EDIUS PRO 9

Odpovědět
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím a ještě jednou se vracím .
Přeinstaloval jsem Edu na systémový SSD disk a myslel jsem , že budu moci si zvolit nové přenastavení , ale zůstalo tak původní.
Nevím a nenašel jsem jak přidat nastavení H.264/AVC 8bit 4:2:0 které jsem tam neměl
Děkuji
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Inspiroval jsem se "Jirka M" a vyzkoušel DVDFab 11(x64). A musím přiznat, že jsem nadšený!
Nyní má točit video do 4K, 4K TV a UHD BD přehrávač konečně smysl. Škoda jen, že program neumožňuje vytvořit menu.
To znamená: jedna placka, jeden film vcelku. Zatím mám trial verzi, ta umožňuje max.10min. videa.
Kupeckými počty jsem zjistil, že na 1 BD disk 25GB se vejde cca 55 až 60min. Ještě že moje vypalovačka umí i 50GB BD placky!

VLC media player sice video nepřehrál, ale identifikoval kodek: MPEG-H Part2/HEVC (H.265),
Resolituon: 3840/2160, snímků 59,94/sec. Dekód.formát: Planar 4:2:0 YUV 10bit LE
Color primaries: ITU-R BT.709.
Obraz je exelentní, proti BD FHD je dosti patrný rozdíl, HDR10+ je znát! Ještě že jsem při výběru TV dal na rady synátorů!

Pro "kapo":
Zřejmě budeš muset vytvořit nový projekt. Pokud to dělá potíže (anglický manuál je mě také na 2 věci), před časem
na webu Syntexu vycházela Výuková videa s CZ titulky k verzi 8. Předpokládám, že se způsob nezměnil.
Když mi dáš e-mailovou adresu, pošlu to přes "Úschovnu", má to cca 750MB.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Na těchto stránkách já čerpám informace, je tam 53 NET Podcast i české titulky.
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... coaZv5zqbs
Tam najdeš i jak na nový preset projektu i vše ostatní.

Pokud se vytvoří v DVDFab, UHD, lze ho přehrávat v PC pomocí Cyberlink PowerDVD17 až 19.
V přehrávači UHD se lze pohybovat na ovladači pomocí GOTO. Je tam počet Titulů, podle toho kolik jsem nahrál jednotlivých souborů (pořadí jde určovat přímo přesunutím na seznamu v DVDFab) a dále se mohu pohybovat v Capitolách po 5 minutách, které se vytvoří automaticky podlé délky souboru.
Takže menu nahradí částečně GOTO. Authoring program UHD je zatím pouze pro profíky.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pro JirkaM:"Na vypalování UHD není potřeba žádná zvláštní vypalovačka, stačí běžná HD".Zeptám se jako laik, mám tomu rozumět tak že sice vypálí UHD ale musím vložit zapisovatelný BR DISK nebo může být DVD R pokud se vejde film do 4Giga? Předem díky za info.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Tak to by asi nešlo. DVD má kontejner VIDEO TS.
BD a UHD ukládá do stejného BDMV. Tedy musím vypalovat na BD-R 25, 50, 100, 128 GB.
Na vypalovačce dám videa - disk BDMV
(Dnes se dá koupit disk 50 GB za 60.- Kč).
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Já jsem vypaloval na přepisovatelné BD-RE, zatím jen do 10min. (mám trial) a i když byl vymazán v Neru, DVDFab mi sdělil, že tam jsou data.
Zeptal se ale jestli je má přepsat a pak už to fungovalo v pořádku.
Jirka M - ty už jsi vypaloval 100GB? To jsou oboustranné?
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

BD-R XL 100 GB jsem nekupoval ani nevypaloval, jsou ještě příliš drahé přes 200-400.- Kč a nevyplatí se to. Nejlepší volba je 50 GB. Žádné nejsou oboustranné.
To je v pořádku, že si DVDFab formátoval sám disk. Já dávám film do složky a pak pálím v Neru.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím a pro Roman 51.
V softu DVDFab v.11.0.1.9 jde vytvořit menu.Dal jsem ukázku na ulozto.Možná,že je to omezený tím triálem,protože tam jde opravdu udělat pouze 1/3 z celého souboru.Já mám plný.Menu mě šlo udělat ale pouze u DVD a BD u UHD to menu nenabízí a trvá dlouho
vytváření UHD asi 1,5 min ukázky mě trvalo zpracování kolem dvou hodin mám již starší PC.
Jde to pak přehrát i včetně menu v PotPlayeru jak DVD tak i BD.

https://uloz.to/!WRWHcs94XHzc/video-ts-mp4
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Menu u vytváření DVD a BD jde samozřejmě udělat. Řeč byla o vytváření UHD.
DVDFab využívá CUDA grafické karty. Pokud to počítá pouze procesor, tak ty časy jsou neúnosné i když je procesor výkonný a jede na 100%. Sám jsem musel z těchto důvodů vyměnit grafickou kartu GTX 960 za GTX 1060 a pak se jednalo řádově o minuty z původních několika hodin a procesor šel na cca 30%. ( 60 minut 4K videa do UHD Blu-ray cca 20 minut).
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Přeji všem Ediusákům v novém roce dobré světlo při dobrém zdraví .

Ka-Po
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host