Dočasné soubory Vegasu

Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Mám dotaz. Domnívám se, že i Vegas, stejně jako třeba Piinacle Studio vytváří a ukládá dočasné soubory, které je po vytvoření projektu a následném vyrenderování možno smazat. U PS je to snadné, tam jsou na to příslušné funkce, ale jak je tomu u Vegas? Nerad bych, aby mi dočasná data z hotových projektů bobtnala na HDD a překážela, když už k ničemu nejsou.

Poradí někdo zkušený, pomůže?? Děkuji.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

V nastavení hned na záložce General je dole "Temporary Files Folder".
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano, ano. Tam jsem byl, ale je mi podezřelé, že je tam toho nějak málo. Vždyť u Pinnacle toho bylo stovky, tisíce MB a tady dělám třetí projekt a mám jich připravených dalších pár a je tam pouze! 10MB. Vážně už není nikde složka, kam se něco většího ukládá? Pochopíte zajisté moje překvapení nad tímto stavem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dočasné soubory se ve Vegasu nevytvářejí automaticky a není žádná indikace jejich potřeby.
Dočasné soubory si vytváří uživatel sám dle potřeby takto:
Pokud z nějakého důvodu potřebujete video nebo jeho část renderovat do jiné stopy použijete v nabídce :
Tools/Render to New Track pro celou stopu.Pokud máte označenu potřebnou část videa zaškrtnere Render Loop region only.

V případě,že video se Vám nějak seká nebo se vám jeví jinak nestabilní použijte opět Tools a vyberte Selectively prerender video.
Pokud Vám seká jenom určitá část na timeline,označte ji a mějte zaškrtlou taky volbu Render Loop region only.
Pokud máte v timeline videa různých rozměrů zaškrtněte taky Stretch video to fill.

Prerender soubory musíte smazat sami,aspoň já jsem se nezabýval nějakým nastavením a nehledal
jsem ho.K tomu slouží opět Tools a položka Clean Up prerendered Video.
Co se týká výběru formátu Prerenderu to jsem nějak neřešil.To nechám na Vás ať si taky pohrajete :D.

Tentokrát bez obrázků,jsem po čerstvém reinstalu systému a nemám ještě nic nainstalováno (videoeditory).
Pokud bude potřeba dodám později.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Potom se člověk nemůže divit tomu, proč je Pinnacle tak pomalý a Vegas jede takříkajíc online. Vegas nemusí zapisovat pořád tolik dat, co PS. Veliký dík, Marte a Stevie!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím s tím,problém je v tom, že v PS nejde nastavit způsob náhledu jako ve Vegas.
Nebo nejde použít ffdshow fitrů,které Vegas použije automaticky, když se mu něco nelíbí,což Pinnacle
nedělá a tvrdošíjně lpí na svých kodecích.Teoretickou otázkou je jaká byla licenční politika
pro kodeky použité v Pinnacle, třeba neumožnila užití kodeků třetích stran.
Nebudu to rozpatlávat je to na jinou diskuzi a původní informace už nemám.Taky to mohl být
manažerský zájem ušetřit a nekoupit něco dražší, ale s volnější licencí.Však to Pinnaclisti
zaplatí.Prdel vody,akorát to pohnojili.
Sem se díval, Avid studio je i pro iPad a vypadá to jako staré Pinnacle v novějším kabátku:D
Vařijou ze zbytků co to dá.:P
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tzv. Presets, tedy vlastní nastavení efektů, titulků atd. se ukládá do složky Dokumenty - OFX Presets. Lze je tedy uchovat pro příští (novou instalaci) Sony Vegas Pro.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Super, díky moc!
Zase jeden z opravdu podařených názvů adresáře ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Další tzv. Presets se ukládají do Users/Jméno PC/AppData/Roaming/Sony/FX Presets Tam jsou uložený vlastní titulky.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host