Edius 6 obecně

Odpovědět
mirja

steviezah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zvolte projekt podle souboru AVCHD.Tím mám na
> mysli jeho rozměr, což ve Vašem případě bude
> buď 1440x1080nebo 1920x1080.
> Snímkovou frekvenci projektu dejte 25s/s a zvolte
> prokládání.Výsledné nastavení projektu by
> mělo tímto být: 1920x1080/25i.
> Tím Vám Edius dovolí export Burn to disc.Pokud
> Vaše kamera nahrává v 50p změňte nastavení
> kamery na 50i.
>
> Napíšete mi odkaz na ten Easycup?Nebo aspoň
> firmu od koho to je a co to je?Jsem to zadal do
> googla a vylez mi návod na výrobu hrnečku:-)
>
> Co se týká toho jaký projekt zvolit podívejte
> se na vlákno tady:
> http://forum.strihvidea.cz/read.php?22,7202
> Tohle by Vám mohlo pomoci jak nastavit projekt
> pokud chcete tvořit DVD nebo BD.Nebojte se
> nastavit klidně projekt většího rozměru než
> je psáno pro DVD,protože i když zdroj bude
> větší export do DVD bude mít rozměr
> 720x576.Důležité je nastavit u zdroje
> prokládání.Export na DVD je vždy prokládaný
> jak si vyčtete z výpisu,takže projekt s
> nastavením progresive Vás nepustí do Burn to
> Disc.Počítejte s mírnou degradací obrazu.Pokud
> bude výsledek film určený k přehrání v PC
> zvolte projekt podle potřeby.


Díky za odp. Zkusím. Tady je odkaz na ten grabber M http://forum.strihvidea.cz/read.php?21,6547,page=9
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dejte vědět jak jste pochodil.Protože tohle forum je k tomu aby tu našli informace i ti méně znalí.Připravil bych nějaký pokec a hodil bych to do extra vlákna.Je mi jasné, že si na sebe pletu bič:-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na fóru Grass Valley je avizována na konec listopadu verze 6.06
http://ediusforum.grassvalley.com/forum ... hp?t=24350

Já osobně mám 6.05,jeví se mi tato verze tim jak ji používám už odladěná dostatečně.Počkám co opravovali,z toho fora moc nejsem moudrý,vypadá to, že snad rozšířili více podporu XDCAM a QuickTime 7.7.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

No jestli jsem to dobře pochopil mělo by to umět vyexportovat 50p.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No ale 50p export už 6.05 umí.Není to sice do MTS nebo m2ts ale do mp4,mov a mpeg.Pravděpodobně v 6.06 půjde o rozšíření exportu 50p pro AVCHD v kontejneru mts pro kamery Panasonic a nové SONY. Nezkoušel jsem export do MXF,zatím jsem to nepotřeboval.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Mě by spíš potěšilo, kdyby to stupidní ovládání šířky stop předělali.Ty miniaturní ovládací prvky při více stopách je něco otřesného.
Plus do toho ještě rozšiřování video stopy pro editaci fade in a opacity.Fialový hnus.Nic horšího jsem zatím neviděl.Edius bez dvou monitorů je otřesný na ovládání.Neříkám, že se to nedá,ale proč se mám u toho podřizovat tomu co vymyslel nějaký idiot a nikomu to nevadí.Nebo se neozvou a je jim to jedno,hlavně, že mám Edius.Totéž samozřejmě platí pro Edius Neo.
mack

Zdravím Vás, měl bych na Vás zkušenější v EDIUSU prosbičku. Plánuji přechod z AVID LIQUID 7 a hledám náhradu. Edius 6 se moc zamlouvá. Stahl jsem si trial a poté i nějaké ty pluginy co jsem našel na netu. Po nainstalování jsem edius rozběhl normálně a i videa a efekty fungovali OK. Pak jsem do Ediusu napral všechny pluginy kde bylo napsáno "for edius" a nastal problém. Po spuštění programu najednou Edius nedokáže importovat videa a stavající již něpřehraje. Více dle obrázku. Nemohl nějaký plugin ovlivnit nastavení? Jsem po čisté instalaci win a nechce se dmi to dělat znova. Za jakoukoliv radu nebo pomoc velice děkuju.

p.s.: má sestava, kdyby to bylo potřeba: CPU i7 2,8GHz, 6GB DDR III, ATI RADEON HD 5830 1GB na vše nejnovější ovladače.

[img]http://mackr.rajce.idnes.cz/nastenka/#obr_01.jpg[/img]
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To vypadá,jako kdyby byly zdrojové videa přemístěny do jiné složky nebo smazány. Váš obrázek vypadá stejně jako když se uloží projekt a soubory se přemístí.(Viz můj obrázek)

[attachment 71 source_file_out.jpg]

Pokud se Vám něco takového povedlo a soubory jste nesmazal,použijte funkci:
Nabídka File,podnabídka Restore offline clip,otevře se okénko s funkcí: open the restoration dialog.
Zde objevíte ztracené klipy,zadáte v roletce relink(select file) a zadáte cestu k přemístěným souborům.
Přílohy
source_file_out.jpg
source_file_out.jpg (269.31 KiB) Zobrazeno 933 x
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za odpověď, ale bohužel jsem nic nepřesouval. Stalo se to po instalaci plugins. Od té doby nelze importovat ani nová videa. Napíše to "failed to open file" "Cloud not open file" zkoušel jsem videosoubory MPG, MTS, které předtím šly bez problémů. Ale fotky a hudba importovat jdou. Bohužel ani Váš postup nejde. :(
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No nazdar,to je průser.Edus nemám tak dokonale zmáklý,neumím říct jak opravit poškozený import.Zřejmě bych ty pluginy odinstaloval a reinstaloval Edius.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host