Efekty Adorage a Vitascene

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
Miroslav Polner

Takže po uhradení faktúry platobnou kartou mi poslali z Adorage aktivačné číslo a link na stiahnutie programu . Po naištalovaní sa mi zobrazili Adorage efekty aj prechody ale problém je, že po vložení efektu alebo prechodu sa tento síce vyrenderuje ale pri pustení videa nejde obraz z efektom plynule ale trhane akoby sa to nerenderovalo , takže neviem kde môže byť chyba.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Těžko říct,instaloval jste do čistého Avidu,čistý Adorage 10 bez jakýchkoliv předchozích packů?Doporučuji reinstall systému,doplnit systém a hardware updaty,nainstalovat čistý originál Avid,čistý originál Adorage 10 a update,který jste si koupil.Pokud budete mít problém i nadále, budete muset kontaktovat výrobce a zeptat se na správný postup,popřípadě požádat o servis pack pokud Vám už nebyl zaslán.Bohužel víc Vám nepomůžu,nemám možnost si postup otestovat,protože stahovat z internetu pokoutně vyrobené updaty a servis packy,které nefungují jak mají nemám v plánu a koupit si update už nechci.
Miroslav Polner

Jasné, všetko som naištaloval do čistého, novo naištalovaného systému W7. Skúšal som to aj v inom počítači kde mám XP a výsledok je ten istý. Robí to Adorage aj Vitascene, chyba zdá sa mi bude v programe v komunikácii medzi AS a ADO. Servis Pack na Ado nový nie je, posledný je z roku 2008. Ťo mi odporučili z ADO ale ja mám Adorage 10 HD z roku 2010 a to je nový program , ktorý je stále v ponuke predajcu efektov. Ja viem, že neviete to vyskúšať pokiaľ to nemá niekto naištalované. Miesto toho aby som normálne v AS robil tak dva týždne riešim nedostatky a za tie peniaze čo som investoval do programov a efektov som si mohol pomaly kúpiť Avid Composer alebo program v ktorom môžem normálne robiť, vyhodiť mi je to ľúto.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za Vaši informaci,v tom případě někdo lže,aby prodal.Domnívám se,že tentokrát je to proDad,který pravděpodobně nemá svoje pluginy otestované ve spolupráci s Avidem.Ve starší verzi Pinnacle jak 12 až 14 jsem s těmito efekty neměl problém.Pro jistotu jsem je zkoušel s Adostarpackem a Vitascenestartpackem,které jsou jako demo.Žádný problém nenastal,fungovalo to.
Myslím,že by bylo moudřejší od proDad uznat,že to nefunguje,než nás takto tahat za nos.
Analyzoval jsem Adorage 11 přímo od Avidu,tam to funguje,ale obsah ovládacích instrukcí je implementován přímo do Avidu,nikoliv do Program Files/Adorage-fx nebo SAL.Aby toho nebylo málo,soupis struktury efektů už není v souboru XML,kde by se to dalo dopsat,ale v souboru s příponou xxx.dat.Struktura je podobná XML,ale v čem to je vytvořené nevím a laborovat se mi nechce,nejsem programátor a nerozumím tomu až tolik.
Zcela vážně přemýšlím,že se na celý Pinnacle a Avid vykašlu a přejdu na Adobe Premiere CS5.
Není to sice česky,ale už jsem unaven z neustálého laborování a nebaví mně to.
Jo a tvorbu DVD budu dělat v Sony DVD architect,holt nebudu mít program All-in one.
Datel
Příspěvky: 11
Registrován: 20.03.2011, 10:36
Kontaktovat uživatele:

