Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Díval jsem se na ty ceny a na www.sw.cz mají 3017,- za novou licenci a 1852,- za upgrade. To je docela rozdíl oproti 4290,- / 2490,- na Exac.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Hurá, fonty zprovozněny. Nainstaloval jsem Avid i na druhé, starší domácí PC, se stejným OS a tam titulkovač funguje bez problémů. Přemýšlel jsem a došel k závěru, že na vině nebude samotná aplikace, ale fonty doinstalované do mých W7. Udělal jsem si tudíž zálohu, většinu jich odstranil (zbylo jich tam 170, které se odstranit nenechaly) a výběr fontů v Avidu začal fungovat. Dovolil jsem si tam doinstalovat základní sadu fontů, která je ve starším PC tj. cca 300 fontů a funkčnost byla zachována. Před tím jsem jich tam měl cca 1700 a některé musely s Avidem kolidovat. Jelikož různé fonty používám dosti často, budu pomalu doplňovat do složky Windows fonty ze zálohy a průběžně budu kontrolovat funkčnost v Avidu samotném. Bude to piplavá práce, ale co nadělám. Chci jich mít na výběr, co možná nejvíce.

Když budu s Avidem celkově spokojen, jsem ochoten zakoupit ho, maximálně za cenu do 2000Kč. Chtěl bych se konečně dostat do stádia, kdy budu mít v PC pouze jeden střihový software a ne několik, navíc od jednoho producenta, jako doposud. To pro mne bude ideální stav.
vksoft

Můžete tu, prosím, někdo umístit funkční odkaz na trial verzi AS? Co jsem zatím našel jsou všechno odkazy ke stažení za poplatek.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Trial verze oficiálně není uvolněna,pokud někde je za poplatek je to podvod.
Hlídám si zprávy z Avidu a tento odkaz:
http://avid.custkb.com/avid/app/selfser ... cId=389291
To co mám k dispozici je zlomená verze,zbavená balastu kolem.Samotný Avid disk má 3,9 Gb,ale je v něm obsah předchozích Bonus disků,který možná v trialu nebude.Uvidíme.Pokud se k trialu dorvu hodím odkaz,ale myslím,že se na Avidu brzy objeví.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Volně budu pokračovat:pokud avid zobrazuje u projektu 1980x1020/50p všech 50 snímků,co potom PowerDirector zobrazuje,když jeho osa má 25 snímků a hlavně co vypouští při editaci?
U pinnaclu je to jasné přepočte do 25p,ale stejně algoritmus nevím.A na závěr:Co vlastně vidím po editaci a exportu na TV,když TV norma u nás je PAL 25 s/s?A co teprve v TV normě NTSC se 30s/s?Usoudil jsem,že se nadále tímto formátem nebudu zabývat a kameru co má jenom tuto možnost bych si nekoupil.Zatím mne nikdo nebyl schopen přesvědčit o výhodách tohoto formátu a mám-li být upřímný ani nechci být přesvědčován.

Co se týče automatického ukládání a načítání projektu u Avid Studio jsem dospěl k názoru,že tato funkce není možná,protože by se musel ukládat projekt filmu a projekt disku.
Tyto projekty je nutno ukládat každý zvlášť,protože z toho co jsem zatím zkoušel jde v obou projektech pracovat nezávisle na sobě,z čehož plyne čistě teoretická úvaha,že mohu zpracovávat najednou dva filmy.Jestli je tato úvaha správná,zjistím až se pořádně prokoušu exportem..........
P.S.
Tak jsem to narychlo projel a pokud jsem v editaci filmu a dám export,výstup je film.
Pokud jsem v editaci disk a dám export, výstup je to co mám připravené v projektu disk.
Teoretická úvaha byla správná.
Ale nebudu předbíhat,vracím se k možnostem editace,je tam toho celkem dost.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Stevie... Každý postřeh, který tu zveřejníte velmi kvituji. Obdivuji Vaší trpělivost, se tím vším prokousávat. Já na to nějak hledám sílu. Je toho tam moc. Bude trvat, Avid Studio plně pochopit a vstřebat. Já jsem tímto programem okouzlen, ale zase mi vrtá hlavou, zda mi na DV a AVCHD 1080/50i ze Sony nebude opravdu nakonec stačit PS14, případně 15. Nějak si neumím zatím představit, že místo intuitivního a osvědčeného ovládání v PS budu místo práce pořád laborovat a zkoušet něco nového. Stálé experimentování mě unavuje víc a víc... Nepochybuji o tom, že hlavně mnohostopý střihový program má své výhody a přednosti... Já jsem jen amatér, fanoušek domácího videa. Šťourat se v nových softech mě na jednu stranu hodně baví, ale je tu i druhá strana mince. Zdržuje to od opravdové, byť pouze ryze amatérské tvorby. Koníček musí především bavit. Jak začne převažovat únava nad radostí, někde bude asi chyba a potřeba zamyslet se hluboce nad tím, co a jak dál. Moc filozofuji, omlouvám se. Ven to ale muselo.

