Tvorba BD a DVD v Edius 6

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro Monys:
Zde je odpověď na Tvůj dotaz o 6-ti jádru AMD.Autor příspěvku popisuje funkčnost Ediusa na 6-ti jádru
a chrochtá blahem jak ušetřil oproti platformě Intel a jak skvěle mu to běhá.

Edius na ní běhá a to dokonce na desce od výrobce, kterého zrovna nemusím - ASrock.
http://forum.grassvalley.com/forum/show ... hp?t=17285

Je to sice poněkud fousatějšího data, jedná se o Edius 5.51
Ale na konci vlákna je příspěvek o 6-ti jádru AMD, ve kterém si uživatel stěžuje na pomalost Edius 6.01.
S tím jsem se setkal, to se mi nezdálo už na mém 4 jádru, ale to bylo opraveno updatem.
Doporučuji minimálně verzi 6.06, nepamatuju si který update to řešil.

Nehledej tedy chybu ani v platformě AMD 6-ti jader.

Doplním:
v tom vlákně se rozběhlo i mírné flame ohledně AMD versus Intel.Osobně je mi to úplně jedno
v mém případě rozhodla cena.Ta hovoří jednoznačně pro AMD.
Až budu chtít Intel platformu, bude to jenom proto, že bych si rád postavil verzi na které rozběhám
operační systém Mac OS X. A ten je i pro Mac PC podporován jen pro Intel procesory.
Takovým verzím PC s Mac OS X se vžil obecný název Hackinthosh.
Momentálně jsem to nerozchodil ani na virtual PC od VM Ware.Platforma AMD není podporována.
Sice se to prý někomu podařilo, ale já takové znalosti nemám a už se mi nechce učit :D
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za ochotu pomoci, takže 6ti jádr. to tedy není.Co se týče RAM nechodilo to(padalo to)i s tou dvojicí4G než jsem dokoupil tu další.K tomu PC nechce se mě věřit že by mě ALFA C.dala něco špatně(MB)předem jsem konsultoval sestavu a požadavek byl na PC určené pouze pro střih(AVCHD).Ještě se zeptám laicky z bývalého PC mě zbyly WIN XP32b HOME ED.Kdybych je zkusil nainstalit na jiný hdd (mám 3) bude mě to spolupracovat ze stávající deskou nebo musím k tomu nainstalit i podporu MB Xp čily i ovladače?to asi není třeba?Že bych pak doinstalil ED. a skusil to na XPzda to bude tam fungovat. Předem díky za odpověd.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vždyť jsou zase ty XP jen HOME!!! Nezdržujte se vykopávkou XP! Pořiďte si W7 Ultimate x64bit zkušební verzi a otestujte to s ní. U žádného OS nevěřím jiné verzi, než je ta nejvyšší! Když to pošlape W7 Ultimate si seženete. Je už úplně jedno jak. Potom se tu nebudete muset trápit dalšími pokusy a laborováním! Jasné?!

Když chcete uvařit dobré jídlo, také to nepůjde bez doporučených ingredienci, že ano. tedy půjde, ale výsledek? Ouha!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Cituji:
K tomu PC nechce se mě věřit že by mě ALFA C.dala něco špatně(MB)předem jsem konsultoval sestavu
a požadavek byl na PC určené pouze pro střih(AVCHD).

Můj komentář:
Bohužel i mezi seriozními odborníky se najde nějaký,který čest svému jménu nedělá.Nabídnout zákazníkovi
do PC na střih videa desku s integrovanou zvukovkou a grafiku může jenom naprostý diletant nebo
někdo, kdo se chce zbavit špatného zboží.
Viz dnešní nabídka těchto desek v Alfacomputer s poznámkou bazar a jednou montovaná.
Ve Vašem případě se domnívám, že Vám byla doporučena deska pouze s ohledem na obchodní zisk.¨

Odborník se zkušenostmi ve zpracování videa to určitě nebyl kdo Vám doporučil tuto desku.
Měl jste se ho zeptat v čem edituje a jaké parametry má jeho zpracovávané video.

Občas se takhle chodím pro zábavu pobavit do ElektroWordu a jiných hypersuper marketů a až jednou
budu mít čas a náladu tak zde fundované odpovědi zveřejním v části Ostatní abych se nesmál jenom já.

