Titulkovač

Fórum k programu Avid Studio
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

nejen pro Steviezah: To je jenom dobře, že jste s AS spokojen. On si cílového zákazníka bezpochyby najde. Vaše pochyby ohledně Power DVD nechápu. Protože, těžko P. DVD zobrazí jeden soubor lépe, než druhý. Jde tu o to přiznat, že AS prostě, jako nový software není doladěn. To bude ještě nějaký ten pátek trvat. Každý má možnost si vybrat, co mu nejlépe vyhovuje a to je dobře. Já jsem tu dokázal, že AVID má na čem pracovat, aby opravil to, co zanedbal nebo přehlédl, což je obojí neomluvitelné, když staví na základu léta používaného a mnohem více prověřeného editačnímu programu, jakým Pinnacle bezesporu i přes své nedostatky je. Steviezah vidí pouze to, co zobrazí Power DVD, ale já to vidím na full HD TV Sony, na které se projeví sebemenší nedostatek souboru vypáleném na DVD a přehrávaný v BD playeru, taktéž Sony. Konečně vidím, co natočí a prezentuje kamera a co z toho udělá AS. O tom jsem tu ale již psal. Já preferuji krásný, čistý obraz bez chyb a pokud možno, co nejvíce podobnému originálu z kamery. Moje kamera produkuje ve své kategorii skvělý obraz. Zvuk má bohužel rezervy. To je však jiná kapitola. já chci mít obraz na úrovní a ten mi dokáže vyprodukovat zatím jen PS 14 a 15. proto u nich zůstanu a AS budu sledovat a pomalu se v něm dále postupně zdokonalovat, protože i já věřím, že to bude v budoucnu perspektivní editor HD videa. Nejsem žádný velký experimentátor a hračička. Obdivuji Steviezaha, který se dokáže ponořit hluboko do software, ať je to PS nebo aktuálně AS, kterému tolik věří. Já mám oči a ty hodlám používat. U videa je to myslím dost podstatný orgán. Vidím a to, co vidím, k tomu se zatím i přikláním. Hodně kvalitních video projektů všem!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dnes jsem si udělal důkladný srovnávací test obou programů tzn PS 15 versus AS a uznávám,že Romolus má pravdu v tom,že Avid je opět trapný nedodělek a tahání peněz z kapes domácích kameramanů.Strávil jsem u toho celou noc a moje nasranost dosáhla vrcholu.Nehodlám se nadále zabývat oběma těmito softy,bohužel musím dát za pravdu všem
co tvrdili,že PS nebo Avid jeden zmetek jsou.Když si spočítám náklady za ty roky investované,mohl bych si dnes koupit v klidu nejvyšší sadu Adobe Premiere Pro CS 5.Bylo mi ctí tady se všemi diskutovat,ale nehodlám nadále čekat až se výrobce programu uráčí,nebo pokud vůbec se bude obtěžovat vylepšováním softu,který by měl být v tomto stavu přibalován jako bundle k vypalovacím mechanikám.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Je-li tomu opravdu tak, jak Steviezah píše - mluvím o jeho, oprávněném rozhořčení. Ztratí toto fórum nejerudovanějšího přispívatele. Osobně doufám, že Stevie postupně "vychladne" a jak PS, tak softwareové mimino AS úplně nezatratí. Naděje a víra umírají poslední. Všechno má svůj vývoj. A, i když mně osobně nedotaženost AS mrzí, budu mu dále držet palce a pokukovat po jeho dalším vývoji. Těm, co jsou s ním v současné podobě bezvýhradně spokojeni, přeji mnoho štěstí, úspěchu a radosti, které jim práce v něm přináší. Já, setrvám zatím u PS 14 a 15. Pro mě osobně nic lepšího není. Mám je pod kůží, je česky a přes potíže spojené v nich se zpracováním AVCHD videa, (hlavně dlouhá odezva) jsem s ním v celku nejspokojenější. To však v sekci AS - Titulkovač nemá, co dělat. Na závěr: Budoucnost nám ukáže....
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bohužel není v čem vychládat,Avid Studio má prokazatelně horší výstup než PS a titulky jsou opravdu proti PS otřesné.V PS15 už dělat nechci,tam mi bohužel taky vzhledem k ostatním softům které mně Pinnacl donutil vyzkoušet dost věcí vadí.Dodělám rozdělané projekty a PS včetně AS pojede z HDD.Zvažuju jestli vůbec dodělám rozdělané návody na titulky pro AS.To si myslím,že si spíš trhnu ostudu když budu dělat něco od produktu u kterého budu muset na začátku návodu upozornit,že ve srovnání se starým PS15 bude výsledek otřesný.
Totéž s návodem nebo postupem jak udělat domácí video v AS,když dopředu vím,že výsledek bude zase hnojovitý.
Na testování jsem použil soubor od uživatelky Evik,abych nebyl zatížen zkresleným pohledem na svoje videa.Bohužel srovnání výsledného videa není tak prokazatelné,protože PS 15 neumí 1920x1080/50p,jenom to umí přepočítat do 25i a v tom případě je práce v PS hotové utrpení vhodné tak pro duševní masochisty a sebetrýznitele.V případě titulků je srovnání více než výmluvné.
Firma Avid si nezaslouží žádné ohledy,zvažuju,že v některém návodu ukážu jak instalovat bez originál klíče pomocí pixie souboru včetně odkazu ke stažení na tento soubor.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Popsal jste tu to, na co jsem se ve stejné chvíli ptal v jiném vláknu. Díky tímto za toto osvětlení Vašich zkušeností. Nemám radost, že editory, které tu popisujeme dopadly, jak dopadly. Jsem nicméně rád, že tak zkušený přispívatel potvrdil mé obavy.

