Zpomalení po zaplnění timeline

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Trebars ponahadzujem do timeline rozne clipy celkova dlzka cca 1h.Nasviham prelinacky prechody +nejake efekty a to este nejake dalsia vrstva textu ...a uz je citelne citit spomalenie alebo lepsiepovedane lenivost systemu. Kupil som do doby nez to opravia Sony Vegas Pro11 tak skusam testovat a porovnavam rychlosti renderingu,efektov atd. Prvy vysledok Sony Vegas- z avi dlzka 2h20s do mpg4 cas renderingu 1h13s As- cas!!! 25min!!!! Avid je na rendering neprekonatelny!!!
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

CXCX Vy jste si koupil Vegas za cca 12 tisíc Kč, aby jste si zaexperimentoval, něž AVID opraví Studio za 2500Kč?! Tak to Vám gratuluji. Také bych chtěl nevědět, kam dát přebytečné peníze.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Nie tak bujny niesom ale mal som prilezitost kupit neprihlasenu verziu sony movie11 (vraj nevhodny darcek) a dokupil som upgr.na vegas pro11 a cele ma to stalo 200euro tak som nevahal ani minutku.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Taky bych neváhal,to je dobrý kup.Protože já bych se rozmyslel jestli bych si koupil Vegas Pro za 12,nebo Edius 6 za 14tisíc.
Vloni byla akce crossgrade na Edius vyšlo to na 7400,-Kč.
Ale k věci:
Už jsem několikrát avizoval,že je třeba zapomenout na zpúsob práce zažitý z éry DV záznamu.DV záznam je na editaci
nepřekonatelný.S ním opravdu zapráskám timeline na dvě hodiny a pak se s tím hrabu a není problém.
Bohužel AVCHD záznam má jiné parametry a takto to nelze.Proto se vymyslely různé proxy mode, smart mode, a já nevím ještě
jaké mode a fígle jako render and insert to timeline v ostatních editorech.Včetně CUDA
Jak víte ani jedno Avid neumí,kromě předrenderu pro přehrávání.Ale přesto po něm chceme aby fungovalo jako editor v naprosto
jiné cenové relaci.To opravdu takto nejde.Je třeba pokud to jde pracovat nejlépe po částech.Na to je tam možný import projektu.
Tím mám na mysli že udělám nějakou část,uložím projekt a začnu nový a v něm další kratší část.Opět uložím a až mám hotovo
naimportuju a napleskám do timeline projekty a hotovo.
Jiná cesta je vyexportovat každou část do souboru a pak jenom pospojovat.Věřte mi,že dokážu skoro zaseknout Avid i ve filmu
který má 20 sekund,takže si nedokážu představit,že bych měl takovou část uprostřed filmu a do té bych ještě vrtal.
Ale neklesejte na mysli,není to problém jenom Avidu,už jsem několikrát při pokusech zbořil i Edius.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Teraz vidim ze Sony je nenormalny mazec na rychlost v timeline mozem trimovat prelinacky z myskou bez sekania kludne pridavat efekty. Naj prednost ze nieje absolutne ale zdoraznujem absolutne ziadne cakanie na zobrazenie nahladu s efektom a je jedno kolko mam vrstiev navalenych na timeline.Titulky normalne+3D spicka. Ucenie mi da isto zabrat do normalnej prace-no co uz. Obrovska nevyhoda je ze nema tolko efektov uz v cene ktore mi budu chybat najviac a casto som ich pouzival. Prve poznatky su take ze to este porovnavam co je lepsie tam co horsie. Istotne viem teraz povedat ze nebolo treba laborovat co je v pocitaci nainstalovane aky soft aky kodek tam vadi Avidu co treba dat ci nedat prec. Nic som nespekuloval- nainstaloval a ono to ide. Tak si to predstavujem ako aj vacsina pinnaclistov alebo potencialnych zakaznikov ktori zaplatili za Avid a trapia sa ako ja alebo STEVIEZAH ktoreho snaha dat to do normalneho stavu je neskutocna-klobuk dole. Ja to vidim na hromadnu reklamaciu pokial to do normalneho casu nedaju doporiadku.Nejde tu o tu cenu ale o princip ved to nieje jednorocna firma na trhu. Chceme tvorit video a nie sa masiac ci dva starat skusanim spekulovanim a hladanim ich problemov. Avid bude podla mna spicka len urcite nie v tejto podobe. Z radostou budem pouzivat Avid ale len ked to spravia. Dovtedy som nuteny pracovat a ucit sa Sony Vegas.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Domnívám se,že pokud jednou zkusíte lepší videoeditor už se nebudete chtít vracet.A Vegas Pro v.11 je každopádně lepší.
Avid Studio je jednoduchý základní editor.
Bohužel Vegas není můj oblíbenec,nesedí mi a zůstanu u Ediusa.
Avid si nechám na jednoduché drobné projekty.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jsme sice na klábosení o Vegas 11 Pro ve špatném vlákně, ale nedá mi to přidat se. Vegas Je na rychlost střihu a zpracování opravdu téměř zázračný. Nemám ho tolik ještě zažitý, abych o něm mohl Bůhví jak básnit, ale to co jsem s ním zatím vyzkoušel je pro mne více než milým překvapením. Soubory se v něm načítají téměř okamžitě, žádné prodlevy se nekonají. Vše funguje raz, dva, ráz na ráz.