Je obecně známo, že tyto integrované komponenty zatěžují procesor a jejich kvalita je špatná, ne-li nevyhovující.
Sám jsem se o tom několikrát přesvědčil.Berte to jako ověřený názor a nehodlám na něm nic měnit.

Je mi líto, ale budete muset polaborovat, aby se Váš Edius na hardware, které máte, rozběhl k Vaší spokojenosti.
Pro začátek začněte tím, co Vám radí kolega Romolus.

Add XP:
Nepočítejte s tím že tento OS bezpečně rozpozná a nainstaluje potřebné ovladače.
Podpora přehrávání videa je v něm taktéž mizerná, neobsahuje součást potřebnou
pro přehrání DVD a je nutný encoder třetí strany.Např.Power DVD.
Win Xp byl povedený systém, ale nechme jej odpočívat v pokoji a věnujme mu nostalgickou vzpomínku.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

MONYS - Mohu odpovědně prohlásit, že Edius jede bez problémů na Win7 Professional 64 bit a je o cca 1k levnější než Ultimate. A když jsi kupoval komponenty do PC, měl bys mít nárok na OEM verzi. Na WinXP Professional jede Eda i na 32 bit bez problémů. Mám oboje jako multiboot a bez problémů. Jenom ne žádné HOMO, to je na HOV.. ! Pro dva OS na jednom PC je podle mne nejlepší multiboot a může být na jednom HDD. Já mám na PC OS tři, ten třetí na samostatném disku SSD.
Tam už je start složitější musí přes BIOS.
Nevím na jaké jsi v tomto konání úrovni, ale stojí to za to těch pár fíglů znát.
Ještě poznámka: některé dnešní základní desky (u mne Asus P8 Z68-V/GEN3) už nedovolují instalaci WinXP 32bit, jestli 64 bit nevím a nevěděl to ani technik Asusu,
kterého jsem kontaktoval při marných pokusech o instalaci WinXP 32bit. Je to prý dáno Biosem, má to Bios zcela nový. Jedná se o platformu Intel, jak je to u ADM nevím, ale mohlo by to být podobné. Já WinXP potřebuji kvůli některým programům a tak ho mám na druhém PC.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,na této desce a procesoru i7 2600K máme nainstalovány XP Pro 32 včetně potřebného softu i na střih a všechno chodí bez problémů mimo virtuálního PC kvůli Lucid Virtu takže s těmi XP opatrně.
http://www.czc.cz/asus-p8z68-deluxe-int ... 92/produkt
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Otakar - ty desky nejsou stejné, ta vaše nemá výstup pro napojení monitorů a tak asi nejde využít integrovanou grafiku procesoru i7 2600K. O to mi šlo především v souvislosti s podporou Ediusu HW kódování.
Bios bude asi stejný. Tady je mi divné, že jsem WinXP nemohl naistalovat a při konsultaci s technikem Asusu (českého zastoupení) potvrdil, že ten problém už mělo několik uživatelů desky Asus P8 Z68-V/GEN3. Proto jsem pro multiboot použil Win7 Ultimate a Win7 Professional, oba 64bit.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím u nás má základní deska výstup na monitor a samozřejmě i nastavení v biosu Lucid Virtu ale protože máme XP Pro a pro XP není soft na povolení Lucid pouze ovladače tak máme připojený monitor zatím pouze do grafiky.Možná,že to již je nějaká nová revize desky my to máme asi tak půl roku ale i s vývodem na desce.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

On rozdíl je v tom (podle vašeho odkazu na CZC), že máte Asus P8Z68 DELUXE - Intel Z68 a já mám Asus P8 Z68-V/GEN3 také s čipsetem Z68. Ale desky to stejné nejsou. Mám jí od prosince m.r. a byla deklarována jako 3.generace. Ono těch desek podobných bylo více a lišily se vybavením, počtem slotů a i cenou. Mám jí také od CZC.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Je to všechno možné jak píšete já jsem to odvozoval hlavně od toho názvu a paticí pro CPU,že je to podobné a tím virtuálním jádrem co máme společné.
Když jsem to nechával stavět dle svého výběru tak jsem zároveň chtěl otestovat Win XP Pro a Win 7 Pro,/sdělili mě,že to není problém/ že to bude provozu schopné na oba OS a CZC mě vyjeli po sestavení testy.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host