Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro mjanosek:
Přetaktování CPU možná pomůže,ale u grafiky si tím nejsem jistý,tam asi bude omezení její stáří.Pro PS se určitě dá použít.Může se stát,že po přetaktování se systém stane nestabilní.Doporučuji pokud máte možnost přejít na Win Ultimate.Setkal jsem se s tím,že to co se mi v Ultimate normálně přehrálo(myslím tím video),uživatel v Home verzi vůbec nerozjel a stroje jsme náhodou měli stejné.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro mjanosek: Upradeem chybu určitě neuděláte. Bohužel Vámi používaná deska s paticí 775 je už dědeček a myslím si, že ani z Vašeho CPU siláka, který by zastal práci potřebnou k editaci a renderingu v AS neuděláte. Máte-li prasátko dost vypasené, doporučuji novou základní desku, CPU, RAM paměti a grafickou kartu. Vše minimálně technologicky 2 roky staré. Ovšem nejlepší je podívat se po nejnovějších technologiích a nepokoušet se ušetřit koupí nějakého ošizeného dílu, jako, že to přece bude stačit a nakonec si rvát vlasy. Osobně tu dokola doporučuji Intel i7 nebo nejnovější CPU řady Sandy Bridge 2600K. Dále RAM 6 - 8GB a grafiku ATI/AMD řady 5xxx nebo 6xxx. Ty bezpečně splňují parametry pro editaci HD videa v AS.
mjanosek
Příspěvky: 6
Registrován: 18.05.2011, 12:39
Kontaktovat uživatele:

Tak to mě nenapadlo, že by mohl být i problém ve verzi windows. Zatím stahánu jinou instalačku Avid Studia. A zkusím přetaktovat procesor s grafikou a uvidím. Děkuji za info ;o)

Romulus: dík za info. Uvidím asi to vidím tedy na ten upgrade ;o)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak mě nějak nejde do hlavy, proč, když mají dnešní kamery záznamový tok AVCHD, až 28Mbps, je maximální nastavení na výstupu pouhých 16Mbps. No, mohu si možná hned i odpovědět. Jednak je to pro kvalitní obraz plně dostačující bitrate a při vyšších tocích by se na AVCHD DVD moc záznamu nevešlo. Potom mně zase nějak nedochází, proč musí nové kamery mermomocí natáčet, na tak vysoký datový tok?! Ano, ano je tu přece Blu-ray a tam už je místa dost a dost. Jen ta dřina pro zpracování v PC samotném je potom zase frustrující.

Závěr mé úvahy: Pro zastánce AVCHD DVD, točte klidně na 16(17) Mbps. Kvalita je to více, než dostatečná i pro veliké uhlopříčky plochých TV. Pro megalomany s touhou přidělávat si problémy, Ti ať si natáčí v max. bitrate, které kamery dovolí. Stačí se potom obrnit nervy a mít spoustu času na jejich pozdější zpracování v AS nebo i PS. Obraz bude na obrazovkách k nerozeznání od těch 16Mbps. Jen pocit budou mít vyšší, že pro to něco obětovali.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Souhlas,platí to pro všechny videoeditory,které pro zobrazení a zpracování používají zdrojové video nikoliv očesaný a upravený náhled pomocí ffdshow filtrů nebo free kodeků.
Mirek P

Poradí mi někdo? Jde o to, že při výběru výstupu do AVCHD HD (HDD) či HD 1080/50p mi nefunguje při přehrávání zvuk. Při editaci videa normálně funguje, s tím problém nemám. Zajimavé je, že přípona je stejná jako je výstup z kamery (čili vstupní materiál v AS) (*.mts) ale záběry z kamery lze normálně přehrát i se zvukem. Ten se ztratí až při exportu. Ale při exportu do MPEG2 už zvuk funguje. Asi to bude hloupá chyba, ale nemůžu na to přijít. Chybí mi nějaký kodek? Zkoušel jsem i dát znova do AS výstup bez zvuku a neukážou se ani žádné audio"vlny". Předem díky
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

V AS není volba v exportu videa bez zvuku,takže se domnívám,že problém je v AS.Je třeba stáhnout jiné.Pokud je AS provozováno na XP,ale to jsem nezkoušel je problém tam,chybí AC3 kodek,ale rozběhat AS pod XP se nehodlám ani pokoušet.Pro editaci videa to už není vhodný systém.Pokud je AS provozováno ve Win 7 Ultimate netřeba žádného kodecpacku.
Win 7 Home je vhodný tak leda na kancelářské aplikace a je mi jedno co Mrkvosoft o tomto systému bleje,je to o něco vylepšený Starter.To samé platí o Vistě.
Pokud úmyslně nebo neúmyslně nevypnete stopu zvuku není důvod proč by se při exportu do AVCHD zvuk ztratil a v MPEG fungoval,ledaže by se jednalo o originální a nezaregistrované AS,které některé funkce potřebuje aktivovat po netu.
evik

pro Mirek P:
Asi bude potřeba, u výstupu do AVCHD HD (HDD) či HD 1080/50p, v nastavení ručně snížit datový tok zvuku z 384kb/s na 224kb/s (vycházím z hodnot PS, protože AS nemám) Ono totiž, když je použit ve střihu zvuk s nižším datovým tokem než má nastaven střihový program na výstupu, nedělá to dobrotu. V MPEG 2 je zvuk při exportu standartně nastaven na nižších 224kb/s. Může to být i nečím jiným, ale mě snížení pomohlo :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Testováno,nižší bitrate zvuku ve zdrojovém videu nemá vliv na výstupní i když je nastaveno větší.Ale mohlo by to způsobovat problém na slabších strojích nebo s integrovanou zvukovkou,když se prioritně zpracovává video a na zvuk nezbývá kapacita,nebo zvukovka není schopná takový datový tok přehrát.
Mirek P

Tak nižší datový tok nepomohl. Zkusil jsem místo 384 dát 192 a stav je stejný. Při tom z kamery má zvuk datový tok 256 kbps a stejný formát - PCM, 48kHz, Dolby Digital ale z kamery zvuk funguje. Možná by byla varianta, že to při té kompresi opravdu ta zvukovka nestíhá, jedná se o integrovanou zvukovku na vcelku levné 3 roky staré desce (CPU AMD Athlon 64 X2 Dual 2,2 GHz. Má s tím někdo zkušenost, pomohla by externí zvukovka? Pokud ano tak minimálně jaká?

Díky

Mirek
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host