To, že se projekt neukládá sám, na to si člověk musí zvykat. Když program spadne, co si člověk neuloží, je ztraceno. Nevím však, jestli jsem na to připraven. jsem z věkem línější a línější a říkám si, pohodlí nadevše. Zase střihat AVCHD v PS má také k pohodě daleko. Co dál, uvidíme. Budu hltat příspěvky zde zveřejněné a možná se časem ukecám, abych s tím Avidem ještě něco vytvořil. Lákají mě tam moderní funkce. Zase na druhou stranu například titulkovač se mi moc nezamlouvá, a je tam toho víc. Je to asi jen o nechuti se pořád dokola něco nového učit. Ale jak říká klasik: Kdo chvíli stál, stojí opodál. A to já také nechci. Bál bych si potom přiznat, že patřím do starého železa.

Co se týká 1080/50p, také s Vámi plně souhlasím. Moje TV při přehrávání motocrossu od EVIK ukazuje, že vstupní signál je opravdu 1080/50p a obraz je v pohodě, čistý, jasný a plynulý...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

"Jak začne převažovat únava nad radostí, někde bude asi chyba a potřeba zamyslet se hluboce nad tím, co a jak dál."

Výstižné,pravdivé.Ale v mém případě si za to můžu sám.Místo toho abych vyždímal z PS co se dá,zabývám se jinými softy a nakonec se stejně k PS vrátím.Už jsem si to říkal u 12,že nebudu ztrácet čas nad jiným softem a stejně jsem to porušil.
Ale myslím,že teď jsem dostal silný nástroj v podobě Avid Studia tak se ho budu držet.Neumím zatím nějak ve zkratce definovat postupy v tomto softu,ale čím déle s ním pracuju,přicházím na jeho možnosti a docházím k názoru,že je jenom na mně jak budu Avid Studio používat.
Uvedu příklad::PPřekáží mi zobrazení záložky knihovny na kartě Film.Nic se neděje nemusím ji používat,stačí ve sledovaných položkách vyházet přednastavené složky,nastavit si svoji složku s videem,přejít na kartu film,nastavím si složku s videm,uložím projekt a zavřu studio.Při příštím spuštění studia se mi program spustí ve stavu v jakém jsem ho zavřel.
Zatím se mi nepovedlo Avid studio zbořit a to vzhledem ke své neznalosti a operacemi které provádím je úctyhodné.Je pravda,že těch možností Avidu je po celkem asketickém ovládání Pinnacle přehršel.Je třeba vybrat si ty nejvíc vyhovující zažitému stylu.
Byl jsem zvyklý sledovat čas a číslo snímku vpravo pod náhledem.Teď je nahoře vpravo a plus k tomu je celkový čas klipu nalevo.No s tím se nedá nic dělat,budu se muset naučit dívat kousek výš,ale to mě netrápí,protože mám navíc další údaj,který mi chyběl.Až se s tím trochu popasuju,začnu dělat návody jak na to,ale s tím,že budu muset uvádět,že to je postup vyhovující mně a že ke stejnému cíli jde dojít i jinak.

Ostatně v Pinnacle 12,14 i 15 je taky pár takových možností,konkrétně trimovat klip v PS jde třemi způsoby:tažením zkrátit přímo v časové ose,obstříhat pomocí žiletky v časové ose,použít okénko trimování v panelu nástrojů videa.Nelogické přitom je,že trimovaný klip jde zpátky natáhnout do původní délky.Ale toho jsem zase využíval když jsem někde potřeboval natáhnout délku videa.Musím si vyzkoušet jak to je v Avidu:-)

Co se týká zpracovávání materiálu z DV kamer,myslím si,že na to už bohatě stačilo PS 12.
Na zpracování 1080/50i je slušná už 14,v 15 je to rychlejší a stabilnější.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zkoušel jsem import projektu z 15 do Avidu.Import není nijak indikován,najednou se objeví importovaný projekt s příponou axp a ten je možno vložit do timelinu,kde se chová jako klip.
Totéž platí pro vlastní projekty Avidu,do stávající práce je možno vložit předchozí projekt jako klip.Týká se to projektu filmu,projekt disku do projektu filmu nelze vložit.Projekt filmu do projektu disku ale vložit jde.

Záleží na Vás jakým projektem začnete,jestli projektem filmu nebo projektem disku.Pokud začínáte vytvářet nový film je podle mně lepší začít projektem filmu,který si jako projekt filmu můžete uložit pro další použití a zároveň importovat do projektu disku pro doplnění menu a následné vypálení.

Pokud budete mít vytvořeno několik filmů,které ze kterých byste chtěli vytvořit disk včetně menu je rychlejší začít projektem disku.Pojmem disk mám na mysli obecně DVD,AVCHD a BR disky.

