trhanie u spomalenia

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Prosím nejaký návod ako odstrániť trhanie v extremne spomalenom pohybe. Skúšam všeličo ale nič-šklbanie je tam stále.Inak na yotube je ukážka extrémneho spomalenia ale bez návodu tak predpokladám že to musí ísť. Alebo dokúpit nejaký efekt? Alebo problém kamera HDR-FX1 HDR-HC1 ktoré používam?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Váš požadavek lze splnit,ale asi ne s Avid Studio.Potřeboval by jste plugin Twixtor.
Popis:
Twixtor je velice kvalitní plug-in pro různé střihové programy. Umožňuje změnu rychlosti záběru. Mezi hlavní přednosti patří jeho vysoká kvalita výsledného obrazu. Funguje totiž na vektorovém dopočítávání jednotlivých pixelů záběru. V praxi to znamená to, že když klasický záběr natočený rychlost 25fps pětkrát zpomalíte, budete mít pouze 5fps a obraz bude trhaný. Twixtor dokáže dopočítat zbývající snímky tak, aby i pětkrát zpomalená scéna měla 25fps, každý unikátní neopakující se. Výsledky jsou opravdu pozoruhodné a pravděpodobně se jedná o nejlepší podobný software v této kategorii na světě.

Home page:
http://www.revisionfx.com/

Nestudoval jsem to,píšou tam sice o nedávné release pro Avid, ale nestudoval jsem jestli i pro Studio,takže to nevím.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Veľmi si cenním Vašu prácu, ochotu a veľký prehľad stevizah. Ste jeden z mála kto reaguje na moje ale aj iné pre Vás možno relatívne jednoduché otázky za čo veľmi ďakujem. Asi je to tak že chceme veľa za málo peňazí od Avidu. Úprimne chcem povedať že mi Avid prirastá viac k srdcu a zisťujem o čo všetko je dokonalejší než Pinnacle na ktorý pomaly ale isto zabúdam. Pre mňa ako laika je to opäť najintuitívnejší soft na spracovanie videa za relatívne smiešne peniaze. Skúšal som demo Sony Vegas ale neviem v ňom normálne pracovať bez základného školenia. Som ochotný investovať kľudne aj 500-600eur za soft ako je napr.Sony Vegas ale neviem koľko treba času na normálne seriózne pochopenie tohto inak určite špičkového programu. Neživím sa nakrúcaním - mám to ako koníčka-drogu ktorá ma napĺňa a teší. Nepoznám ani nemám taký prehlad ako máte a neviem ktorý program treba odskúšať.Preto chcem len úprimnú radu či ostať a pokračovať v Avide alebo či ozaj stojí za to časovo sa potrápiť a kúpiť Sony Vegas alebo niečo iné. Nechal som postaviť celkom nový6 jadrový AMDx6-1090Tpočítač za 1600.-eur len kvoli Avidu ale neohúrila ma až tak rýchlosť spracovania niktorých efektov na ktoré treba niekedy dosť čakať. Volal som do Exacu a odpoveď som dostal že Avid je postavený pre Intel i7 a nie pre AMD čo ale absolutne vyvracia môj dodávatel počítača ktorý tvrdí že nieje problém v počítači ale v softe. Otázka je či napr.Sony ozaj funkciami efektami a rýchlosťou je tak dokonalejší od Avidu či stojí za to kúpiť ho pre dokonalejšie efekty spomalenia klúčovania rýchlosti atd. alebo je ozaj problém procesoru AMD x6 a vymeniť počítač za Intel i7? Stevizah ešte raz ĎAKUJEM za odpoveď názor a nápady!!!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na Váš dotaz nemám jednoznačnou odpověď.Ostatně stále mám nezpracovaný článek v sekci Ostatní Jak začít se zpracováním videa část Jak vybrat videoeditor.
Upozorňuji,že název kapitoly je úmyslně Jak vybrat .......nikoliv Jaký vybrat.
Velmi rád bych doporučil nějaký nejlepší editor od nějakého výrobce,ale to nelze.Vyzkoušel jsem téměř všechny editory,jednu dobu jsem k vůli testům měl nainstalovány
všechny od leadrů na trhu.Tím myslím Pinnacle 15,Edius 5.5,Premiere 9(CS4)Vegas Pro 9,Corel X3,Magix Studio X2,Power Director Cyberlink.
Nero Vision a podobné joinery či splittery jsem vynechal,protože videoeditor od výrobce,který nemá na trhu dlouhodobou pozici nepovažuju za přínos.
Přesto takový soft může někomu vyhovovat.
Ten času stráveným učením se nespočítám a výsledek je,že nejsem schopen říci který z nich je nejlepší,protože postupem času jsem zjistil u každého nějaké mouchy.
Pročetl jsem kdejaký manuál a projel nespočet diskuzních for a nejsem o nic moudřejší.Protože to co umí jeden,neumí druhý.Jeden má ovládání takové,další přímo frustrující.
Takže v podstatě jsem schopen sepsat nějaká doporučení a výběr nechám na uživateli.Vydržte prosím,nechci to psát 2x,tomuhle se budu věnovat v sekci jak jsem již uvedl.