Jsem v šoku. Před časem jsem na tomto webu přišel s kacířskou myšlenkou. Položil jsem řečnickou otázku "Co, když ne Pinnacle?" Pak se za počátečního nadšení objevil trial AS. Dne 14. 4 2011 jsem ve vlákně Avid Studio zcela vážně (ač s lítostí) zkritizoval Pinnacle i AS a prohlásil mimo jiné:
Re: Avid Studio
Autor: Datel (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2011 12:05
"Nyní tady sleduji diskuze ohledně Avid Studia. A jsou zde stále stejné stesky. Že to a to nejde, že to se musí takto obejít, že tamto možná bude fungovat až v originální verzi atd. Nebude. (....) Stejně tak nebude dobře fungovat technická podpora od Exacu. Všichni to víme a všichni stále doufáme v zázrak, který nepřijde. Na tomto místě děkuji Steviezahovi, který zde supluje nezájem Exacu o podporu pro tyto produkty a ukazuje postupy a možnosti, o kterých možná netuší ani sami tvůrci programu. Nicméně nemůže ovlivnit samotné principy běhu programu.
(....) Exac na svých stránkách avizuje cenu 4290,- Kč. Za stejné peníze lze v Německu (a v USA ještě levněji) koupit střihový program, který opravdu funguje. U nás sice o polovinu dráž než tom Německu, ale nákup u sousedů snad dnes není problém. Nicméně si myslím, že cena by neměla být limitujícím faktorem, program nekupujeme na týden. Dnes jsem byl u benzinky a do týdne bude uváděný cenový rozdíl přeměněn ve smrad z výfuku :-)
Je mi to opravdu líto, člověk nerad opouští něco, co ho provázelo více jak 10 let. Nicméně před časem jsem také opustil milovaného Trabanta. V PS dokončím rozdělané projekty, ale do AS svůj čas ani peníze obětovat nehodlám. Chci jezdit lepším autem."

Tehdy velmi kultivovaně reagoval pouze Romolus, kterému se omlouvám, že jsem mu neodpověděl. Tedy - měl jsem na mysli Edius Neo 3. Myslím, že to Romolus tušil, neboť psal, že chce program, který umí česky. A to Edius neumí. Jsem však přesvědčen, že čas, z počátku věnovaný louskání anglických termínů, bohatě vynahradí úsporu při laborování s AS. O nervech nemluvě.

I přes mé negativní ohodnocení AS stále sleduji zdejší diskuze a jejich duchem se nese stále to stejné. Totiž to, že zázrak se nekoná.

A dnes došla trpělivost i Steviezahovi. Tak to jsou věci!
Miroslav Polner

Ja sa tiež chcem poďakovať Steviezahovi za jeho snahu pomôcť, je to proste asi tak, že sa niečo rýchlo ponúklo na predaj, v tomto prípade AS a pritom program nebol dostatočne dotiahnutý do konca. Aj dnes som celý deň presedel pri PC v nádeji, že na niečo prídem a podarí sa mi to rozchodiť. Skúšal som to v v W7 32 aj 64 Bit a výsledok je stále rovnaký. Dva počítače, dva originál systémy a kopec originál softov, updaterov, service packov a nič.
V Pinnacle Studio 14 a 15 funguje všetko bezchybne. A ešte odpoveď z EXAC:

Co se týká instalace zakoupených efektů Adorage 10 HD, toto bohužel nedokážu žádným způsobem otestovat, protož nemám tyto efekty k dispozici a nedokáži si tedy instalaci žádným způsobem vyzkoušet .
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Víte, věc se má tak, že firmy typu Exac a jiné již zmíněně firmy, chtějí od lidí "vybouchat" co nejvíce peněz, aniž by hleděli na uživatele, jejich spokojenost a hlavně funkčnost programu!!! Já jsem držitelem originálních studií 8,9,10,11,12 a 14. Jediná verze, která byla již docela odladěná byla 9. Ostatní studia vždy vydali a namísto toho, aby se snažili verze vylepšit, tak vydávali nové verze studií - zase jsme u peněz.

Já osobně jsem pinnacle studio používal na "lehký střih", když bylo potřeba něco rychle sestřihat a nebylo nutné nikterak upravovat video. Na "lepší" střih a případnou opravu videa jsem používal Avil Liqui 7. Bohužel Liquid již je nepodporován, což mě štve nejvíc a v dnešní době je již zastaralý.

