Žádost

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Jarka

Mám velkou prosbu a už nevím, na koho se obrátit o pomoc. Koupila jsem si videokameru Panasonic NV-GS15E a měla bych zájem o PStudio 9, ale jak se zdá, tak s tímto typem kamery nebude kamarádit (i když mi v obchodě skoro přísahali, že to není žádný problém - pro mě ale ano - nevím si s tím rady, jsem totiž začátečník). Jestli bude někdo ochotný mi pomoci a poradí jak na to, budu mu moc vděčná. Děkuji předem.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Proč by to nemělo fungovat?
Nebo už jsi to zkoušela a nejede to? V čem je problém?
Jarka

Prý ta kamera nemá výstup - Fireware? kabel IEEE 1394. Nevím jestli to píšu dobře. Moc se v tom nevyznám, tak to ber s rezervou. Dík
Darwee

Díval jsem se na netu na technické parametry tvé kamery,a Panasonic NV-GS15E je vybaven DV in/out = i-link = FireWire = IEEE 1394,to znamená že má digitální vstup i výstup a bude komunikovat se Studiem,měla by tedy nahrávat video nejen do PC,ale taky sestříhané klipy zpět do kamery,nechápu proč ti někdo nakukal takovou blbost.Daw.
Jarka

Moc moc díky za ochotu a odpověď.

Prosím tě mohl bys mi jako naprostýmu začátečníkovi vysvětlit přímé propojení kamery s PC?

1) DV out je co za konektor? je to jack?
2) kabel na IEEE 1394 se připojí do kamery a nakonci má jako FireWire, který komunikuje s PC klasicky přes FireWire?
3) a tímto způsobem komunikuje PS 9 s kamerou nebo to lze i přes kabel USB?

Díky za podrobnější popis začátečníkovi v tomto oboru
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

DV in/out = FireWire = IEE 1394 = iLink - je to více názvů pro jeden konektor
Jeden konec (menší) zapojíš do kamery, a druhej (větší, případně taky malej - záleží na kabelu a na pc) do PC.
Přes toto rozhraní můžeš natahovat video.

Pokud umí tvoje kamera ukládat i fotky na paměťovou kartu, tak tyto fotky si můžeš stáhnout přes USB.
Video, ale přes USB nedostaneš.

Asi by se o tom dal i napsat nějakej článek
Jarka

Děkuju moc za odpověď.

Ale zjistila sem, že základní deska kterou mám, nemá FireWire. Jinak to asi nepůjde předělat (jako převodník do USB nebo něco takového neexistuje?). Nebo to vyřeší pouze nákup nové desky s tímto rozhraním?
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

USB má jiné přenosové rychlosti (nekompatibilné s DV), proto jej nelze použít.

Pokud nemá FireWire základní deska, stačí si dokoupit řadič s FW.
Jarka

Děkuju moc za radu, řadič už je dokoupen...uvidíme jak to bude chodit
Darwee

S tím článkem naprosto naprosto souhlasím,70% dotazů na mým fóru se týká právě toho.jak video dostat do PC.Asi je to tím že výrobci dávají ke kamerám střihovej soft,ale kartu jen k některým(samo za příplatek),a v návodu (pokut vůbec nějakej je) ani zmínka o ton že USB je pomalý a bez zachytávacího zařízení to nepůjde.Asi počítaj s tím že jako na západě má každej doma novej komp kde 1394 je už samozřejmost :-) :-)
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host