Program na úpravu a střih videa a zvuků

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Papouch

Čau lidi, hledám program na úpravu a střih videí. Už jsem několik programů vyzkoušel, ale jelikož potřebuji upravovat HD videa, bývají to velké soubory a to ne každý program zvládne tak jsem na HD videa vyzkoušel programů už víc, ale většina z nich mi hodně sníží kvalitu videa a rozostří obraz.
Také potřebuji aby v tom programu šel přidávat zvuk (písničky) a různě snižovat a zvyšovat hlasitost, stříhat a třeba ve videích aby šel udělat při střihu nějaký přechod, takové ty klasické funkce. Program aby byl nejlépe Freeware, víte někdo o něčem? Předem díky
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Tož si myslím, že jsi hodně mlád a začínáš (což není na škodu), nebo jsi prostě "dorost" a začínáš z nějakého důvodu natáčet/stříhat video. Dle tvého popisu, co vše jsi pro to udělal, si myslím, že o natáčení videa (ukládání), o střihových programech (k čemu jsou a co "umí") toho mnoho nevíš, spíše NIC. Bude dobré, když si o střihových programech něco přečteš → http://www.grafika.cz/cz/forum/tema-932 ... dea-na-pc/. Je jich (těch programů) dost, více jako deset, které se dají s důvěrou použít. Všechny střihové programy (skoro - ty lepší...) umí stříhat video, vkládat hudbu, upravovat hlasitost (hlavní vlastnost každého střihového programu !!!) vkládal přechody, vkládat různé efekty (stmívání/rozetmívání, zpomalování/zrychlování a trochu kvalitnějších (Sony Vegas, Pinnacle, Corel, Avid, Adobe Premiere Elements a další ...) umí stovky jiných efektů. Ale je potřeba to umět použít. A to nebývá mnohdy jednoduché, neb záleží na tom, jak dobrý (silný) PC máš. Dnes bez čtyř-jádra, hodně DDR paměti (8 a více...) toho mnoho při práci s videem ve FullHD neuděláš. Ve Windows už jeden program na střih videa máš (měl bys mít...) → https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... r-download ten by ti měl na začátek stačit. Je zdarma. Placené programy (výše jmenované programy...) bývají vždy kvalitnější. Nejsou zase až tak drahé (1 000 - 2 000.- kč, třeba jako vánoční dárek...), máš to na hóóódně dlouhou dobu - oplatí se. Programy kradené, nějak stažené mívají mnho vad (!). Třeba to, že jsou nestabilní (padají), mnoho funkcí je u nich "nefunkčních/nefungujících" a i třeba to, že mají nekvalitní výsledky - např že video je neostré. Orginální program NIKDY (až na výjimky) při správném nastavení kvalitu videa nezhorší (!!!).
Hejkal

Čau, nedávno jsem si pořídil outdoor kameru isaw extreme play edition a kamera natáčí opravdu dobře. Nahrává při 60 fps a fullhd a potřeboval bych poradit pořádnej program na střih videa z tý kamery. Zkoušel jsem něco co jsme našel na netu, ale vůbec to nefungovalo a moc jsme se v tom nevyznal. Takže poradíte mi někdo něco ne zas tak složitýho prosím. :)
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Na netu se vyskytuje volný program pro kamery GOPRO .
Hejkal

Já nemám GoPro, ale isaw a nejsem si jistej jestli zrovna tenhle program bude podporovat mojí kameru.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Co ti brání tento program vyzkoušet?Potom už program placený od 2-15tis.
Hejkal

Aha díky zkusím to. :) Myslel jsem že by mohlo bejt něco třeba free a dobrýho.
adamr
Příspěvky: 5
Registrován: 28.02.2017, 23:32
Kontaktovat uživatele:

Gopro Studio, Davinci Resolve, Hit Film express - tyhle jsou free, Gopro studio je z nic nejjednodušší, Davinci je pokročilý hlavně v oblasti barvení videí, střih je v tom horší.. HitFilm Express je taková odlehčená Premiéra, vyzkoušej, co ti bude sedět a v tom stříhej ;)
Hejkal

Díky moc za pomoc. :) kouknu na to a určitě něco vyberu co moje záběry v pohodě vezme. :)


Naposledy oživil Anonymous v 26.01.2021, 19:59
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host