A co se týče Avid Studia. Je to slátatina Avid Liquid a pinnacle. Shodou okolností jsem dneska celé dopoledne "studoval" jak a co dělat a musím říci, že me Studio docela oslovilo (ještě jsem neprošel titulky) a ta práce ¨není složitá, akorát nato přijít :-)

Nicméně po zkušenostech s pinnaclem a podobnými si raději program nějak seženu, chvíli v něm vyzkouším pracovat, vyzkouším různé doplňky a posléze se rozhodnu. A u Studia jsem rozhodnut, že si ho pořidím - chvíle ještě vydržím, zda nevyjde třeba nějaké aktualizace či verze + nebo ultimate a pak kupuji.

Opravdu mi Avid studio sedlo a rozjel jsem tam veškeré doplňky, které pracují správně (Adorage, Vitascene, SoundSoap, Prodad Mercalli, Herogliphy, NewBlue a některé věci ze studia. A to je pro mě signál si to koupit.
edis67
Příspěvky: 22
Registrován: 17.04.2011, 10:15
Kontaktovat uživatele:

dovolím si citovať : ,,Opravdu mi Avid studio sedlo a rozjel jsem tam veškeré doplňky,, - vyslovujem plný súhlas
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

O.K pánové gratuluju pokud se Vám takto zadařilo.Chtěl bych Vás poprosit o nějaký popis jak jste toho dosáhli,je mi jasné,že na videonávod nemá každý trpělivost.Vzhledem k tomu,že jsem testoval Edius Neo a tyto efekty tam taky nechodí zcela dokonale,přikláním se k názoru uživatele edacek a posečkám na updaty nebo vyšší verze.
Přiznávám,že moje rozladění nad těmito efekty bylo unáhlené,když ještě ani neznám všechny funkce AS,viz můj příspěvek ve vláknu Uložení snímku.
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Vitascene 2 - Klasická instalačka, následně jsem si ve výbral pro jaký program chci nainstalvoat Vitascene 2 (vybral jsem si jak pinnacle, tak Avid Studio - oba programy mám v PC) a následně se vše nainstaloval. Po spuštění jak Studia tak Pinnacle studia se mi v efektech zjevil efekt Vitascene 2

Adorage - klasicky jsem nainstalovat - 1. Adorage effect plugin, 2. adorage transitions plugin, dále Adorage Collections, následně adorage 10,11,12. Následně pak Adorage plug-in 3.0 a jako poslední DŮLEŽITOU aktualizace adorage 3082 - ta vám nabídne výběr pro jaký program chcete nainstalovat ( je tam i Avid Studio)

ProDad Marcelli 2 - klasicky nainstalujete pro pinnacle 15. Pak běžte do složky, kde máte naistalované pinnacle studio 15 a běžte do složky RTFx. V této složce musíte najít položky. První "proDADMercalli20PinnacleRTFxV1" (dokument ve formátu XML) a "proDADMercalli20PinnacleRTFxV1.fex" (soubor FEX). Tyto dvě položky zkopírujte do složky RTFx programu AVID STUDIO. Následně ve studiu se objeví ve složce ProDAD prodad mercalli). Tento plugin funguje, ale čká se na úplně doladění, vydání service packu. Někteří uživatelé uvádí, že když efekt použijete jednou je OK, ale když chcete opět něco upravit, tak program spadne. Já to zkoušel po sobě několikrát, ale zatím se mi to nestalo

Herogliphy - zde jsem nainstaloval - Herogliphy 2630 a Herogliphy 3631, následně CreativePack Heroglyph 1,2,3,4,5 a poslední co jsem nainstalovat je DŮLEŽITÁ aktualizace heroglyph-263210-service ( to vám přidá na výběr přidání pro Avid Studio)

NewBlue - vyšla nová instačka speciálně pro Avid Studio, opravdu mohu potvrdit vše funguje v Avid Studiu a je tam úplně vše
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů