Problém s EDIUS 8.3

MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Chtěl bych poprosit o radu a to:Po update z 8.2 na 3 mám problém se střihem vč. úpravy fotek.A to nejen s clipy 4K tak i FHD.Program neustále padá i když zadám proxy mod.Na zkoušku jsem se vrátil zpět k8.2 a stále problém.PC i76700K/16GRAM/ Z170/INT. GR HD530QS.W10/64/3HDD1T.Před tím běžel ED8 2 bez problému na W 10.Předem děkuji za radu.
Jirka M

Pravda je, že jsem začal mít podobný problém. Třeba při otevření již staršího projektu, který šel dříve v pohodě, mě při spuštění na časové ose padal při prvním klipu což bylo nakopírované logo, které běžně používám. Nepomohlo ani nové nakopírování do Bin.
Nakonec jsem dal problémový úsek renderovat a problém se už neopakoval. Při běžné práci na novém projektu v 8.3 mě program nepadá. Momentálně dělám filmy z fotek do 4K a bez problémů.
Zkusil bych to co mám na ose nechat přejet renderem. Někde může mít zmatek na cestách.

Někdy , když je PC delší dobu v klidu a chci otevřít program, tak mě po zvolení projektu vůbec projekt neotevře i když už je OK zvýrazněné. Musím ručně Edius ukončit. To si ale myslím, že může být důvodem klidový stav HDD. Tedy nejdříve PC "probudit".
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Díky, ted to po hod. vypnutí PCzase funguje normálně tak uvidím.Včera to taky chvíli běželo při střihu a potom to začalo padat znovu.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Na úvod musím přiznat, že jsem se konečně také zaregistroval. Nepočítal jsem, že budu ještě tak dlouho aktivní amatér.
Dnes ráno mě Edius pěkně vystrašil. Vyžadoval pro spuštění novou registraci. Naštěstí po zadání licence, sériového čísla a nové aktivace
vše zase běží normálně. Ještě mě to neudělal. Pravda je, že těsně před tím proběhly aktualizace W10. Jestli to může mít spojitost nevím. Večer jsem ukončil práci normálně.
Tedy i EDIUS může nejen padat, ale i zmizet !
Má někdo podobnou zkušenost?
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Mě se zase stalo že jsem chtěl vrátit online deaktivaci 8.32 před odinstalací a znovu že ji nainstaluji ale mě to napsalo to že nejde deaktivovat protože jsem vyčerpal licenci tak jsem to radši nechal být .
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Pokud tomu dobře rozumím, tak máme u EDU8 trvalou licenci na daný počítač. Takže by neměl být problém na stejném PC odinstalovat a znovu nainstalovat. Pouze pokud bude počítač změněn, musí se provést nejdříve odhlášení a vrátit licenci na GV Activation Server,
viz příloha.
Je doporučeno vypnout antivir !

[attachment 1167 EDIUS-65-InstalacniPrirucka.pdf]
Přílohy
EDIUS-65-InstalacniPrirucka.pdf
(195.62 KiB) Staženo 139 x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ale pánové, to je stará vesta a už jsem tady o tom psal před rokem:

"16. 02. 2016 12:55
Ono je tam u Ediusu těch záhad docela dost a některé neumí vysvětlit ani Syntex. Mně se už několikrát stalo, že jsem nemohl provést deaktivaci, nebo mi to
dokonce napsalo, že už mám počet aktivací a deaktivací vyčerpaný a na dotaz přímo na GV jsem dostal odpověď, že žádné omezení v počtu neexistuje a že jsem
to asi neprovedl správně. Proto právě klonuji a klonuji a ...... "


Zkrátka pořídil jsem si další systémový SSD a na ten jsem naklonoval systémový disk s Ediusem a mám vystaráno. Pořád je levnější disk a program Acronis True Image 2015 (dnes už 2017) než, nedej bóže, nový Edius !!!!!!!!
Záložní disk nemusí být ani SSD a nemusí mít stejný objem, Acronis to vezme.
Ka-Po

Zdravím - mám Edius 6,03 skončila licence a uvažuji o Ediusu 8.
Nevíte jaký je rozdíl mezi EDIUSEM Pro 8 -13 990 Kč a EDIUS Pro 8 - EDU školní verze - 5 890 Kč.
V Syntexu jsem se zatím nechtěl ptát a jestli je školní verze pouze pro školy, tak mně by ho asi neprodali.
Dík
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl není žádný, sám jí používám. Edu není jenom pro školy ale také pro školáky. Ale musíš předložit potvrzení školy, že jsi jejím žákem (posluchačem).
Já jí mám na vnuka, který také stříhá, jednu licenci má on, druhou já. (tu)
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Do 31. července 2017 Home edition
https://www.youtube.com/watch?v=d1HBscvKS4M
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host