Titulkovač

Fórum k programu Avid Studio
mand

Lepší kvalita projektu zpracovaného v PS proti AS je z uvedeného příkladu hodně zřetelná. Je-li prioritou kvalita výstupu, asi nemá význam AS instalovat. Je-li prioritou práce s efekty, může být pro někoho AS přínos.

Romoluse bych se chtěl zeptat, jak se vypořádává s tím zeleným proužkem na spodním okraji. Přehrávám-li AVCHD video zpracované v PS na PC, objevuje se mi stejný zelený proužek, přehrávám-li AVCHD video zpracované v Nero Vision Xtra, tento proužek tam nemám. Je to chyba PS a tedy i AS?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Abych řekl pravdu. Neřešil jsem to nijak, protože jsem tento problém nikdy neměl. Tento zelený proužek se objevil pouze na screenech z Power DVD9. Tyto mají oproti rozlišení full HD videa 1920x1080 s podivem 1934x1088. Power DVD9 je nastaveno Originální velikost zdroje videa. Je-li těch 8 řádků navíc tím zeleným proužkem dole nevím. Při přehrávání v PC ani v TV jsem toto naštěstí nikdy nezaznamenal.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vidím z ukázky,že výstup z AS je horší,ale není to dáno tím,že je k tomu použit projekt importovaný z PS?
Osobně zhoršený výstup projektu vytvořeném z AS nepotvrdím,jeví se mi bez závad.Titulky mám zubaté jenom v rozlišení SD,ale to jsem měl i v PS,nebo pokud jsem natáhl projekt z PS.
Dodělávám jeden návod na titulky,až budu hotov dám vědět,ale nenarazil jsem zatím na žádné rušivé změny v obraze při zobrazování titulků jak psal Romolus.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Je dobře, že jste s výstupem svého AS spokojen. Písmo není doslova zubaté, ale jakoby roztřepané. Prostě nemá tak hladké obrysy, jako je tomu u PS. A to i v případě, kdy se udělají titulky primárně v AS. Mluvím samozřejmě o full HD 1920x1080i AVCHD. Je jasné, že rozdíl není tolik patrný, když neuděláte stejnou věc v obou editorech. Prostým pohledem, bez možnosti porovnání, není možné rozdíly postřehnout. Když někomu vyhovuje nejméně o stupeň horší výstup, je to každého svobodné rozhodnutí. Já JSEM PUNTIČKÁŘ a nedokonalost nedokáži tolerovat. Nedokáže to vyvážit, ani pro někoho lepší (dokonalejší) prostředí samotné aplikace. Já dělám video ve full HD video a nehodlám dělat na výstupu kompromisy, to bych nemusel točit v nejvyšší možné kvalitě a HD kamera by pro mne byla rázem nadbytečná. Ostatním, kteří jsou s AS spokojeni, přeji mnoho štěstí a úspěchu v jejich práci.

Ti, co mají AS stažené, jako zkušební z internetu věřím, že mají jádro AS absolutně shodné a problémy jsou tam tudíž nepochybně stejné. Je to spíše o oku a psychologickém pohledu na editor. Objektivní pohled bez nádechu osobní náklonnosti a preference toho, kterého editoru musí odhalit nedostatky, které je třeba postupně vývojáři opravit. Potom má teprve smysl ho nekriticky využívat. HAWK.

Dodávám další příklad horšího výstupu AS oproti PS15.
mand

Z tohoto příkladu je lepší výstupní kvalita PS vidět nejen na titulcích, ale i na oknech hradu, na stromech... prostě na všem. Až je to k neuvěření, že PS a AS pocházejí ze stejné dílny.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano. Je to smutné, ale je tomu tak. I mě samotného to zaráží a nedokáži si to vysvětlit. Domníval jsem se, že základ AS je na podvozku Pinnacle. Jak je potom možný tento krok zpátky?! Když není možnost srovnání, zdá se být AS srovnatelné s kvalitou výstupu z PS. Bohužel jen do chvíle, kdy se rozhodnete zaexperimentovat. Potom se objeví nahá pravda. Smutný výsledek. :-((

