Přednastavené titulky

Odpovědět
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Neví někdo jestli existují jednoduché přednastvené titulky do Edius 6.5 jako jsou v jiných levných programech a nemusel se pracně probírat nastvováním? Např jak to Pinacle, Corel videostudio a podobně? Jen si vybrat titulek směr pohybu popř pozadí, font a je to. Ty lepší a jednodušší mají ještě hudbu........např.
https://www.facebook.com/znojmoknights/ ... 4595551052
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Tak proč používáš Edius? ::o
Miroslav Polner

Vyrobiť predsa titulky v Ediuse 6,5 nie je predsa problém, ale dá sa dokúpiť titulkovač od NewBlueFX -Titler Pro4 a tam sú aj šablóny aké potrebujete, prípadne sa dajú dokúpiť ďalšie balíky.
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Proč používám Edius? Protože mám k němu vše i kartu a je to zatím nejrychlejší a nejspolehlivější program co jsem měl. A to jsem začínal Sony Vegas, Pinacle, Adobe Premiere, Power Director. Všechny měli něco proč jsem od nich utekl a zůstal u Edu. Je zatím nejsrozumitelnější a nejrychlejší ikdyž nemá tolik pluginů již v základu, ale v americe a studentíci jedou v Ediusu a také Nováci střihají reportáže v tomto programu. Evropa je jen na premiéru popř Sony zvyklá. Svět již jede jiné formáty. Jen jsem se zeptal a prosil o radu. Zatím díky.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Právě že Eda je tak komplexní, že je lepší si udělat svoje presety a uložit. Takže ten dotaz byl takový zvláštní. Proto jsem tak reagoval.
Jirka M

Mám Edius 7.5, ale udělat si presety v titulkovači neumím. Mohu si uložit vlastní styly jednotlivých vrstev jako písmena a tvary, ale uložení kompletního titulku jako preset jsem nenašel. Může mi Laďa poradit ?
Díky
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Dělám to tak, že si vytvořím titulek a ten mám uložený v projektu. Pořád dokola jej používám, jen jej po úpravě uložím "jako". Mám tak již 50 titulků, které nikdy nemažu. Protože používám jediné nastavení pro střih, tak pořád rozjíždím stejný projekt a ten opět uložím "jako" Chci-li něco hodně rozpohybovaného a cool, tak dělám v AAE přímo na míru hotový titulek.
Jirka M

Tak to chápu. V Bin ti zůstanou všechny titulky a ostatní, a smažeš jen co nepotřebuješ do nového projektu. Nemusíš to tedy znova hledat. Dobrý nápad. Změní se jen text. Rozpohybovaný titulek, ale umím udělat jen v Heroglyphu. Na titulek z Edius mohu použít jen přechody pro titl a žádné efekty. Zase nevím, jak jsi titulek rozpohyboval a exportoval v AAE. Já umím jen uložit projekt, nebo část do AAF.
Dík za radu.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Tady je udělaná animace v AAE

Cokoliv udělán v AAE, tak projet zálohuji a potom se k tomu mohu kdykoliv vrátit. Nebo si na webu něco stáhnu a upravím podle sebe. Export z AAE dělám do AVI s Canopus HQ nebo bezkomprese, podle délky.

Pohyb v Edovi se dá dělat pomocí layouteru nebo přechody a filtry.
Jirka M

Díky za radu. Konečně jsem pochopil, že titulek musí být ve video stopě, kde mohu dělat animace a přidávat efekty a ne v titulkovací stopě, kde ho běžně dávám. Tam nejde nic. Na Edius jsem přešel teprve nedávno a velice mě nadchnul. Celkem rychle jsem se naučil v něm editovat.
Stále však jsem nepochopil to AAE. Projekt je v ezp a zálohovat ho mohu do AAF. Omlouvám se. Ukázka je pěkná, díky.


Naposledy oživil Anonymous v 21.01.2021, 19:26
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host