Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Janka

Ahoj , dotaz odborníkům. Jak píšete, že Pinnacle 15 neumí plnohodnotně pracovat s 50p, umí to nejnovější Sony Vegas 10? Díky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na tento dotaz nelze korektně odpovědět.Na stránkách sony v technické specifikaci je hromada údajů,ale žádný nedává 100% odpověď.Odkaz:
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro/techspecs
Píšou,že je přidána podpora projektů 50p a 60p,ale editace v timeline je do 30s/s.
Takže podle mně to korektně neumí ani Vegas 10,nebo se zkuste zeptat na foru,kde se věnují Vegasu.
Korektně to umí Edius 6,kde opravdu vidíte 50 s/s a Avid Studio.
Jenom podoktnu:norma pro BD disk potřebuje 25/50i nebo 24p,takže stejně při exportu dojde ke konverzi.
Janka

Díky za odpověď, zeptám se jinak... Má smysl kupovat kameru která umí 50p? Připadá mi že současný software to vždy stejně přepočítá a tedy není lepší mít kameru 25p? A ještě jedna věc, co to znamená jak píšete BD disk? Omlouvám se za neznalost... :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

BD je zkratka pro Blue Ray disky.Kameru,která umí jenom 50p bych si nekoupil,pokud bych se nechtěl zabývat zpomalováním pohybu,na to je to dobré.Možná někdy v budoucnu dojde ke změně normy na 50 p, ale to je ve hvězdách.Ovšem pokud bych si video pouštěl jenom z PC nebo přehrávače, který umí přehrát 50 p, tak potom je to dobrá volba.Ale na zpracování tohoto formátu je třeba mít soft a výkonné PC.Takže volba je jenom na Vás.
Janka

Díky moc za vyčerpávající odpovědi...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Není zač,já bych to jenom upřesnil pro případné nezkušené dalčí čtenáře tohoto fora:
50 p nebo 60p je nejnovější formát záznamu videa a znamená to 50 nebo 60 neprokládaných plných snímků za sekundu,která chci ve videoeditoru skutečně vidět.Takže když takové video načtu do PS 15, ale i do některých jiných softů, dochází k přepočtu na 25 p.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to můžu doplnit:po týdenní laboraci,testování jsem se dopátral,který že to soft umí korektně zpracovat 50p.Jsou to pouze tyto dva:
Avid Studio a Vegas 10e Pro.Je možné, že už umí i Vegas 10 HD nebo Movie,ale nad tímj sem už nepátral.Přece jenom Vegas není moje parketa.
Dále jestli oba softy umí export do AVCHD nebo např: jenom do mp4 jak to údajně jde ve Vegasu už nechám laborování na Vás.
igor

mám pc s win 7. 64 bit. pinncle st. 15 my pracuje ovela horšie ako u druheho pc s win. 7 32 bit a parametrami slabšímy.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Rasťo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> poprosím o radu,mám problém na Pinnacle 15 po
> vyrenderovaní projektu DVD na nosič,pri
> prehraní projektu vo formáte DVD sa mi stišuje
> zvuk počas efektov na nulu,ale iba na niektorých
> úsekoch
> pri kontrole na PC je všetko OK ale výsledok na
> DVD už nie ,nevie mi niekto poradiť čo je zle
> ďakujem za radu a info

Nevím jestli je toto ještě aktuální ale měl jsem podobnou zkušenost ale s Blu ray exportem: v projektu po vypálení na BR se zvuk v průběhu přechodů ztišoval: někde ano, někde to bylo v pořádku (zkažené = BR). Zkusil jsem tentýž projekt vzít do verze 14 a exportovat ho také na BR (bez jakékoliv úpravy) a vše bylo OK. Byl to dlouhý a velký projekt s množstvím přechodů, titulků a obrazu v obraze, který mi několikrát způsobil totální zatuhnutí Pinnacle 15, takže jsem ho musel pomocí správce úloh ukončit a pak znovu restartovat. On mi po restartu nabídl že projekt znovu nabere, což se stalo a já postupně postupoval a pokračoval v projektu až do konce. Myslím si že v okamžiku nuceného vypnutí může dojít k poškození pomocných souborů. Pinnacle 14 si je musel vytvořit znovu sám, proto možná provedl export dobře. Možná by v tomto okamžiku bylo dobré vymazat všechny pomocné soubory a nechat je před exportem udělat znovu. Všiml jsem si také, že někdy, když Pinnacla (a to platí pro všechny verze Pinnacla) rychle zahltím množstvím příkazů, že se začne chovat nestabilně a končí to nuceným vypnutím a to bez ohledu na to, zda mám zapnuto renderování na pozadí nebo ne. U verze 15 navíc pozoruji, že občas i když vypnu program a zdánlivě je vše v pořádku, Pinnacle zůstane v paměti stejně a musí být odstraněn Správcem souborů ... dokonce jednou byl tak tvrdošíjný, že jsem musel vypnout počítač abych ho dostal z paměti !!!
Katoo

Mám problém a doufám, že mi poradíte, při renderování projektu mi píše po přerušení, že reálná doba videa je menší než li projekt, nevím co s tím???pomůže mi někdo?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host