Bohužel nemám jazykovou výbavu na to, abych to dokázal prezentovat na fóru samotného AVIDU. Opravdu by mne zajímala reakce zainteresovaných. Jestli by to ovšem záměrně nepřehlíželi a možná potají pracovali na nápravě, bez toho, aby toto faux pas uznali.
mand

Nedělal jste podobné srovnání výstupů (s ohledem na kvalitu obrazu) i z jiných aplikací? Např. PS x NeroVisionXtra x PD?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vzhledem k tomu,že postrádám informaci o kvalitě náhledu v časové ose a informaci o rozlišení projektu netroufám si jakkoliv komentovat dodané fotografie. Nevím jaký kodek používá AS k náhledu,nebádal jsem nad tím,ale jsem přesvědčen o tom,že stejný jako PS.Ale podívám se na to až budu mít čas,snad na to přijdu. Bylo by zajímavé srovnání výsledného renderu do souboru z obou softů pro porovnání v MediaInfo a pro souběžné přehrání obou,ale už se mi do takových laborací nechce pouštět.
Přesto se do toho asi pustím,abych měl klid,že jsem něco nepřehlédl a něco mi neuniklo.Pokud se mi projeví obrazové vady tak jak je prezentuje Romolus nehodlám nadále šaškovat s žádnou verzí PS nebo AS a přejdu rovnou k Adobe Premiere Pro.Je taky možné,že už se mi vůbec nebude chtít něco testovat a přejdu hned.Pokud to byl nebo je cíl Avidu odehnat amatérské tvůrce od tohoto softu určitě se jim to povedlo,ale já už nehodlám nadále něco zjišťovat,porovnávat,hledat řešení problému a podobné strasti,kterých si uživatelé PS užili víc než je zdrávo.Navíc když s Premierou průběžně čas od času něco dělám,ale jenom jednoduché projekty.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Mand: V jiných aplikacích laborovat nehodlám. To co vzniklo, bylo jen z potřeby najít lepší variantu. Tu má jasně starší PS15 a to je pro mne na jednu stranu nemilé zjištění, směrem k AS, který by měl být mnohem dále.

pro Steviezah: V žádném případě jsem Vás nechtěl dohnat k znechucení. Ostatně, já editory pouze prověřil a k nemilému překvapení všech zjistil, to co jsem psal výše. Screeny jsou pořízeny v Power DVD9, který se mi stále jeví, jako nejlepší přehrávač HD videa. Např. P. DVD 11 deformuje obraz. Objekty jsou tam podlouhlé a zúžené. To jen na okraj. Rozlišení AVCHD video záznamu sejmutého v rozlišení 1934x1088/BMP. Je tedy nejvyšší možné dosažitelné kvality. Nemá cenu snímat snímky z časové osy obou aplikací. Tam neprošly ještě renderingem, který je, jak vidno velmi podstatný.

pro Plukovník v jiném vláknu. Těžko to mohou způsobovat samotné fonty, když je obraz z AS máznutý, jako celek ne jenom titulky samotné.

Datový tok je nastaven také shodně 16000Kbps/VBR. U AS je to max. hranice u AVCHD. PS dosáhne v nastavení na 17000Kbps/VBR.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Hodnotit výstup jakéhokoliv videoeditoru na základě zobrazení přes soft DVD player považuju přinejmenším za zcestné ne-li zavádějící a obzvláště v kombinaci s PowerDVD o kterém je známo,že používá pro přehrávání svůj kodek popřípadě používá ffdshow filtry a používá funkce k rádoby vylepšení obrazu.Tušil jsem správně,že se nemám vyjadřovat k dalším obrázkům.Používám k práci s videem 2 monitory už dost dlouho,nemyslím,že bych přehlédl takto výrazné zhoršení obrazu v AS.Spíš se mi jeví,že víc odhaluje nedostatky zdrojového materiálu.Takže na tvrzení,že nepozoruju zhoršení obrazu nebo titulků se nic nemění.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů