prosím o radu..??(soubor je velký)

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Petr Daníček

Dobrý den,
Jsem naprostý laik a tak se také pokusím laickým jazykem popsat své trápení..Poté,co se mě podařilo nahrát video z MiniDV kamery,dostal jsem se ještě po zrenderování a tam to končí...Když si chci vypálit asi tak hodinové klas.homevideo na DVD,či CD je to problém,protože soubor má 13 GB a tím pádem ho nedostanu ani na jedno medium...prosím o radu,co mám dělat,popř.co dělám špatně...Děkuji.Petr
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Kolko hodin ma to video z kamery? Tych 13GB je akosi moc. :(
Pri serioznom datovom toku das na placku max. 130minut videa. Je na tebe ci bude niekoho zaujimat kukat 2hodiny zabery napr, z dovolenky. Podla mna je vyhodnejsie spravit video mensie a nechat len zabery ktore su zaujimave.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

2 Joe-Joe:
Píše že má hodinu a má to 13GB, asi to bude v DV a špatně jsme to pochopili.

2 Petr Daníček:
DVD vytvoříš tak, že si ve Studiu otevřeš svůj projekt, záložka export a DVD. Nastav si Vyrenderovat ale nevypalovat. Po vyrenderování se ti ve zvoleném adresáři vytvoří spousta "nesmyslů" a v tom je někde adresář DVD, ve kterém je video_ts. Z něj smaž "anchor" a "volume" a vypal přes Nero jako DVD Video. Tím "složitějším" vypálením přes Nero (nebo jiný vypalovací program) můžeš předejít problémům.
V každém případě ale doporučujeme (myslím že všichni) abys to nejdřív vypálil na RWčko a vyzkoušel jestli to funguje jak má.
Pokud bude problém, napiš jak postupuješ a my poradíme ;)
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Petr Daníček Wrote:
-------------------------------------------------------
> Když si chci
> vypálit asi tak hodinové klas.homevideo na DVD,či
> CD je to problém,protože soubor má 13 GB a tím
> pádem ho nedostanu ani na jedno medium...

nie je mi jasne ze 1hod je 13GB.

Petr Daníček

Chlapíci,mockrát děkuji za radu...vyzkouším to,ale až o víkendu,díky časovému vytížení...PS: A k těm 13gb jsem přišel následovně..přes studio jsem z kamery z klasické miniDV kazety natáhl hodinový videozáznam.Pak jsem šel ve studiu na export videa,vlevo jsem zvolil AVI(ačkoliv vůbec netuším o co jde-neb jak jsem podotkl,jsem naprostý laik kterému dává zabrat už jenom terminologie) a proběhlo to renderování(?)...Když jsem toto posléze chtěl vypálit na DVD,oznámila mě výstraha na monitoru,že disk má malou kapacitu 4,7GB,a danný soubor že má 13gb a je jej potřeba zkomprimovat...Nuž,tam je pro mě zakopán pes...Na,každý případ to zkusím dle Vaší rady,uvidíme,ozvu se a...ještě jednou děkuji...S pozdravem...Petr
d2mac

Hele,

pro editaci, strih videa je nejlepsi grabovat video z minidv do dv(avi) formatu. Coz nasledne vytvori veliky soubor. Tudiz pro strih videa bych doporucil zvlast hardisk s kapacitou minimalne 60 GB. Grabovat video primo do MPEG-2 je jen pro narocnejsi uzivatele s vykonym pocitacem. Po sestrihani videa ktere bude mit treba 60 minut a v dv(avi) 15 GB, se toto video da v pohode vyexportovat a vypalit na DVD-+R.

Tot vse.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Ja grabujem do mpeg2. 90minutovy zaznam ma velkost cca 5GB. Na strih pouzivat,m PS9+ a nemam obzvlast vykonny stroj .(P2,4, 512MB)
Masina to stiha v pohode>:D<
d2mac

Joe-Joe,

ano samozrejme, mam presne stejny stroj a me to grabuje taky fpohode do MPEG2, ale pocitam s tim ze moc lidi nedisponuje strojem P2,0 GB a nemaji 512 RMB :)
fans

ahoj.
ja ten výsledný projekt uložím do AVI a prekonvertujem to cez soft TMPGENC do formatu MPG2.teraz už má velkost okolo 4 GB.Vložím ho naspat do Studia,urobím Menu a vypálim.
PS.Pri nahrávaní z kamery priamo do MPG2 sa mi nepáčila kvalita.Preto sa o zdá komplikovane.Este mám v úmysle namiesto TMPGEC použiť Procoder.
Pavel

Zdravím - můžete mi prosím poradit jak mám z 10GB orig. nahrávky z dig. kamery uložit pouze pár minut pro další budoucí využití ??? Fakt jsem nenašel nějaký návod či radu, kterou bych jako laik mohl využít. Tak díky moc za radu …Pavel …
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů