Trimování, neboli ořez videoklipu

Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pohrávám si s Vegas Pro 11. Přesněji řečeno snažím se v něm pracovat a tím se postupně v práci s ním vzdělávat. Musím konstatovat, že trim -ořez, (na který nedám dopustit v Pinnacle Studio, protože je tam vymyšlen pro mne k absolutní spokojenosti) se mi začíná zamlouvat i ve Vegas. Začátky šly ztuha, ale to jen proto, že jsem pořádně nevěděl jak na to. Troufám si říct, že počáteční problémy pominuly a já jsem schopen střihat v časové ose Vegas, téměř stejně efektivně, jako v Pinnacle v jeho trimmeru.

Začal jsem používat společně s myší i klávesové zkratky a jde to prima. Stačí mi k tomu numerická klávesnice, dále S, a také J, K a L a střih se pro mne stává opět užitečným a přívětivým nástrojem, který už mě netrápí.

Najdou se tu určitě ostřílení borci, pro které je tato informace, jen nošením dříví do lesa, ale já mám z tohoto postupu radost a cítil jsem potřebu se s ní podělit s těmi, kterým bude možná v budoucnu užitečná.

Přiznávám, že práce v okně Trimmer ve Vegas je pro mne příslovečnou Španělskou vesnicí. Způsob práce jaký jsem začal používat mi ji ale domnívám se, plně nahradí.
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Konstatuji, že také raději než Trimmer, využívám střih přímo v časové ose. Jsem sice kamarádem stále poučován, že Trimmer má spoustu výhod, ale zatím jsem si ani já na něj nezvykl. Takže souhlas s kolegou Romolus.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Oba máte pravdu,stříháte v časové ose.Ty klávesové zkratky jsou potřebné,zažijte si jejich používání.Okno trimmer má některé vlastnosti
které střih ve Vegasu dělají ještě komfortnější.Na trimování v trimmeru si udělám čas a napíšu jak na to v jiném příspěvku.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host