Video ze dvou kamer - způsob práce, náhled

bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Když mám na ose dvě videa, je nějaká možnost mít dva náhledy abych viděl nejen co běží na tom horním, které má přednost?

A druhá věc, jak prakticky řešíte prolínání mez záběry kamer?
Myslím co nejjednodušeji.
díky
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ohledně střihu z více kamer se dá najít návod i v češtině na internetu. Já to nedělám tak, jak je to primárně doporučováno pro Vegas. Použiji na každou video stopu motion track a dám si 2 obrazy zmenšené vedle sebe. Tak vidím obraz z obou a vybírám vhodný záběr. udělám si tam značku (mark) kl. zkratka M a potom rozstřihám a vyberu. Pravidelně logicky vybírám střídavě video z horní nebo dolní stopy.

Nejjednodušší prolnutí je uchopit klip vpravo podržím levého tlačítka a táhnu vlevo. V základním nastavení se v jedné vteřině objeví obarvená hrana klipu. Tak vznikne základní prolínačka. To té se dá pak vložit libovolný další přechod, který si vybereme v záložce Transitions.

Doporučuji na YouTube najít CZTutorials, sekci Vegas. Tam je velmi noho šikovných rad pro práci ve Vegas. Stěžejním je ale CZ návod ke stažení od Nostradama.

Hodně štěstí.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

dík, o přechody mi nejde, jedná se o ostré střihy.
spíš mi šlo o to jak se to dělá v praxi.

jinak zmenšit si ty náhledy a dát vedle sebe na externím monitoru šlape výborně.
Nějak jsem nenašel jak to má vymyšlený Vegas "ofiko" ale tohle vypadá dobře.

Do teˇjsem dělal v pinnacle, kde jsem si "zhasínal" tu hlavní stopu ale to je jak u debilů to pořád přepínat.
díky
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Na oficiální multicam střih je možno nahlédnout např. zde:
https://www.youtube.com/watch?v=NF9AQ5M3JeE

Někomu to může vyhovovat. Já osobně zvolil vlastní postup, který mně vyhovuje více.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

S multicamem ve Vegasu dělám hodně, až s 16 kamerami.
Důležité je dobře sesynchronizovat stopy než se přepnete do multicamu, potom už se s tím nic nenadělá. Pokud máte slabší PC nebo více kamer (v mém případě je ta hranice cca 5 kamer) tak je nutné udělat si proxy video v horší kvalitě (mpeg s nízkým rozlišením a datovým tokem). Funkce proxy videa která je ve vegasu na to nestačí. Jinak se náhledy cukají a nedá se s tím rozumně pracovat.
Ještě pozor, nedávejte na stopy žádné efekty, multicam je zruší. Takže barevné korekce apod. dělat až po sestříhání a rozložení multicam stopy zpět do jednotlivých stop.

Kdyby se vám něco nedařilo tak dejte vědět.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Každopádně jedna věc mi uniká, když chci vystřihnout kus videa na jedný stopě tak mi to udělá na obou stopách.
a to u opbou postupů-

Asi je to něco v principu Vegasu co nechápu po letech strávených na jiném softu.
Prostě se mi nedaří střídat záběry.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Pokud chcete střih jen v jedné stopě tak video musí být označené - klikněte nejdřív na video aby se označilo a pak najděte místo a udělejte střih. Když nemá označené video které má stříha tak udělá střih ve všech stopách.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Je třeba, aby byla vždy daná stopa aktivní. Potom se střih provede jen tam. Vždy do stopy, ve které chceme provést střih, tak do ní klikneme. Protože se kurzor přesune při kliku na místo kliku, používám (M) Markery, na které se kurzor "přilepí" a místo střihu je pak pevně dané.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

dík za rady, takže to dělám dobře a problém je koukám inde, jsem zkusil označit ty dvě videa a dát U a už to jede, skupina má asi větší trufy :)



Jo a ještě dotaz, nejde mi do tý lišty přidat Video FX, když dám View-Window a zaškrtnu tam Video Fx tak se to otevře jako další okno ale do tý lišty se nepřidá.
Nebo tam lze přidat jinak? díky
[attachment 1214 vegas.jpg]
Přílohy
vegas.jpg
vegas.jpg (177.01 KiB) Zobrazeno 1865 x
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Když se Vám okno otevře samostatně, chytněte jej za ty svislé tečky vlevo a přesuňte dp řady k ostatním a zmáčkněte přitom CTRL. Mělo by se to tam ukotvit.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host