Štve mě nepohodlný trim v timeline. Pinnacle je na tom nejlépe. Avid stejně blbě jako Vegas, ale jde o zvyk. Také je mi líto některých efektů z PS, ale zase tak málo jich ve Vegas není a je třeba mít na paměti, že střídmost je v tomto více než vhodná. Nejpoužívanější mají být základní prolínačka a stmívačka. S ostatními efekty raději opatrněji, střídměji.

Ovládání Vegas se dá naučit. Je těžký na ovládání jen do chvíle, než přijdete na princip a logiku práce v něm. Potom to začne jít skoro samo. Nesmíme také zapomínat, že je k němu třeba mít i DVD Architect 5.2 na authoring DVD a BD. AVCHD DVD nemá, supluje to BD struktura, ktrá na AVCHD DVD funguje bez problémů.

Na Vegas se mi líbí, že vše co je potřeba dostat na timeline se dá jednoduše přetáhnout myší a je to tam, kde to potřebujete. Video, hudba, fotky. Pohoda.

Já se začal učit ve Vegasu nedávno. Už poněkolikáté. Tentokrát mě to však opravdu chytlo. Jen považte, jak malý je instalační balíček, cca 200MB podobně DVD AR a jaké možnosti a vychytávky to má. PS a AS jsou velikým několika gb molochem a toho trápení kolikrát s nimi. Jestli mi to ve Vegas půjde jako doposud, jsem rozhodnut nechat si později v PC pouze PS 15 a Vegas a Architect. Ostatní sbohem a šáteček.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak, tak,komunita Pinnacle se rozpadá a jde do Vegas.Nezbývá než posečkat kdy Avid firma svoji draze zaplacenou
hračku AVID STUDIO zařízne.Tak jak to udělali s Avid liquidem.Třeba se mýlím,ale docházím k názoru,že tak jako kdysi
Pinnacle skupoval firmy a začlenil jejich produkty do Pinnacla dělá totéž Avid.Ale někak se jim to nepovedlo, nebo se jedná
o pouhou likvidaci konkurence.
Radek 2

Budu li citovat citovat steviezaha

"To opravdu takto nejde.Je třeba pokud to jde pracovat nejlépe po částech.Na to je tam možný import projektu.
Tím mám na mysli že udělám nějakou část,uložím projekt a začnu nový a v něm další kratší část.Opět uložím a až mám hotovo
naimportuju a napleskám do timeline projekty a hotovo."

Že to takto jde jsem náhodou zjistil už u Pinnacle studia 14. Přiznám se, že Studio/Avid používám lehce nestandardně) protože nepracuji s videem (převážně s fotografiemi), v podstatě dělám rozsáhlé slideshow. Když pak měl největší projekt cca1000 položek (bez přechodů), v délce 70 minut, jsem neměl šanci nic vytvořit.

Rozdělením na části (například 1 den = 1 projekt), které jsem coby samostatnou část zpracoval samostatně, tento problém vyřešilo a ještě odpadnul jiný problém (chyby v přechodech u Pinnacle studia - u Avid studia jsem na to ještě nenarazil).

Dokonce jsme ani nepoužil import projektu, prostě jsmem použil Ctrl + A abych označil všechno na timeline a přes schránku jsme to vložil do finálového projektu.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host