K Vašemu problému,cituji:
Nechal som postaviť celkom nový6 jadrový AMDx6-1090Tpočítač za 1600.-eur len kvoli Avidu ale neohúrila ma až tak rýchlosť spracovania niktorých efektov na ktoré treba niekedy dosť čakať. Volal som do Exacu a odpoveď som dostal že Avid je postavený pre Intel i7 a nie pre AMD čo ale absolutne vyvracia môj dodávatel počítača ktorý tvrdí že nieje problém v počítači ale v softe. Otázka je či napr.Sony ozaj funkciami efektami a rýchlosťou je tak dokonalejší od Avidu či stojí za to kúpiť ho pre dokonalejšie efekty spomalenia klúčovania rýchlosti atd. alebo je ozaj problém procesoru AMD x6 a vymeniť počítač za Intel i7?

Obecně se má za to,že platforma Intel i7 je lepší pro zpracovávání videa.Ale nikdo už neuvede,že pro srovnatelné výsledky je vhodná i platforma AMD,ale s vyšším
výkonem.Například:Kolega má 4jádro Intel na 2,2 GHz já mám 4jádro AMD na 2,8GHz.Výsledky práce máme srovnatelné.Ale to je náš subjektivní dojem,který není podložen testy a benchmarkováním a dál to neřešíme.Takže ode mně nějaké odsouzení platformy AMD nelze čekat.Opomněl jsem,oba máme 64bit OS.
Pro Vaši informaci se podívejte na můj profil co mám za sestavu.Včera jsem rozšířil RAM na 6GB.
Na této platformě jsem dělal všechny návody a ukázky pro Avid a Edius.Selským postupem a logikou dospějete k názoru,že mít spuštěný program,ten nahrávat a zároveň v něm něco dělat celkem dosti zatíží PC.
Další námět na přemýšlení je otázka ceny.
Já myslím,že jsem Vám dodal dost informací pro rozhodnutí zda Intel nebo AMD
Co se týká rad Exacu a Vašeho dodavatele komponentů je oboje těžko okomentovat.Ani jeden nemá zcela pravdu.Ostatně na Exac už jsem tu na foru napsal svůj názor.

Zda Vegas lépe zpracovává efekt klíčování rychlosti Vám neřeknu to nevím a neviděl jsem žádnou ukázku přímo z prostředí programu.
Jediné co vím a viděl jsem je zpracování pomocí pluginu Twixtor.Ale pozor,ten zase neumí zpracovat zpomalení tak,aby to nebylo poznat.Tím mám na mysli zpomaleně jedoucí auto a netočí se mu kola. :P
Popřípadě jiné artefakty níčící obraz jako je borcení předmětů.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ještě bych doplnil:střihový program není totéž co efektový a kompoziční.To že to výrobce píše nebo propaguje si myslím,že je klamavá reklama a lež.
Jsem ochoten akceptovat označení efekty obrazu mezi které myslím např.klíčování pomocí green nebo blue key.
Všechno ostatní jsou jen náhražky napodobující funkce efektového nebo kompozičního programu popřípadě modelovacího programu.
Mimochodem,neodpověděl jsem na otázku:
Avid Studio je editor se základnímí funkcemi a nelze od něj očekávat za málo peněz hodně muziky,takže jste si odpověděl sám.
Cituji:
Asi je to tak že chceme veľa za málo peňazí od Avidu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Udělal jsem pokus se zpomalením,Princip je v několikanásobném exportu a natažení.Moc jsem se s tím nepáral.
Abych eliminoval trhání pozadí aplikoval jsem efekt posuvník a lupa.To je ten soubor final.
V podstatě jsem nepoužil vhodnou ukázku v tom,že i na souboru original je vidět trhání pozadí při švenku zprava doleva.Lepší by bylo použít při záznamu stativ.
Děkuji za poskytnutí videa uživatelce Evik.
Odkaz ke stažení:
http://www.uloz.to/11883156/speed-rar
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Stevizah vďaka za odpoveď ešte mám dotaz či sa oplatí vymeniť v počítači C-disk momentálne mám klasickýHDD 1500GB za 128GB SSD3 pre nárast rýchlosti zpracovania, či to stojí za tu výmenu.
A ako správne rozložiť súbory? Tak ja mám Avid systém štandardne na C, nahrate klipy z kamery mám na disku D, upravenú prácu renderujem na disk E ktorý je zložený z 2xHDD 750Gb SATAIII zapojené v raid0. Neviem či je to tak ok alebo to je ešte možné troška posunúť rýchlosťou hore výmenou C za 128GB SSD3? Vopred Ti ďakujem za čas. Ešte prosím zkontroluj moju zostavu či tam niečo nevadí alebo neprekáža v rýchlosti.

