Edius 6.5 a nutnost připojení k netu

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem si instalnul trial Edius 6.5 s následnou aktualizací 6.52.Vzhledem k tomu, že používám
firewal neobsažený ve Win a sleduju si odchozí a příchozí komunikaci narazil jsem na nepříjemnou
situaci.
Bez připojení k internetu pro ověření licence a registrace programu Edius 6.5 prostě nespustím.
Rád bych věděl zda jste někdo zkoušel spustit Edius 6.5 bez připojení k netu.
Jestliže se potvrdí moje domněnka, že Grass Valley pro spouštění zvolil stejnou cestu jako Adobe
u Premiery tzn. pro spuštění je podmínka připojení k netu, seru na celý Edius a nechť si ho Grass Valley
strčí do řiti.
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tam kde nebude pokrytí signálem buď Wi-fi nebo jakákoliv jiná možnost
přístupu na internet tak nemohu s tímto produktem pracovat?Tak na co si jej mám pořizovat?
Kdo mi zaručí, že můj otevřený port 2700 je při komunikaci chráněn a nenapadnutelný?
Nasrat, nasrat a ještě jednou nasrat.
Z téhož důvodu jsem zcela zanevřel na produkty Adoby a nesmí mi do PC ani trial Premiery i kdyby
byla sebelepší.Jestliže si kupuji licenci softu, chci mít plné využití a nepřeji si aby mě někdo omezoval
nebo zasahoval do mého PC.

Je to totéž jako kdybych si koupil auto a nenastaroval ho, protože nejsem v dosahu imobilizéru, který
je nainstalován ve firmě vyrábějící dané auto.
To mě tedy řádně dopálilo a nakonec můj kolega bude mít pravdu, že stejně skončím u Sony Vegas.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Klídek, Edík se dá spouštět bez připojení k netu (sám jej mám na PC bez netu). Ale po instalaci před restartem se nesmí nechat zatržené zatržítko pro aktualizaci připojením k netu !!! Tak to funguje u trialu, jak je to u ostré verze nevím, ještě mi nedorazila. :)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak na to si počkám, ale Eda 6.5 trial už je uninstal, protože to, že nespustím trial pokud ho nechám
aktualizovat a nemám připojení k netu je ostudné.Jak potom mám trial testovat?
Má snad někdo pocit, že budu zkoušet produkt bez jeho plné funkčnosti?
A co dalšího zjistím, že v Edius 6.5 v trialu nfunguje?
Na takové pokusy opravdu nemám čas

Blbci v Avidu velice brzy přišli na to, že trial Avid Studia bez plné funkčnosti je k ničemu a na editaci
jenom v mpeg-2 není nikdo zvědavý a urychleně uvolnili možnost editace AVCHD i v trialu.

Jestli ostrá verze bude požadovat připojení k netu, tak Grass Valley s Ediusem pošlu do kopru
a tento soft u mně skončil.
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Chystám se objednat EDIUS 6.5 a příspěvek od Steviezacha mi zaskočil, protože jako jemu, tak i mě by se to nelíbilo. Neváhal jsem a napsal do syntexu a přišlo:

Dobrý den,
počítač s EDIUSem Pro 6.5 není nutné mít připojený k internetu, a to dokonce ani při aktivaci softwaru – tu je možné provést v režimu offline z jiného, připojeného, počítače.

Skladem aktuálně není, nečekaně rychle se vyprodal, ale je objednán a další dodávku čekáme brzy.

