Avid studio Pomoc

Fórum k programu Avid Studio
pipe.damborsky
Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2011, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Zdravím lidi
u mě stál taky problem, když hodím dvě videa dohromady jak projede první video tak přeskočí na druhé jenže jak přeskočí tak chvíli sekne pak to jede proč mi to sekne??..Třeba u Pinnaclu jsem nikdy neměl probelm díky
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje mi věštecká koule.Videosoubory jsou shodné,je dokončen render?Je splněna podmínka minimální konfigurace?
OS je WIn7?PC je notebook nebo desktop?
Těžko odpovědět.
pipe.damborsky
Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2011, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Mám notas Sony Viao win 7 a mam ho novy pul roku
mrknete video
od 0:26 zacne sekat , zajimave je v programu jak je spustim tak nesekne , kdyz ho exportuju AVI do disku a sekaji..
Dlouhohodobe pouzivam pinnacle a ted mam 15 , akorat obraz neni ono (žlutne a tmavi to)
pipe.damborsky
Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2011, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Muzete presneji kde mam "render"ovat ?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Renderování souvisí s nastavením programu.V programu přejít na Nastavení,Ovládacípanel,Náhled a zaškrtnout Optimalizace přehrávání pozadí.
Tím se určí,že vložené soubory se nejdříve vyrenderují než budou přehrány.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Co se týká notebooku,neumím poradit a nemyslím si,že bych měl co.Obecně NTB pro zpracování videa ze současných kamer nelze doporučit.
Namátkou jsem projel řadu Sony Vaio F a vadí mi toto:
HHD pouze 5400ot/s,paměť grafiky sdílená se systémem.To je dobré tak pro SD rozlišení ale ne pro full HD.
Těžko poradit nějaký tip,budete muset optimalizovat chod systému a hardware podle toho co Vám výrobce dovolil.
A to se Vám nemusí podařit,možná budete muset změnit i formát videa z kamery,to opravdu nevím.
Nevím proč všichni výrobci serou do notebooku Win 7 Home.Nejednou jsem si ověřil,že pro zpracování videa je tento systém nedokonalý.
Je mi jedno co o tom kráká Microsoft a různí odborníci,prostě ověřeno jednoduchým testem.To co já bez problému přehraju a edituju na Win 7
Ultimate už nepřehraje a neupraví kolega na Win 7 Home.
Tím vším jsem chtěl říci,že na Váš problém nemám jednoduchou a jednoznačnou radu.
Miroslav Polner

Dobrý deň, čo sa týka notebookov a je to jedno či to je Sony, Acer a podobne ale problémov s trhaním má viacej ľudí ktorý ich používajú na strih videa. Ja to osobne nedoporučujem a le pokiaľ nie je iná možnosť tak som to riešil tým, že sa vo Win. povypínali všetky funkcie ktoré pre strih videa nie sú potrebné. Hlavne treba vypnúť vypínanie disku po niekoľkých minútach a všetky príbuzné funkcie. To zvládne každý kto pracuje s PC.
pipe.damborsky
Příspěvky: 4
Registrován: 27.12.2011, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Nakonec je to s tim videa z GOPRO! kdyz sem do programu Avid nahral videa z fotaku tak nedela to hm..U pinnaclu a Sony vegas nedelaji problem videa z GOPRO(format AVI) ani sekaji. divne to je ne?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Není to divné,testoval jsem video z Gopro.Jedno bylo 50p,druhé 60p.Tohle nestíhá notebook.
Rozdíl mezi Vegasem a Pinnaclem je na delší vysvětlení,ale zkusím to jednoduše.
Vegas používá k náhledu filtry Dshow a má možnost nastavit nastavit kvalitu náhledu.
Pinnacle neumí 50p ani 60p,oboje přepočte do interlaced.
Avid zobrazuje pokud možno v originál kodeku nebo nejbližším možném.
Mimochodem zobrazení 50p a 60p je nejnáročnější co se zpracování videa týká.
V Avidu můžete nastavit náhled na tři různé stupně.Jeden z nich je nastavení na nejrychlejší přehrávání,zkuste to.
Ale nemusí to pomoci.
Tady na foru je někde polemika ohledně potřebného výkonu PC a zda použít notebook.
Shodli jsme se,že pokud notebook není výkonné 4jádrové dělo s dedifikovanou( vlastní) grafickou kartou nezávislou na paměti systému
je takový notebook pro zpracování videa absolutně nevhodný.Leda v nouzi jak píše kolega Polner.
Pokud opravdu chcete editovat video na Vašem notebooku,zkuste PowerDirector od Cyberlink.
Pro zobrazení používá vyladěné algoritmy pomocí filtrů a dekodérů DShow popř.ffmpeg obsažených ve Windows a v nich i exportuje.(Tohle
vysvětlení neberte úplně doslovně,hodně jsem to zjednodušil pro vysvětlení)
Power Director proto méně zatěžuje systém.To si musíte vyzkoušet sám jestli Vám to bude vyhovovat.
Exportované video je pěkné,ale nedoporučuji z něho archivovat.
Vždy archivujte originál.
mand

Proč nelze doporučit archivaci videa vytvořeného v PowerDirector od Cyberlink? Není univerzálně přehratelné různými přehrávači? Archivaci videa vytvořeného v jiných programech doporučit lze?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host