Každý, kdo bude chtít najít cestu, jak se k AS dostat cestou po internetu, včetně aktivace, ji určitě objeví. Tam není co prozrazovat. Potom buď zjistí, že je s ním spokojen a nebo, že mu nevyhovuje. Každopádně prodávat nedodělek by měl být trestný stejně, jako je tomu u nelegálního provozování stejného software. Doporučuji důrazně všem, co si AS koupili a jsou z jakéhokoliv důvodu nespokojeni, bombardujte Vašeho prodejce, ať učiní nápravu nebo Vám vrátí peníze! Máte na to právo.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokusil jsem se trochu pohrát si s titulkama,protože v Avidu mám rozdělaných několik projektů.Domnívám se,že předchozí nechutné výstupy z Avidu jsou způsobeny použitím více bodů pro zobrazení na pixel,ale to je jenom moje domněnka.Tyhle co jsem vypotil,by se při troše dobré vůle daly srovnávat s titulkama v Pinnacle.Takže je nutno vybírat font,velikost a pečlivě nastavovat okraje a stíny,ty přednastavené se mi vůbec nelíbily.Protože jsou to jenom pokusy jak by se to dalo udělat,tak zatím žádnou radu nečekejte,musím si to zopakovat a popsat co jsem dělal.Zkuste se na to podívat,hlavně mě budou zajímat názory z velkých úhlopříček.Soubor je vytažen ze složky BR disku,nastavení jsem zvolil při exportu disk BD,nejvyšší kvalita.Zaráží mně,že při opětovném vložení tohoto souboru do AS se titulky zase zmrší.
Krátká informace:Zkoušel jsem trial Adobe Premiere Pro CS 5.5,ale protože vyžaduje při spuštění připojení k internetu jinak nenajede,přestalo mně to zajímat.Nemíním už žádnému jinému softu věnovat tolik času jako řadě PS a AS.Chci nainstalovat ,spustit a zkoušet,nemíním s ničím laborovat.
Odkaz na můj nový soubor:
http://www.uloz.to/9047342/00000-m2ts
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dodělal jsem jeden z načatých návodů na titulky v Avid Studio.Tento návod není určen pro naprosté začátečníky,protože jsem neopakoval popis základních funkcí titulkovače.Podotýkám,že tento návod není v manuálu a není popsán ani v oficiálním video.Není mi známo,že by někdo tento návod už uveřejnil.proto dodržte postup,který uvádím,pokud by něco nešlo,nebo jste nepochopili,pište.
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... 4cgUoxsjp8
Martin - J

Má někdo radu - mám Avid Studio 1.0.0.2804.
Nezobrazuje se mi nainstalovaný font (Humanst521 AT). V systému je font nainstalovaný, v aplikacích OOffice, je vidět, ale nezobrazí se mi mezi fonty v Titulkovači. Ostatní doinstalované fonty tam jsou...
Má někdo podobný problém vyřešen?
W7 - 64 bit.
Díky velice. Martin
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nejsem si zcela jist,ale myslím,že tento font je starší True type nebo nemá nějaký parametr odpovídající popisu Post Script
a proto není načten.
Každopádně, ještě si nainstalujte update na verzi 1.1
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokračování tohoto vlákna bylo přesunuto do sekce Ostatní s názvem O titulkovači Title Deko.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host