Import projektu ze 14 a nižších verzí jsem nezkoušel,nemám je už naistalované,ale předpokládám,že v tom nebude rozdíl.Při importu doporučuji pracovat s novým projektem filmu a tento projekt si uložit.Pak jej můžete z daného umístění kdykoliv otevřít a vložit do jakéhokoliv projektu jako klip.Podotýkám,že mám na mysli projekt v předchozích verzí PS jako filmy bez menu.Projekt s menu jsem nezkoušel,ale předpokládám,že menu nebude fungovat a poběží jako film.

Ještě poznámka na překlad:V nabídkách Soubor při navolené kartě film nebo disk je volba Uložit film(disk) a Uložit film(disk) jako.Nejedná se o export,správný překlad by měl být Uložit projekt filmu(disku) a Uložit projekt filmu(disku) jako.Ale to jenom tak rejpu,nevím co tam mají v angličtině,asi Save project movie a Save project Disc As a to je určitě kratší než český ekvivalent.

Doporučuji pro komfortnější práci nastavit si kde se co bude ukládat a nejlépe na jiný disk než systémový.Já mám hierarchii:
E:
Avid
l_Menu
l l_Title
l l l_Project_disc
l l l l_Project_movie
l l l l l_Render
Taktéž doporučuji vyházet přednastavené sledované složky a nahradit je vlastními podle potřeby,vyhnete se tím zobrazování v knihovně.Ještě jsem na to nepřišel,jestli lze uložit vlastní nastavení pracovního prostoru do projektu,ale vypozoroval jsem že Avid se otevírá ve stavu v jakém jej zavřu,ale nejsem si tím tak jistý,mám dojem,že při uzavření Avidu z karty Disk se otevře na knihovně.Ale to mně zatím nijak nežere.

Jen tak na rychlo jsem si projel tvorbu vlastních menu.Vylepšeno oproti PS hlavně co se týče ergonomie,už ty ovládácí prvky nejsou tak neskutečně prťavé.Zajímavé je,že pro tvorbu textu je možnost použít pohyblivé titulky,ale nějak jsem to zatím moc nezkoumal.
mand

Někde zde na fóru jsem se dočetl, že v PS (14 nebo 15) vyrenderované AVCHD je po obrazové stránce o chloupek horší než originál (renderuje se celý projekt) a např. v Nero Vision Xtra se při zpracování projektu AVCHD renderují jen provedené úpravy a vše ostatní zůstává v původní kvalitě. Teoreticky z toho plyne, že bez ohledu na jiné vymoženosti obou SW by výsledná kvalita projektu měla být lepší v Nero než v Pinnacle. Jak je na tom Avid Studio? Opět se vše znovu renderuje nebo zůstává renderováním nedotčená originální kvalita natočeného záznamu?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Když jsem zkoušel renderovat AVCHD v Avidu, a porovnal výsledek na monitoru, kvalita byla srovnatelná. O tom pověstném chloupku jsem psal já a platí to pouze, když je renderováno do výrazně nižšího bitrate, než byl původní soubor např: ze 16Mbps do 12Mbps. Nicméně procesor jede při renderingu na 100%, domnívám se tudíž, že se opět přepočítává celé video. V přechodech, kdy jsem umístil do souboru HFX efekt, bylo v této pasáži využití CPU necelých 20% výkonu. V PS se přepočítaly nejprve efekty, přechody a titulky, zde se přepočítává celé kontinuálně, tedy od začátku do konce.

Nedalo mi to a rychle jsem udělal testík rychlosti, jako tomu bylo ve PS15 - zde

Nové hodnoty vypisovat není třeba, jsou téměř na chlup stejné, jako ty z PS15. Jsem tedy osobně přesvědčen o tom, že minimálně ta část jádra programu, který se stará o rednering je SHODNÁ s Pinnacle 14 a 15. Žádná překvapení se tedy nekonají :-(. To je také jedna z odpovědí na otázku, proč není AVID STUDIO připraveno v x64bit verzi. Prostě nová kapota, na starém podvozku. Převodová skříň zůstává totožná s PS.

Co se týká interiéru, vyzdvihuji mnohostopé provedení, které se dá přizpůsobit dle libosti editora, libovolné zvětšení, zmenšení v hlavní obrazovce editoru. Práce bude v tomto programu snadná pro toho, kdo nebude líný strávit dost času učením se novým druhům hlavních úkonů. Věřím, že kdo vydrží, bude odměněn intuitivním ovládáním, jako v Pinnacle, byť odlišném. Je třeba se do tajů AVIDu ponořit a obětovat hodně času a pozitivní výsledky se určitě dostaví. Zbývá otázka, do jaké míry zde byly opraveny nešvary na podvozku Pinnacle a jak tedy užitná hodnota nového produktu vzroste či nikoliv.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host