Konfigurácia: 6jadrový procesor AMD Phenom II X6 1090T ,64-bitovy win7 2x750GB HDD sata3 raid0 na rendering ,2x1500GB HDD raid1 na archív, 1x1500GB HDDsystem GIGABIT grafika AMD Radeon HD6900, 16GB operačná pamäť, 2x monitor 1600x1200, ovládač Shuttle PROv2.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Myslím si,že postavenému PC není až tak co vytknout.I když vždy je co upgradovat:-)
Možná bych se podíval po nějakých informacích ohledně RAID na render.Nevím zda nedochází ke zpomalení
zápisu na disky,musel bych to pohledat a to se omlouvám nemám tolik času.Myslel jsem si že si budu všechno pamatovat co vím, ale není to pravda:-)
Disky na archiv RAID jsou jasné,tam není co měnit.Grafická karta řady 6900 je víc než vyhovující pokud je použitá už 6950.Pokud je použitá 6990
není kam upgradovat.
Předpokládám,že disky jsou minimálně 7500otáček,správně nastavený BIOS.
Osobní zkušenost ohledně SSD nemám,vycházet mohu z toho co se dočtu.Použít SSD na systém je výhodné,ale nevím si jist jestli brzdou
nebudou ostatní disky.Uvažuji takto:
Zrychlím systém pomocí SSD,ale data půjdou rychlostí odvislou od ostatních disků.A to nevím jestli aplikace pro zpracování videa
je optimalizovaná pro práci s SSD.Takže si myslím,že to až takový přínos nemá.Ale počkal bych na radu od někoho kdo SSD má.
Já bych se zaměřil jestli nebude přínosem vypnutí virtuální paměti,čili stránkovacího souboru systému.Při 3 GB RAM 64 bit systému jsem subjektivně
došel k názoru, že Avid chodí svižněji,ale občas se jakoby zadrhl nebo oznámil nedostatek paměti.
Předvčerem jsem rozšířil na 6 Gb, testnu to a dám vědět.Domnívám se,že u tvých 16 GB v 64bit bude vypnutí virtuální paměti přínosem.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já si dovolím poznamenat, že vypnutí virtuální paměti ve Windows má smysl již od 4GB RAM. Vlastní zkušenost. Jenže je tu jedno jenže. Jsou programy, které virtuální paměť doslova vyžadují. Je proto lepší, než úplně swapování vypnout, zadat mu nejnižší možnou hodnotu a to 16MB. Hlášky o nebezpečí ztráty dat v případě kolize systému není třeba se bát. Tím zabráníme, aby HDD, na kterém máme virtuální paměť (většinou C) disk stále neúnavně zapisoval data, jako náhražka kdysi nedostatečné RAM paměti a tím zpomaluje a neúměrně tento disk také opotřebovává. Může se stát, že i s velkým množstvím RAM se bude občas objevovat hláška o nedostatku paměti. To je nedoladěním Windows samotných, nikoliv nedostatkem paměti RAM samotné. Oni si i W7 nesou z minulosti některé dávno dnešním silným hardwarem překonané nastavení a úlohy.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Stevizah a Romolus vrelá vďaka za návody upravu som poriešil s dodávateľom počítača a skutočne môžem zodpovedne prehlásiť že konečne stroj ide ako hodinky, žiadne čakanie- okamžitá reakcia na zadanú prácu kým pred úpravou rendering projektu síce bol rýchly ale spracovanie efektov trocha ako keby zaspával alebo lepšie povedané čakal a spustil sa s neskôrením alebo neviem ako to správne nazvať ako keby systém chvíľu na niečo čakal a až po chvílke sa rozhodol spraviť čo treba. Zakázal ešte kontrolu antivíru na disku kde mám vstupné klipy z kamery ako aj kontrolu kde sa posiela rendering hotových projectov tak neviem presne popísať čím sa to vlastne zrýchlilo. Ale výsledok je jasný a som konečne aj vďaka vám rád že to frčí ako má-rozdiel je vážne citeľný a to som ešte nevymenil klasický C disk za SSD3. Poznatok po výmene určite napíšem ale až v roku 2012. Všetkým želám pokojné a radostné Vianoce a v novom roku veľa šťastia, zdravia, Božieho požehnania veľa pekných videozáberov a menej trápení s programami.CXCX
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host