S pozdravem

Jan Vodrážka
SYNTEX Praha s.r.o.
Michelská 291/21
14000 Praha 4
tel.: 241 482 662
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Kdybych chtěl být uštěpačný, tak napíši že jsem to tady už zmiňoval několikrát ! :P Už celá řada uživatelů má Edu 6.5 trial nainstalenou a ono to fung fung !
Ani mne nenapadlo, proč aktivovat trial, instalační program je přece stejný jak pro trial, tak pro ostrou verzi ! Aktivace se týká ostré verze. Trial je plně funkční jako finální verze. A z mého hlediska je dobrá zpráva, že se zbavím HW klíče, který mne obtěžoval u noťasu a u v.5 už se mi dokonce kejklal a náhrada by v případě poškození nebyla možná ! Je to subjektivní záležitost, dle vyjádření Syntexu je o Edu silný zájem, je vidět že asi nikdo o HW klíč zrovna moc nestojí !
Takže: S Ediusem na věčné časy a nikdy jinak !! :)-D
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, popíši svoji praxi s orig.6.5 sice bez netu jsem instal nedělal avšak při instalaci updatu EDA6.5 požaduje vyplnit kromě přilož.ser.č. i číslo předešlé verze .Ale to asi už víte.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji Vám za reakce.Ale velmi mě překvapil způsob aktivace programu podobný Premieře Pro, kterou bez
připojení neaktivuju a tím pádem nespustím.
Aktivuji každou verzi programu včetně trial verzí.Instalační program mě nezajímá, ten je stejný pro trial tak pro full.
Takže než do 6.5 půjdu, chci vědět jak bude aktivace fungovat i bez netu.Pohledám si na home page
zda tam o tom něco není.Nerad bych se dočkal, že verze aktivovaná na jednom PC s netem nepůjde aktivovat
na druhém PC bez netu, protože mi to oznámí, že tento serial number je již aktivován.Tak jako v případě Pinnacle
kdy jsem vlastníkem několika verzí a jsou neprodejné, protože jsou již aktivovány a registrovány na jméno
a pass je odvozen od hardwaru.

Ti co mají předchozí USB key:
Nezkoušel jsem to, ale licenci lze přenést na jiný USB key pomocí Licence manageru.Takže obavy
z poškození USB keye jsou liché.

Mimo téma:
Je mi v podstatě jedno v čem edituju,princip je stejný, ale nesmí mě žádný soft omezovat nebo se bez
mého vědomí někam připojovat popřípadě zasahovat do systému.Na to u mně dojel soft od Adobe a Nero
včetně certifikovaného partnera Mrkvochvostu Avast.
Tímto mě víc už nezajímají a v mém PC nemají místo.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to jsem zmaten a musím hledat více.přímo na stránkách Grass Valley je tato informace:
[attachment 656 edius6.5.JPG]
Je tam sice popis jak aktivovat z jiného počítače, ale ještě jsem neměl čas si to pořádně popřekládat.
Přílohy
edius 6.5.JPG
edius 6.5.JPG (120.24 KiB) Zobrazeno 1638 x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Přenést licenci na jiný USB key pomocí Licence manageru raději nezkoušejte. Jeden můj známý (ještě ve v.5) to zkoušel a neměl potom žádnou :( Dle informace od Syntexu lze aktivovat Edu 6.5 na dvou PC, takže končí možnost mít Edu na více PC a přendavat HW klíč. Řešil jsem to tak, že jsem měl klíč na kraťoučké prodlužovačce abych netahal za klíč, ale pořád to byl u NTB nepříjemný element.
Dnes mi má dorazit ostrá verze, tak uvidím.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak pro ujasnění, strojový překlad:
Kolik licencí se EDIUS Pro 6.5 má?
EDIUS umožňuje jednomu uživateli instalaci EDIUS Pro 6.5 software až na dvou počítačích, ale s použitím EDIUS Pro 6.5 současně není povoleno. Jeden uživatel může nainstalovat EDIUS Pro 6.5 pro desktopový systém, a další notebook pro terénní úpravy. Pokud potřebujete nainstalovat EDIUS Pro 6.5 na jiném systému, můžete deaktivovat stávající licenci a znovu v novém počítači. Pro podrobnosti, viz také licenční smlouvou s koncovým uživatelem (EULA).
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host