Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tento příspěvek není off topic,v současné době jsem zahájil diskuzi na oficiálním foru Avid a zatím si přelouskávám co kdo píše a připravuju odpovědi.Chvíli vydržte dodám odkaz,nestíhám sledovat obě fora současně.

20:58 dnes 16.5.2011
Hotovo odeslal jsem jednu z odpovědí odkaz na forum Avid je zde.
http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/473284.aspx
Uvítám pomoc při překladu,nejsem anglicky vůbec zdatný.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tady máte jeden z testovaných souborů a exporty,co mě tak rozlítily.Pokud Vám nebude vadit snížená kvalita výstupu z AS není důvod ho nepoužívat.S titulkama si ovšem budete muset řádně vyhrát,aby jste dosáhli kvality shodné s PS 15.
http://www.uloz.to/9036056/as-vs-ps-rar

Mám rozděláno několik návodů na titulky,tak je dodělám,ale přiznávám,že s nechutí,takže než je pověsím bude mi to trvat.Odsunul jsem je v pořadí priorit hodně daleko.
Miroslav Polner

No ono je toho viac čo treba v AS riešiť. Nechcem už spomínať nefungujúcu funkciu editácie efektov ale je tam rad ďalších chýb. Program dosť často padá hlavne ak je zaťažený, viac stôp. Niektoré fonty titulkov nechce ani zobraziť a v PS to ide bez problémov. Nerozumiem tomu, čo dali do obehu. Ja sa ešte pár dní s tým pohrám a potom to asi zašlem naspäť predajcovi , v mojom prípade je to exac bez nároku vrátenia peňazí. Oberá ma o čas tento nepodarený soft. Ja potrebujem robiť a nie riešiť niečo, čo niekto zanedbal a nemám čas čakať na akési záplaty.
vksoft
Příspěvky: 17
Registrován: 29.03.2011, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Předchozí příspěvky od steviezah a Romoluse mě docela vystrašily, protože v Avid studiu již nějakou dobu dělám a žádné popisované problémy s kvalitou jsem nepozoroval. Tak jsem trochu experimentoval a vytvořil jsem z testovaných souborů od steviezah výřezy snímků písma pro porovnání kvality. Dále jsem k tomu přidal vlastní výřezy snímků z videa exportovaného v různých formátech z AS (soubory začínající "stevie...". Snímky jsou uloženy zde: http://www.ulozto.cz/9042206/kvalita-zip. Z uložených snímků je zřejmé, že kvalita písma z videa uloženého ve formátu BD nebo AVCHD je opravdu otřesná. Ale ani výstup z Pinnacle není nejlepší. Podstatně lepší kvalitu jsem dostal z videa exportovaného ve formátu MPEG2 (buď originál 30Mb nebo 24Mb), formát MPEG4 je také ještě ucházející. Vzhledem k tomu, že všechna moje videa zpracovaná v AS exportuji v MPEG2 a promítám na TV přes USB flash disk (neboť BD mechaniku zatím nevlastním), nemohl jsem zhoršenou kvalitu pozorovat. V budoucnu jsem chtěl pořídit vypalovačku BD, ale když vidím tu špatnou kvalitu, asi zůstanu u MPEG2 a USB flash disku.... Nicméně AS bych tak úplně nezatracoval, zatím v něm pracuji a nepadá mi (!), stále doufám, že budou současné chyby AS časem odstraněny.
Jonsi
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2011, 11:39
Kontaktovat uživatele:

Vcera som si nainstaloval AS a neviem spojazdnit klipy z fotoaparatu Sony DSC HX1. Format mp4. V PS 14 bezia bez problemov. AS v knihovni rozoznalo jeden jediny klip, hoci na disku ich je spusta. Ked ho skusim nahliadnut AS zamrzne a pomoze iba ukoncenie programu v spravcovi uloh. Z tohto dovodu mi asi nejde importovat projekt z PS 14. Pri pokuse o import AS tiez zamrzne.
Pri priamom importe z fotoaparatu AS rozozna iba fotky a klipy ako by tam ani neboli.
Je nejaky problem u AS s formatom mp4? Stretol sa niekto s niecim takym?
mjanosek
Příspěvky: 6
Registrován: 18.05.2011, 12:39
Kontaktovat uživatele:

Šťastný to člověk, kterému Avid Studio (tial verze 1.0.0.2804) jede plynule. Mám i verzi Pinnacla v14 ultimate a ten chodí svižně. Avid studio jsem zkoušel i nainstalovat na čistě systém s aktuálníma ovladačama a záplatama. Nebyl tam nainstalovaný pinnacle. Instaloval jsem dokonce i na AS na datový disk, aby nebyl na systémovém a nějak se nebrzdil i ze složkama AS. Ale rychlost je špatná (stačí třeba jen zoomovat a nachvilku to zatvrdne) Mám vypnutý render velikost náhledů na nejmenší. Prosím o informaci zda-li AS na podobné konfiguraci jezdí tak jak mě a nebo je chyba u nastavení (AS, grafiky nebo windows). Předem za odpověď děkuji. Martin Janošek

Má konfigurace:

Windows 7 64bit Home Premium
Intel Q6600
Gigabyte GA-EX38-DS5 - chipset x38
A-Data Extreme 2x 2GB
Grafická karta Ati radeon HD 3870
HDD systémový - 500GB SEAGATE Barracuda 500GB - SATA 300/ 7200 ot./ 32MB cache
HDD datový - WESTERN DIGITAL WD CAVIAR GREEN WD10EADS 1TB SATA/300, 32MB cache
HDD zálohy - WESTERN DIGITAL Caviar Green 2TB 64MB SATAII 5400rpm
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Jonsi:
pověste někde nějaký soubor ke stažení podívám se na to,kde je problém.Mohu to porovnat ale jenom v 15 a Avid Studio.Formát MP4 běžně přehrávám v obou,je ale možné,že Váš formát už Avid nepodporuje.

pro mjanosek:
Domnívám se,že problém je v nesplnění minimálních hardwarových požadavků.Pro řadu PS je Váš stroj více než dostačující.Pro AS je požadavek minimálně 4jádro 2,66 Ghz.Na intely je zaměřen Romolus,možná potvrdí moji domněnku.ATI 3870 stačí pro PS,ale Avid vyžaduje kartu s Pixel Shaderem 3.0 a to myslím ještě tato řada neuměla.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Intel Q6600 byl v době začátku prodeje určitě skvělý CPU. Na DV, MPEG2 video je více než dostatečný, avšak na AVCHD je na hraně použitelnosti. PS14 je vstřícnější k nárokům na systém, než je tomu u AS. Souhlasím se Steviezah, že grafická karta také není "to pravé ořechové" pro AS.

Máte opravdu pouhou ořezanou trial verzi na 15 dnů nebo plnou verzi odněkud z webu?? Myslím, že i tam může být zakopaný pes. Ten trial k experimentování, spolu se Steviezahem nedoporučuji. Je to ŠMEJD!

Nevím zda není W7 Home premium nějak ořezaný. Zda mu neschází něco, co AS potřebuje. V tom nejsem silný v kramflecích. Zbytek PC se zdá bez problémů.

Možná dokáže poradit někdo lépe. Hodně štěstí.
mjanosek
Příspěvky: 6
Registrován: 18.05.2011, 12:39
Kontaktovat uživatele:

steviezah, Romolus:

Děkuji za info ;o)

Poprvé od nákupu co narážím na limity PC. Ano mám staženou jen trial verzi (www.exac.cz). Zkusím stáhnout jinou neosekanou verzi a vyzkoušet ji. Jen jsem nenašel použitelný link, u kterého bych nemusel platit za extra rychlost. Popřípadě zkusím trochu přetaktovat grafiku i procesor jestli to pomůže. Nebo rozbiji prasátko a udělám upgrade procesoru a grafiky. Prosím o tip, jaký procesor (pro patici 775 čtyřjádro) a jakou grafiku byste mi doporučili.

Předem děkuji
Jonsi
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2011, 11:39
Kontaktovat uživatele:

Pre: steviezah

Dakujem za ochotu. Jeden klip je tu:
[www.youtube.com/watch?v=HpldOFeEuys]
Viem si pomoct konverziou tychto suborov na iny HD format, takze pracovat mozem aj tak.
Horsie je, ze mi nefunguje ani Ovladaci panel. Ak vykonam akukolvek upravu, alebo len kliknem na tlacidlo pouzit ci OK, AS zamrzne. Spravca uloh sice ukazuje, ze program bezi, ale pritom absolutne nereaguje, stale ako by nieco spracovaval a konca som sa nedockal.
Skusal som AS preinstalovat, ale bez zlepsenia.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů