/translate?hl ... bs%3Dqdr:m
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Se nedivím kamera 11,ale problémy uživatelů nejsou popsané podrobněji a dle mých zkušeností
nemusí být způsobeny PS 16.Viz moje nové vlákno Trable s hardwarem.

Vzhledem k tomu, že toto vlákno o aktualizaci PS 16 se nám povedlo včetně mně poněkud zaprasit zamykám jej.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host