jemné sekání videa

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tady máš složku DVD exportlou z Ediusu.Podotýkám , že jsem nejprve musel vytvořit soubor 50 z 50p.
Pak jsem vložil do timeline a vyexportoval do DVD.Ale není to taky žádná sláva. Podívej, uvidíš.
Bohužel už jsem se setkal s tím, že z některých kamer prostě slušné 50i neuděláš i kdyby jsi se rozkrájel.
Obáván se, že to je i Tvůj problém.
Jirka

steviezah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě k tomu DVD a BD na 50p.Tohle hledáš
> marně,to prostě současná norma neumožňuje,
> toho
> se nedočkáš ani v PS , ale ani v jiném
> softu.Jo,mimochodem, Edius 6.0x Tě z 50p nepustí
> udělat disk DVD a BD.
> Nejdříve ho musíš reexportovat do 50i.


No tak to jsem netušil, že Sony Vegas nebo Edius taky nemají možnost dělat z 50p BD DVD....
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano. Sony Vegas je samostatný střihový program. Authoring se dělá jak víme v DVD Architect. Bohužel ani jeho nová verze 6 toto nepodporuje, ale já popravdu nechápu proč, když Sony BD přehrávače s AVCHD DVD a BD v 50p nemají žádný problém a přehrávají je čistě bez jakýchkoliv zádrhelů. Některé střihové editory - včetně PS 16 umožňují také udělat AVCHD 2 souborovou strukturu na paměťové karty. Ale, když tento soubor vypálíte na DVD nebo BD, bude to jak v mechanikách PC tak v moderních BD přehrávačích bez konfliktu přehratelné. To Stejné má EDIUS 6.5. Sony k mé veliké nelibosti toto do ani DVD Architect 6 Pro neimplementoval. Soubor AVCHD DVD a BD (jsou vlastně totožné) jde v Sony Vegas bez problému vytvořit ve skvělé kvalitě a AVCHD DVD (BD) strukturu v mžiku vyrobí z tohoto souboru tsMuxeR 1.10.6. Vypálím jako UDF 2.60 a placky jsou připraveny do plného provozu.

50i z 50p jsem nikdy nezkoušel. Vím jen, že převod z 50p do 25p je ve Vegas bez problému a hraje jak v PC ze souboru v soft přehrávači, jako je např. Power DVD 12 tak v BD přehrávačích Sony podporující AVCHD 2 (Progressive) z tsMuxer, jako výše uvedené.

50i(25i) jsou totožné - jsou překonané. V TV vysílání se používají jen díky tomu, že se u nich přenáší vzduchem (kabelem) mnohem menší objem dat. Jiak už nemají pražádnou výhodu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jistě Romolusi, ale pořád to neřeší export 50p pro PAL DVD player.
Prostě pořád řešíme něco co není standart a podivujeme se proč to nejde, když to player BD xy umí.
Přátelé, omlouvám se ,ale tato diskuze na téma 50p DVD a 50p BD už je pro mne nezajímavá.
Jirka

Děkuji všem,pro mě je to taky uzavřené, 50p přináší více starostí než radostí. Na TV 105 cm, oproti 50i nepozoruji žádný rozdíl. Navíc PS podporuje 50i na BD a DVD na na 2vrstvém BD se vejde až 5 hodin záznamu, což je pro mě ideální.


Naposledy oživil Anonymous v 16.01.2021, 05:21
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host