Edius PRO X

Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Nahradil jsem Edius PRO 8 za Edius PRO X EDU. Moje první dojmy jsou velice dobré. Investice do tohoto programu je vyvážena užitečnými novinkami, které práci usnadní a dá zelenou kreativitě.
Díky zapojení GPU do práce, je render i export velice rychlý a protože jede na pozadí, mohu dál pracovat. Pokud se export přeruší ukončením programu, při příštím zahájení práce opět pokračuje.
Kdo pracuje hodně s hlasem, tak Plug-iny Acon Digital vyřeší zázraky. Nahrávku naprosto vyčistí od nežádoucích hluků, šumu, dozvuku a jiné.
Je přidán nový titulkovač NewBlue Titler Pro 7, který umožní opravdu zajímavé profesionální titulky.
Kdo má rád efekty a prolínačky, tak je tam balík proDAD Vitascene V4, který ten původní základ bohatě doplní.
Nemá cenu vše vypisovat, protože jsou k disposici Podcast EDIUS.NET, kde je vše podrobně.
Při instalaci desítky jsem původní Edius 8 ponechal nainstalovaný. Nový program si vše, jak projekty, tak nastavení, včetně presetů , převzal. Pokud ovšem nejsou ve starých projektech použity nějaké pluginy, které v nové desítce ještě nejsou nainstalované.
Vždy je lepší dokončit projekt v původním programu.
Přesto, že nemám v PC CPU integrovanou grafiku, tak mohu exportovat do H.265/AVC NVIDIA.
Nemohu tedy využít akceleraci Intel QuickSync, přesto je to proti osmičce velký skok.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Apropo titulkovač, sice ne v.7 ale 5 ka co byla bonusem k E8-9(mám E9) jakmile vložím titulkovač na timeline začnu psát titulek (název) vyberu písmo popř. animaci E9 po chvíli vždy spadne.Řeším to tím že NT spustím individuelně vytvořím název +nějaká animace nechám vyrenderovat jako video 4mp4 a pak teprve vložím vyrender. titl. na timeline.HW MB ASUS Z170P /I7 6700K4Ghz/ GK Nvidia 1060/6g/RAM32G. V Davinci resolve 16 s jeho titulkovačem problém není. Tak nevím kde je problém v E9?Dotaz kolik stojí 10ka?
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Nevím odkud čerpáš informace, ale posílám seznam nainstalovaného programu přímo ze Setap Edius X PRO.
Problémy jsem žádné nezaznamenal. Grafiku máme stejnou a CPU mám i7-5820. Program je zakoupený od Syntex.
Instal Edius X.png
Instal Edius X.png (45.58 KiB) Zobrazeno 2135 x
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak to je problém oni nabízí upgr. zv8 Já mám up z8 na 9.Já jsem psal že mě E9 padá když použiji NBT v timeline.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Já mám v. Edius PRO 8 EDU a na tuto verzi EDU neplatí a není žádný upgrad . Cena za upgrad a za EDU, je shodná.
Pokud někdo zauvažuje o nákupu pomocí el. licence, tak chci upozornit, že je důležité si stáhnout ze stránek Grass Valley instalační soubor Triál verze Edius Pro X (3,2 GB). Nevím proč, ale s licencí vám přijde odkaz na instalaci 1 GB a to je jen holý program EDIUS.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

No já už do EDY od ver.6.5 vrazil dost peněz. Vše si nechají potvory tvrdě zaplatit, tak se spokojím s 9tkou mimo to mám ještě DVR STUDIO tak to stačí.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Pro ty koho zajímá Edius X, ještě dodatek k mému prvnímu příspěvku ze 16.2.
Po prvních exportech 4K videa 24p do H.265/AVC mě příjemně překvapila rychlost . EDIUS X se zcela přepracovaným jádrem využívá naplno, jak procesor, tak grafiku. Přesto, že nemohu využít Intel QuickSync, tak čas exportu se rovná času projektu, tedy 1x max 1,2x.
Jedná se o projekt s titulky, kde je každý klip upravován a je bez předchozí renderace. Zadal jsem si do exportu "GV job monitor" všechny sekvence z projektu, které se postupně zpracovávají a já mohu dál pracovat úplně na jiném projektu bez přerušení práce.
To je myslím zásadní pokrok.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

JirkaM píše.
"Nevím proč, ale s licencí vám přijde odkaz na instalaci 1 GB a to je jen holý program EDIUS".Tak že ostatní pluginy pokud by chtěl je tedy potřeba dokoupit?Jen se ptám.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Zbytek programů (pluginů) by se musel jednotlivě stahovat a doinstalovat.
Upozornil jsem na to Syntex. Dotaz proč to tak je, byl dán přímo na Grass Valley, ale zatím bez odpovědi.
Nejjednodušší je nainstalovat triál
https://www.edius.net/ediustrial.html
Nainstalovaný program si potom zaregistruji dodanou licencí. Potom je tam vše, jak udává popis produktu Edius PRO X
https://www.syntex.cz/grass-valley-ediu ... ence#popis
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Ono to vypadá skvěle, ale píšou že musím mít W10 a já jedu v W7. Je nutné dělat přeinstalaci?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host